surowe jajka

Maniac1910

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2007
Posty
18
Punkty reakcji
0
Nie wiem, mnie w szkole ( Gastronomicznej ) uczyli innych rzeczy. Im białko bardziej zdenaturyzowane ( ścięte ) tym mniej jest przyswajalne, więc najlepszym rozwiązaniem jest jedzenie jaj ugotowanych na miękko, bo najbardziej zależy nam na białku, które znajduje się w żółtku dlatego dbamy alby zdenaturyzowało nam jak najmniej. Gotowanie jaja 10minut to ugotowanie go na twardo... a ta niebieska otoczka to nic innego jak siarkowodór. Jaja są bardzo bogate w składniki odżywcze, ale nie można z nimi przesadzać ponieważ w nadmiarze źle wpływają na organizm przedewszystkim mężczyzn.
 

olszyna_nad_rowem

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
1 094
Punkty reakcji
0
Wiek
36
A mnie na biochemi uczyli , że w środowisku o pH = 2 białko ulega denaturacji .
Takie pH występuje w żołądku . Jaka więc różnica czy białko trafi tam zdenaturyzowane czy nie ??
Pozatym , tak jak pisałem , organizm aby przyswoić jakiekolwiek białko , musi zniszczyć jego strukture do poziomu aminokwasów . Za tę funkcje odpowiedzialne są odpowiednie enzymy : peptydazy ( głównie pepsyna i trypsyna)
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
Osobiście uważam że lepiej jest je na spokojnie ugotować najlepiej na miękko wtedy jest najlepiej strawne
niż męczyć się z jedzeniem ich na surowo
 

Karolmag28

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Białko jajek w płynie w sklepie internetowym bulk powders, sprzedają w butelkach 1kg, można spokojnie pić na surowo bo przechodzą proces pasteryzacji lub używać do gotowania (jak kto woli).
 

drewniaczek77

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2016
Posty
8
Punkty reakcji
0
Czemu akurat surowe jajka, to nie lepiej sobie omleta albo jajecznice zrobić? Wyjdzie na to samo, a zdecydowanie bardziej bezpieczniejsze i smaczniejsze. Wiem, że stary temat ale trochę mnie to rozbawiło ;)
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Surowe jajka po prostu mają to do siebie, że można je szybko skonsumować. Ja w młodszych latach tak na 30min przez bieganiem rozbijałem 2-3 jajka w szklance i ogień. Po 30min od zjedzenia jajecznicy raczej nie dobiegłbym zbyt daleko :) Kiedyś to była taka forma.. odżywki białkowej w wersji uboższej (dosłownie i w przenośni).
 
Do góry