Symbole na miejscu pochówku. (płomień lub coś podobnego)

Lipuman

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ostatnio przechodząc przez cmentarz komunalny zobaczyłem groby (2 na cały cmentarz), które nie były oznaczone żadnym znanym mi symbolem, zamiast np. krzyża, był jeden kawałek drewna zakończony czymś w stylu płomienia lub czegoś podobnego (wygląd mniej więcej widać w załączniku).
Co to za symbol oraz jakiego wyznania to symbol? cmentarz.jpg
 

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
Żadnego wyznania (przynajmniej spośród wszystkich, które znam). Pewnie ma symbolizować światełko, pamięć o osobie, które nie była związana z żadną religią.
 

Lipuman

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Max napisał:
Żadnego wyznania (przynajmniej spośród wszystkich, które znam). Pewnie ma symbolizować światełko, pamięć o osobie, które nie była związana z żadną religią.
hym, zastanawiałem się, czy właśnie nie będzie to szło w tym kierunku, ale zapytałem, bo jak szukałem po internecie o pogrzebach ateistów to zazwyczaj znajduję informacje o czymś w stylu tabliczki (imię/nazw./ur.- zm./wzmianka o pamięci), ale nigdzie nie znalazłem nic z tym płomieniem czy czymś podobnym. No ale, być może to będzie właśnie tak.
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
U mnie tak oznaczało się poległych na w czasie wojny vel powstania których nie poznano personaliów. Jednak jeśli jest tabliczka to nie wiem.
 

Lipuman

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Mayte napisał:
U mnie tak oznaczało się poległych na w czasie wojny vel powstania których nie poznano personaliów. Jednak jeśli jest tabliczka to nie wiem.
Obydwa które widziałem miały tabliczki i nie były stare, jeden miał nie więcej niż 5 lat, a drugi był tegoroczny, dlatego tak mnie to zainteresowało.
 

Lipuman

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
No to mój problem rozwiązany, wystarczyło przejrzeć kilka stron zakładów pogrzebowych w moim mieście. Najzwyczajniej w świecie jest to grób świecki.
 
Do góry