Sytuacja w Policji - zadrap radiowóz i lecisz z roboty...

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
kszyrztofff napisał:
Gdy sprawa się zakończy to jak myśli Kaagular kto za wykrycie tej dziupli otrzyma największa premię: kierownik sekcji naczelnik wydziału czy któryś z komendantów?
A oczywiście pojęcia bym nie miał. W takich strukturach bardzo łatwo o takie patologie niestety. Tym bardziej jeśli w ogóle potrzeba premii, no bo podstawa niska.



serwor napisał:
Dla mnie OK. Bo przecież na tym polega ich praca. Mają kontrolować, zatrzymywać , karać. Za to im się płaci.
Nie wiem jak ty, ale ja nie płacę ani grosza na to, żeby policjant karał mandatem za przejście na czerwonym. Nie płacę też ani grosza za to, że sterczą jak pajace z suszarkami notorycznie łamiąc prawo. Nie płace ani grosza na to, żeby tak jak dziś widziałem (nie po raz pierwszy oczywiście) jak zatrzymują - pewnie za prędkość - swój pojazd oraz pojazd zatrzymywany na takim "trójkącie" wyłączonym z ruchu u zbiegu dwóch dużych arterii (trudno o większe zagrożenie) i jeszcze kazali kierowcy opuścić pojazd czyli musiał stanąć na ulicy Ostrobramskiej. I tak dalej. No ale na poważnie to wiadomo, że właśnie za takie "nieróbstwo" im "płacę" płacąc podatki. A jako, że są zajęci pierdołami to realnie nie płacę za łapanie bandytów i złodziei, bo nie mają na to sił i środków.
Zresztą niech drogówka się wydzieli i niech będzie "biznesowa". Tzn ile z mandatów zarobią tyle będą mieli do dyspozycji. A policja niech będzie należycie finansowana i niech się zajmie tym, czym policja się powinna zajmować - dręczeniem przestępców a nie zwykłych ludzi.



serwor napisał:
Aby nie mógł bez powodu każdego walnąć pałą?
O nie no jasne... bo każdy policjant to zło wcielone i tylko marzy o tym, żeby kogoś pałą zdzielić bez powodu. Teraz jak będzie chciał to i tak zdzieli "za zamkniętymi drzwiami", ale jak będzie musiał to nie zdzieli bo akurat kamera gdzieś może być. Paranoja. Jeszcze trochę i będą im kubły na głowy zakładać jak nauczycielom.
To jak z wieloma zmianami na niekorzyść przestępców - uczciwi nie muszą się obawiać.
 
S

serwor

Guest
Kaagular napisał:
Nie wiem jak ty, ale ja nie płacę ani grosza na to, żeby policjant karał mandatem za przejście na czerwonym
Szczerze ja za to płacę , chętnie, to podstawa , jesli tego sie nie przestrzega to niczego. Prawo to prawo i koniec, nie można sobie wybierac co przestrzegac co nie.



Kaagular napisał:
O nie no jasne... bo każdy policjant to zło wcielone i tylko marzy o tym, żeby kogoś pałą zdzielić bez powodu.
Nie wiem, nie znam wszystkich. Ludzie nie są święci, był taki eksperyment że czesc ludzi podzielono na strażników a czesc na więzniów , po jakiś czasie strażnicy zaczeli przejawiac agresje w stosunku do więżniów. Ludzie tak mają.



Kaagular napisał:
Teraz jak będzie chciał to i tak zdzieli "za zamkniętymi drzwiami",
Dlatego pozwalac mu zdzielac gdzie chce?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Serwor, to wszystko trzeba przeżyć by o tym gadać a nie jak "stała obsada krzykaczy forumowych (ignorowanych krzykaczy)" wiecznie przepisywać czyjeś historie z neta
i posiłkować się słupkami, szlaczkami i wykresami :)
Policja w tym kraju jest znienawidzona albowiem zmuszona jest karać ponad normę a jeśli nie będzie karać to sama zostanie ukarana.
W środowisku policyjnym też są niepisane "zawody" typu KTO JEST LEPSZY A KTO JEST GORSZY, też są paczki KUMPLOWSKIE, też jest WYTYKANIE paluchami...
Szwagier powiada że naj naj gorsza jest robota gdy dobiorą się na PARTNERÓW dwa innego charakteru psy. Pudel tapczanowy ugodowy + doberman gończy wściekły i masz efekt w postaci ZŁEJ paczki.
Wtedy zaczyna się i w Policji robić źle bo PUDEL chce pouczyć, z usmiechem podejdzie, machnie łapką a doberman tylko UJADA i gryzie bo PREMII oczekuje.
Tak się nie da...


