Szafiarki - najnowsze trendy

Kaj

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2008
Posty
294
Punkty reakcji
28
A co to takiego??
Zadałem sobie to samo pytanie jakiś czas temu. Myślałem, że ktoś będzie wiedział, jednak skoro temat nie cieszy się popularnością, postanowiłem poszukać czegoś na ten temat w google.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Szafiarki - jedyne co znalazłem. Jest coś takiego jak "ruch szafiarek"? Nieczęsto spotyka się, że jakąś społeczność internetową nazywa się subkulturą. Na to składa się raczej wiele aspektów takich jak ubiór, tryb życia, poglądy, muzyka [naturalnie nie są to schematy, ale zwykle na podstawie tego określa się subkulturę]. Czy wklejanie zdjęć do Internetu świadczy o przynależności do subkultury?
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Myślę, że należałoby w tym przypadku rozpatrzyć kwestię typu "czy blogerzy to subkultura", jeżeli tak to pewnie "szafiarki" również. Chociaż naprawdę, jest to dla mnie wątpliwa sprawa...
 

szaramyszka

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2011
Posty
42
Punkty reakcji
1
Ja bym nie traktowała szafiarek jako subkultury, bo szafiarstwo to raczej hobby, niż styl życia jako taki.
 

Bob84

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ciekawe nowe słowo, ale z całą pewnością nie jest to subkultura.
 

pawelde79

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
Szafiarki nie maja jakis okreslonych wewnetrznych przekonan, które charakteryzują ta grupę więc subkultura to nie jest. Chyba że mowa tu o zakupach :)
 

Neili

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2012
Posty
130
Punkty reakcji
4
Nie przesadzajmy, szafirki to nie subkultura, raczej sposób na nudę, rozwijanie zainteresowań związanych z moda, ale nie nazwałabym ich na pewno subkulturą, każda jest totalnie inna i nie mają wspólnych przekonań na życie.
 

barbarah

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2008
Posty
98
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
pszczyna
Szafiarki to na pewno nie subkultura, jak ktoś ma wątpliwości to odsyłam do definicji subkultury. Szafiarstwo to po pierwsze głównie hobby. Sama jestem szafiarką wiec wiem:) http://keendi.blogspot.com w Polsce jest dużo szafiarek większość jest tutaj skupionych: http://polskie-szafy.blogspot.com
 

Marybeth

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2012
Posty
18
Punkty reakcji
1
Jak dla mnie owe "szafiarki" to trochę pic na wodę. Każda kolejna dziewczyna zakłada bloga, robi zdjęcia i liczy na kokosy. Jest to błędne postępowanie, ponieważ tylko nielicznym osobom udaje się dostać do świata, w którym naprawdę mogą coś zdziałać dzięki takowemu działaniu.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Subkultura blogerek to nie jest.
Jednak chwalenie się tym, co mam w szafie przez pokazywanie tego każdemu kto chce popatrzeć?
Trendy są dwa
1) Kupować coraz to nowe rzeczy, by mieć "wejścia".
2) Taki jak od nudyzmu, bo wygoda i wszystko się opala - do nudyzmu, bo chłopy podglądają, bo dziewczyny (nudystki) może zechcą spróbować? Niektórym szafarkom chodzi o pokazywanie seksownej bielizny
 

kaniedzka

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ostatnio zauwazyłam, że wszystkie szafiary mają teraz na tapecie olejek arganowy. I polecają go do wszystkiego, nie długo chyba zaczną go jesść :) ktoś z Was miał z nim styczność i może potwierdzić jego skutecznosć?
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
To jest tylko reklama olejku. Podobnie jak brylantyna była reklamowana przez Elvisa.
 

Brandyy

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Czyżby to nie była żadna podkultura szafiarek, a tylko kryptoreklama?

No, daj spokój. Tak jakbyś nie wiedział o różnych Kominkach i innych Fashionelkach, które się rozbijają mesiami itp. na koszt sponsorów. Początkujący może i nie, ale pozostali mają same kryptoreklamy.
 

ramonaona

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
120
Punkty reakcji
0
Prosze ile to ciekawych rzeczy można się dowiedziećna forum:) Do dzisiaj nie wiedziałam, że istnieje coś takiego jak szafiarstwo:)
 

Cebulakolandczyk

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
357
Punkty reakcji
12
Pominę fakt, że to raczej nie jest subkultura.


Poza tym fajnie czasami wejść na takowy blog- głównie ze względu na opisy, które mnie bawią.
 
Do góry