Szapara między zębami

wniebowcieta

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
_ Miami
Hmmm . chyba jeszcze nie ma tu takiego tematy ?
Moja koleżanka ma straszne kompleksy z powodu szpary między zębami.
Ma ok 4mm między jedynkami i 1mm obok nie wiem jak to sie nazywa ;DDD
hmm . czy ktos wie jak w prosty i najszybszy sposob sie tego pozbyc ?
slyszalam o GapBands, ale czy to rzeczywiście pomaga ? przeciez potem sie pojawia szpara w innych miejscach ? niee bardzo rozumiem . ale chyba jednak Matylda zdecyduje sie na zakup tych gumek i zobaczymy co da sie zrobic
Prosimy o posty :))


Pozdrawiam serdecznie :D :D :D
 

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
:P gdzies na poludniu
w takich przypadkach stomatolodzy - orto radza: zalozyc aparat zrobic miejsce dla brakujacych zebow( i wstawic implanty) bo jesli brakuje jakichs zebow, to niestety nie wyglada to za ladnie i widac ze czegos brakuje :)
lub stomatolog moze uksztaltowac zeby pilujac, dodajac mase tak jak wypelnienie:)
 

evae

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2006
Posty
172
Punkty reakcji
0
Miasto
wrocław
diastema- "szpara" między górnymi jedynkami
trema- "szpary" między innymi zębami
Diastem-pojawia się, jeśli ktoś ma małe zęby, nie wyrosły mu dwójki (ewolucja prowadzi do zmniejszenia liczby zębów, więc niektórzy nie mają dwójek górnych, piątek dolnych no i ósemek). Jeśli nie wyrósł kieł, to z reguły ta osoba go ma, ale sie "zaklinował" i nie wyrósł- wtedy współpracuje lekarz ortodonta i chirurg stomatologiczny i sprowadzają zęby do łuku- leczenie jest długie. Diasteme można natomiast zamknąć ortodontycznie, lub materiałem złożonym- dobudowuje sie do jedynek materiał.
 

ZielonyKefir

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2009
Posty
61
Punkty reakcji
0
to musi uważać żeby jej szczenka nie opadła :p Stosowanie aparatu pomaga przy mniejszych szczelinkach, moja kuzynka nosiła aparacik, który przesuwał cała limie zębów nieco w głąb i jej takie mini szparki miedzy zębami zaniknęły. Ale były dużo mniejsze.
 

Speedy

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
273
Punkty reakcji
1
Wiek
116
Miasto
Troojmiasto
Hmmm . chyba jeszcze nie ma tu takiego tematy ?
Moja koleżanka ma straszne kompleksy z powodu szpary między zębami.
Ma ok 4mm między jedynkami i 1mm obok nie wiem jak to sie nazywa ;DDD
hmm . czy ktos wie jak w prosty i najszybszy sposob sie tego pozbyc ?
slyszalam o GapBands, ale czy to rzeczywiście pomaga ? przeciez potem sie pojawia szpara w innych miejscach ? niee bardzo rozumiem . ale chyba jednak Matylda zdecyduje sie na zakup tych gumek i zobaczymy co da sie zrobic
Prosimy o posty :))


Pozdrawiam serdecznie :D :D :D


Tak naprawdę to szpara między zebami może być naprawdę fajna!! Możesz pokazać koleżance post. Pozwalam ;)

Pozdr.
 

0rzech

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Bamboasja
ludzie z taka niedoskonałością są zazwyczaj fałszywymi istotami stąpającymi po naszej planecie ... ponadto dodam ze twoja koleżanka jest chora na głowę i nic jej nie pomoże ...
jak chcesz możesz pokazać koleżance post. Pozwalam ;) >>>>[krzyż na drogę]

kiedyś kupie nóż....i wy już wiecie jak to się skończy
 

Speedy

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
273
Punkty reakcji
1
Wiek
116
Miasto
Troojmiasto
równie dobrze, mógłbyś powiedzieć, że niektórym ludziom jest ładniej bez zębów...


Po pierwsze mój drogi, to jestem kobietą. :) Poza tym ja tak naprawde mysle! Tak jak niektorym nie podobaja się piegi. Ja je uwielbiam! Uważam, ze spojrzenie na szpare miedzy zebami pozytywnie sprawi, ze owa Matylda pokocha swoj wyglad. :)

ludzie z taka niedoskonałością są zazwyczaj fałszywymi istotami stąpającymi po naszej planecie ... ponadto dodam ze twoja koleżanka jest chora na głowę i nic jej nie pomoże ...
jak chcesz możesz pokazać koleżance post. Pozwalam ;) >>>>[krzyż na drogę]

kiedyś kupie nóż....i wy już wiecie jak to się skończy


Twoje zachowanie świadczy wyłącznie o Tobie. A! i zgadzam sie z wroneczki4, lepiej skoncz z sobą, bo żal mi tego, że jesteś człowiekiem zdolnym do kopulacji. Mogę Ci nawet kupić gumki, tylko sie NIE ROZMNAZAJ!!!
 

abricot

Hate hippies.
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
789
Punkty reakcji
23
Wiek
35
Miasto
m3
Tylko wizyta u ortodonty. A co do tego, że to się może podobać to tylko kwestia gustu, ale porównanie do automatu na żetony to przesada. Może i to śmieszne, ale mało taktowne.
 
Do góry