Jest też druga strona medalu...
Czy to wszystko jest zdrowe???


https://www.youtube.com/watch?v=CsRogVzVEoE
https://www.youtube.com/watch?v=L6xctMRv1r4
https://www.youtube.com/watch?v=2vuLVdoREwA
https://www.youtube.com/watch?v=TWzP9lqg8ac
https://www.youtube.com/watch?v=j9gvKCbLnq8
 
S

serwor

Guest
_____________________ napisał:
Serwor, to wszystko trzeba przeżyć by o tym gadać
A ty myslisz że ja przez kilkadziesiąt lat żyłem w raju? Ale trzeba wybrac, chcę żyć w cywilizowanych kraju gdzie mam prawa ale też obowiązki.
Policja ma przymknąć oko na ciebie? Bo ty jestes lepszy od innych? Czy ma przymykać oko na wszystko? Jesli na wszystko to po co ona jest?
Zwykły policjant nie jest od wykrywania wielki spraw tylko od tego aby właśnie pilnował takich normalnych spraw jak parkowanie itd.
Własnie za to mu płacą.

Ja własnie chcą żyć w takim kraju gdzie nie ma wyjątków dla nikogo, gdzie policja nie przymyka oko.

A te filmy które pokazałeś własnie potwierdza że mam rację ja a nie Kaagular, dzieki za pomoc. xD

Wiesz przejrzalem dokladnie twoje filmy i..... nic.
Jedyny film w którym są jakies wątpliwości to ten z czlowiekiem na drzewie. Tam rzeczywiscie była nadgorliwości policji i być może zrobili to na złość.
Nie wiem dlaczego wzieli go na komendę, był wstawiony ale przed swoim mieszkaniem i miał prawo taki być, alkohol nie jest zabroniony.
Być może te przekleństwa ich wkurzyły, nie wiem.
Dwa pierwsze filmy nagrywał ten sam człowiek znany na YT, wspólpracownik Stokłosy, policja w miescie ma go już widocznie dość, jest upierdliwa ale jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie.
Przedostatni film to grupa meneli którzy stawiają się policji, moim zdaniem policja tam powinna zadziałać siłowo.
Ostatni film cóż, była kradzież, zginął podobny rower, policja grzecznie ale stanowczo sprawdza młodego człowieka. Chcesz wykrywania kradzieży?
Moim zdaniem wszystko było OK z obu stron. I policja i rowerzysta zachowali się w porządku.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
serwor napisał:
Szczerze ja za to płacę , chętnie, to podstawa , jesli tego sie nie przestrzega to niczego. Prawo to prawo i koniec, nie można sobie wybierac co przestrzegac co nie.
Oczywiście masz rację! Problem tkwi w praktyce. Jeśli policjant poświęca czas na kontrole przestrzegania Y, to się nie rozdwoi i nie będzie pilnował przestrzegania innego prawa. Po drugie o wiele to wygodniejsze złapać jakiegoś zwykłego człowieka za przejście na czerwonym kiedy w zasięgu wzroku nie ma samochodu, niż jakiegoś bandytę ganiać. Pomijam wgl problem z zasadnością karania za przejście na czerwonym, a tym bardziej za przechodzenie nie na przejściu bo to już odrębny temat.



serwor napisał:
Dlatego pozwalac mu zdzielac gdzie chce?
Co to znaczy "pozwalać gdzie chce"? Chyba pozwalać kiedy jest taka potrzeba. Teraz policjant nie wzbudza należytego respektu i to jest fakt. A respekt skąd się ma wziąć? Każdy cwaniak może policjantowi jakimiś ustawami machać i policjant już sam nie wie co robić - no bo ogólnie może i do pierdla pójść za błędną decyzję. Tutaj tak mi do głowi przyszło, że policjant ma proces decyzyjny jak sędzia. Tyle, że sędzia sobie decyduje tak ze 3 lata, a policjant 3 sekundy.I policjant powinien mieć takie możliwości, że bez zawahania działa skutecznie i zdecydowanie. Nie może być tak, że policja gęsto się tłumaczy właściwie z każdego zdecydowanego, upublicznionego działania. W szczególności kiedy to działanie jest skierowane w kobietę - no bo jak to tak kobiety traktować. I tak się społeczeństwo edukuje - wszystko można, nikt wam nic nie zrobi. A najlepiej jak jeszcze w więzieniu PlayStation będzie bo jego brak to niehumanitarny.



