Sucha Skóra

ramsay

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2012
Posty
19
Punkty reakcji
1
Christine napisał:
A moze sprobuj tzw. emolientow? To specjalne kosmetyki do skory bardzo przesuszonej. Zwykle nie zawieraja substancji aktywnych, tylko nawilzajace. Jak zapytasz w aptece, na pewno pani wskaze Ci jakies dobre. Ja tez mialam problem ze skora i tak wlasnie zrobilam. I nie myj twarzy mydlem,ale widze ze o tym pisal kazdy.

a moze ja nie mam suchej tylko tlusta skore,skoro mi sie strasznei swieci na czole,nosie i brodzie(w strefie T),ale od razu po umyciu mam takie uczucie sciagniecia i mam watpliwosci.jak wy myslicie???
Moim zdaniem masz skore mieszana,a jesli to tylko w strefie T.

ufolek385 napisał:
zacznij używać kremu silnie nawilżającego
W aptece dostaniesz tez odzywke "gleboko nawilzajaco", firmy Astellas, to dobry kosmetyk, moze Ci pomoze. Powodzenia!
Na suchą skórę polecam coś o czym tu jeszcze nikt nie powiedział...a mianowicie hydromasaż w systemie mieszanym wodno-powietrznym np. MiX Classic Sanplastu, Kąpiel w wannie z systemem hydromasażu lub w kabinie hydromasażowo-parowej ma zbawienne działanie dla organizmu. Masaż strumieniami powietrza lub wody relaksuje, odpręża, regeneruje i wzmacnia nasze ciało. Hydromasaż działa jak balsam po męczącym dniu i co najważniejsze wpływa na jakość naszej skóry....poprawia się jej elastyczność i nawilżenie.Warto o tym pomyśleć planując remont łazienki...
 

Iza234

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2014
Posty
19
Punkty reakcji
0
Ja używam multiaktywnego nawilżajacego kremu Sorayi z serii nawilżanie i dotlenianie . Bardzpo dobrze nawilża, bo takie jest przecież jego zadanie, więc to w zasadzie nic dziwnego :). Dodatkowo, sprawił, że moja skóra jest gladka i miła w dotyku. Ma też działanie kojace i łagodzące. Dla mnie super. 20140111_230534.JPG
 
J

jessi_ca

Guest
moze zainwestuj w naprawde dobry krem nawilzajacy i co jakis czas nakładaj jakas maseczke? z dobrych nawilzaczy polecam krem apteczny Cetaphil ( jesli nie sprawdzi sie do twarzy mozna go uzywac takze do ciala ) a z maseczek zaczelam stosowac hydrożelowa maseczke bielendy i klade ją jakos raz w tygodniu, czasem dwa, dobrze sie sprawdza. wiem ze Tołpa ma tez dobre maseczki- jest ich cala masa w drogeriach :)
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
słyszałam, że podobno kremy z dodatkiem olejku arganowego są świetne na suchą skórę. stosowałyscie kiedys taki, bo zastanawiam się czy to prawda?
 
J

jessi_ca

Guest
candice90 napisał:
słyszałam, że podobno kremy z dodatkiem olejku arganowego są świetne na suchą skórę. stosowałyscie kiedys taki, bo zastanawiam się czy to prawda?
ja uzywalam bielendy, najpierw kupilam balsam do ciala,a potem tak mi sie spodobalo, ze kupilam krem na noc ( jest tez na dzien i serum punktowe). osobiscie polecam. wiem ze tez w aptece mozna chyba dostac czysty olejek arganowy :)
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
jessi_ca napisał:
słyszałam, że podobno kremy z dodatkiem olejku arganowego są świetne na suchą skórę. stosowałyscie kiedys taki, bo zastanawiam się czy to prawda?
ja uzywalam bielendy, najpierw kupilam balsam do ciala,a potem tak mi sie spodobalo, ze kupilam krem na noc ( jest tez na dzien i serum punktowe). osobiscie polecam. wiem ze tez w aptece mozna chyba dostac czysty olejek arganowy :)
to lepiej krem z olejkiem arganowym czy sam olejek arganowy?
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
Ja kupiłem swojej dziewczynie jakś czas temu kosmetyk w którym były jagody Goji i sprawdza się super, polecił mi ktos te kosmetyki i jestem bardzo zadowolony
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
dexterrr napisał:
Ja kupiłem swojej dziewczynie jakś czas temu kosmetyk w którym były jagody Goji i sprawdza się super, polecił mi ktos te kosmetyki i jestem bardzo zadowolony
krem z jagodami Goji??? pierwsze slysze. jak mozesz to spradz co to za krem, bo jestem ciekawa.
 