Zwykły policjant nie jest od wykrywania wielki spraw tylko od tego aby właśnie pilnował takich normalnych spraw jak parkowanie itd.
Własnie za to mu płacą.
I tu się mylisz. Policja jest zwyczajnie od wszystkich swoich zadań. I znowu, jak jedno to nie drugie. No i pewnie dlatego od parkowania jest straż miejska/ZDM i może coś tam jeszcze. Zresztą słusznie, chyba nie chcemy żeby nienawiść do kontrolerów z ZDM przelała się na policję, która z natury rzeczy musi być szanowana?



"Na mojej czarnej liście aktualnie biwakują: kszyrztofff; Kaagular;"
Tyle lat na Forumowisku i takie rzeczy :DDDDDD




Zwykły policjant nie jest od wykrywania wielki spraw tylko od tego aby właśnie pilnował takich normalnych spraw jak parkowanie itd.
Własnie za to mu płacą.
 
S

serwor

Guest
No dobra sprawdziłem w ostatnim filmie policja nie zachowała się prawidłowo.
Nie powinno robic się przeszukiwania na ulicy. Było grzecznie ale wbrew prawu.
Każdy cwaniak może policjantowi jakimiś ustawami machać i policjant już sam nie wie co robić - no bo ogólnie może i do pierdla pójść za błędną decyzję.
Widziałeś te filmy? Własnie te przepisy po to są aby ludzie którzy uważają że ktoś ich szykanuje mogli się bronić.

A co do policji bądz pewny że każdy normalny policjant dokładnie wie co mu wolno a co nie. To nie on decyduje tylko regulaminy, przepisy, po to są.

Ja akurat pracuje na koleji, tutaj też wszystko jest opisane dokładnie co mi wolno a co nie, wszystko mam robic zgodnie z przepisami, nic samowolnie.
I ja wiem co mam robic w róznych sytuacjach, mogę robić tylko zgodnie regulaminem.
 
S

serwor

Guest
W przedostatnim filmie policja zachowała sie nieprofesjonalnie, powinni wezwać posiłki i spacyfikowac koleżków.

Ale widać że to młodzi policjanci , uczą się dopiero.
Oczywiście masz rację! Problem tkwi w praktyce. Jeśli policjant poświęca czas na kontrole przestrzegania Y, to się nie rozdwoi i nie będzie pilnował przestrzegania innego prawa.
No niestety nie rozdwoi się, ale co ma czekać na inne wykroczenie? Oczywiscie nie musi dawać mandatu od razy, może pouczyć, i często to robią .
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Serwor, miej też na uwadze to że Policja gdy widzi smartfony na horyzoncie lub video rejestratory w aucie to jest spokojniejsza :)
 
S

serwor

Guest
_____________________ napisał:
Serwor, miej też na uwadze to że Policja gdy widzi smartfony na horyzoncie lub video rejestratory w aucie to jest spokojniejsza :)
Pewnie masz rację ale ja akurat na jesień miałem takie trochę niemiłe spotkanie z policją. Wracałem z pracy o 2 w nocy rowerem bo mieszkam w małym miescie i do pracy mam z 3 km przez miasto, blisko. Była mgła więc sobie jechałem chodnikiem, bez swiateł. Wszedzie pusto... nadjeżdza samochód, nieoznakowany, jak sie pózniej dowiedziałem do przewozu psów policyjnych.
Samochód zatrzymuje się koło mnie, myślę zabładził ktoś i będzie pytał o droge.
W samochodzie dwóch gości koło 50 ubranych w ciemne kurtki {noc}.
Jeden uchyla okno i pyta dlaczego jadę po chodniku i bez swiateł. A ja, a co to was obchodzi! Na to oni , policja nie widac? Widzę że na plecach pisze Policja,OK.

Ale wkurzyli mnie więc mówię, takie kurtki można kupić w każdym sklepie, prosze sie wylegitymować. Wyszli , pokazali legitymacje, dłuuugo oglądałem aby ich wkurzyć.
No i wkurzyłem, mandat 50 zł za jazdę bez światła. No to ja mówię, tutaj napisaliście że za jazdę bez światała ale nic że po chodniku? Dlaczego tego nie ma?

Policjanci popatrzyli na siebie, chwilę pomysleli i jeden mówi, ale pan przejechał też po pasach rowerem, to kosztuje 100 zł.....
Pomysłalem i już nie drążyłem czy jazda bez swiateł na chodniku jest zabroniona. Myślę że oni też nie byli pewni bo to nie była drogówka.
Dostałem mandat 50 zł ale wszystko było grzecznie, ale raczej niemiło i moim zdaniem mogłem nie dostac mandatu, czepiali się.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
A wiesz że ja wygrałem z czarnuchami? Zatrzymywali mnie na wichurce w nocy nieoznakowanym radiowozem. Nie zatrzymałem się. Włączyli syrenę i koguty w szybie i dalej próbowali.
Zadzwoniłem pod 112 i powiedziałem że zatrzymuje mnie nieoznakowany radiowóz tu i tu, auto takie i takie i że zatrzymam się w pierwszej lepszej oświetlonej miejscowości.
Odpuścili po minucie (chyba przez radio dostali info), wyłączyli syrenę i lampki i jechali za mną dosłownie 11km aż do Gorzowa Wlkp. a jechałem wtedy z granicy.
Zatrzymałem się na pierwszej lepszej czynnej stacji paliw. Oczywiście na dzień dobry pretensje "co ja robię" a ja na to że to Unijne prawo umożliwia mi nie zatrzymanie się do kontroli jeśli
radiowóz jest poza miastem, w nocy, nieoznakowany i mam wątpliwości czy to faktycznie Policja. Oczywiście skakali ile mogli z fochami a ja im na to: przecież te Waszą Octavię to co drugi
na wiosce ma, prawda? A błyskotki i syrenkę to można na Allegro mieć za 100zł. Mam się zatrzymać takim po nocy by wylądować z rozbitym łbem w lesie i pozbyć się wozu?
A gdzie jest gwarancja na to że Wy faktycznie Policja? No i ciul. Sprawdzili ponad normę ile wlazło, przyjechał drugi radiowóz (oznakowany) ale tylko stał kawałek z tyłu i się przypatrywał
no i po ptakach. Dziękujemy, miłego dnia ale to nie koniec. Na wylocie z Gorzowa ale już w miejscu oświetlonym zatrzymał mnie drugi nieoznakowany.
Nie wiem co chcieli sprawdzać ale zeszło im dobre 25min :) torba po torbie, papier po papierku. Sądzę że szukali dziury w całym no i pewnie to była "promocja" za wcześniejsze podejście
do sprawy. Nie zmieni to jednak faktu że ja nigdy nie zatrzymam się w nocy w miejscu zaciemnionym gdzie duszy żywej nie ma komuś kto nawet nie wygląda jak Policja.
W taki sposób na początku lat 90-tych kradli obcokrajowcom auta. Było to baaardzo powszechne zwłaszcza w rejonach zachodniej granicy bo nieczego nie przewidujący Niemcy zatrzymywali
się byle komu sądząc że to straż graniczna, policja celna albo zwykła policja. I to też powinno się zmienić. Chodzi o te czarne umundurowanie podobne do tego w których biega 90%
dzieciaków "komando" po lasach dla zabawy. Radiowóz - spoko, może nie być oznakowany ale Policjant powinien być. Mundur standardowy, wisząca odznaka i wszystko jak za dnia.
Jeśli chcą by ich nie było widać przez szybę powinni mieć jakieś cieniutenkie kolorowe kurteczki nakładane na mundurek. Wychodzi z auta i zdejmuje i jest wtedy prawdziwy Policjant.
Takie mora to można kupić w internecie gdzie się chce.

A co do czepiania to fakt, o tym mówię, oni muszą NASTUKAĆ kwitków do końca zmiany a że byłeś jedynym JELENIEM nocnym to Ci się udało pozbyć trochę $$$€€€.
Ale ciesz się że nie byłeś w Austrii. Tam wymagana jest lampka czerwona z tyłu, biała z przodu, koszulka odblaskowa i kask tyle że tam będąc tak oznakowanym podlegasz pod
pojazd mechaniczny niesilnikowy i nie możesz hulać po chodnikach a jadąc ulicą standardowo: karta rowerowa, karta motorowerowa, prawko na motor lub prawko na auto - wymagane!

Mój szwagier powiedział mi niedawno że 70% mandatów które wystawia mogło by zakończyć się zwykłym pouczeniem a nie może bo... i tego mi nie powiedział.
A nie powiedział bo jak twierdzi : ja to szajba i zadymiarz ... i lepiej bym nie wiedział o co tak naprawdę chodzi ... hehehe
 
Do góry