xenia33

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja używam tłustego kremu z serii meritum dermika. W ogóle moim zdaniem w takiej sytuacji trzeba postawić na dobry kosmetyk. Nir ma co oszczędzać. U mnie problem tak suchej, że aż łuszczącej skóry przestał istnieć:) ufff ;)
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
posluchalam waszych porad i kupilam olejek arganowy bielendy- super ze nadaje sie do twarzy ciala i wlosow :) rzeczywiscie bardzo dobrze nawilza! skora jest promienna wyglada zdrowo i widac ze jest porzadnie nawilzona!
 

MalwaPiasek

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2016
Posty
50
Punkty reakcji
1
Ja uzywam nawilzajacy krem na noc i cos lekkieggo na dzien i oczywiscie 2 razy w tygodniu maseczka. Bardzo lubie blue detox z bielendy, delikatnie oczyszcza skórę i dobrze ją nawilża - po jej zmyciu nie było uczucia ściągnięcia. Ma bardzo ładny zapach, nie szczypie ani nie podrażnia skóry. Łagodzi podrażnienia. i jest to chyba jedyna maska, w której chodzac po domu nie straszylam syna :)
 

sophia900

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Olecko
Ja tez mam swój sprawdzony krem nawilżający, ewentualnie korzystam z balsamu do ciała i wszystko się sprawdza.
 

bridgett

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2017
Posty
68
Punkty reakcji
0
Bardzo dobre jest też serum kremowe bielendy to z miodem i mlekiem kozim do suchej skóry. Składniki serum przyczyniają się do odbudowy i nawilżenia. Serum zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia skóry, poprawia jej kondycję, sprężystość i elastyczność, zmiękcza i wygładza naskórek.
 

szoszi

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2017
Posty
18
Punkty reakcji
1
Skore twarzy peelinguje naturalnym peelingiem z Vianka, potem nakladam delikatny krem. Ze skora ciała podobnie, tu siegam po peeling kueshi (moj ulubiony to bananaowy), a potem nawilzam olejkiem w kremie z bielendy, najbardziej polubilam arganowy, dodaje skorze miekkosci i bardzo gleboko nawilza i odzywia.
 

Alina32

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2017
Posty
9
Punkty reakcji
0
ja tez mam raczej sucha skore i probowalam juz chyba wszystkich balsamow, az kiedys moja siostra kupila balsam firmy Whamisa i juz przy nim pozostalam. Dosc duzy, wydajny, niedrogi i jak na moja skore to super nawilza- zaden inny balsam sie u mnie tak nie sprawdzil. Polecam
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
Miód jest ogólnie super do suchej skóry czy też trądzikowej, bo jest antysetptyczny. Z Etude House jest fajny krem miodowy.
 

bridgett

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2017
Posty
68
Punkty reakcji
0
Do trądzikowej skóry możesz też zastosować taką fajną maskę metaliczną bielendy silver detox, ja używam tej niebieskiej do cery suchej ale dla tłustej lepsza jest ta srebrna
 

Ewelatom

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2016
Posty
60
Punkty reakcji
1
Przez jakis czas bylam bardzo zadowolona z takiej pasty myjacej z garniera, 3 w 1 - peeling, zel myjacy i maska, jednak po jakis 2 moze ciut wiecej mieisacu zaczelo mnie to podrazniac, wiec szukalam czegos tego typu i trafilam na carbo detox bialy wegiel z bielendy. Ta sama formula, czyli pasta, zel i maska. Super sie sprwadza, peeling jest bardzo dokladny a uzywane jako zel dokladnie doczyszcza cere. Robi jeszcze cos czego nie robil garnier-zmniejsza widocznosc porow i dodaje cerze blasku! Dla mnie ten kosmetyk jest super, a niebawem moze dokupie krem tej serii :)
 

Agaat1992

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2018
Posty
5
Punkty reakcji
0
a może pomógłby krem z firmy Cetaphil? te kremy są bardzo dobre nawet dla osób z AZS
 
Do góry