Subkultura

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Mam krótkie stwierdzenie, aby nie wałkować tego tysiąc razy. Nie jest to z wikipedi opis grupa bla bla bla
Subkultura nie jest klatką. Nie ogranicza bo nie więzi. Subkultura jest jak pokój zainteresowań. Jeśli lubisz czarny pokoich z pewną muzyką i pewnymi książkami, wchodzisz tam, jeśli nie, to nie. nikt nie każe Ci założyć glanów czy dresów i wejść do czarnego pokoju czy krainy 4 pasków.
 

Parsi

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2008
Posty
234
Punkty reakcji
0
Wiek
34
"Karze" przez "ż" w powyższym kontekście :)
 

gewaraz

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2008
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Tomaszów Lubelski
Subkultury to w ogóle wybryk młodych, głupich umysłów. Mimo, że subkultury nie są więzieniem, czy regułą to maja niewiarygodny wpływ na jego światopogląd, zachowanie, przyszłość. Można powiedzieć, subkultura to swoiste medium, które potrafi nieźle pokierować człowiekiem, wiąże jego rozum tak, że jest pewny, że założenia jego subkultury są słuszne, prawdziwe, całkowicie czyste i dobre. Tak więc przynależność do subkultury jest niebezpieczna, bo wyłącza w człowieku realizm myślenia, własny pogląd na świat.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Gewaraz niebezpieczne to jest generalizowanie. Ja samej idei subkultur, szczególnie też nie lubię, ale nie przesadzaj. Jeśli ktoś ma swój rozum, to nie da się zmanipulować bez względu czy jest członkiem danej subkultury. Twoje rozumowanie w tym momencie jest tak proste i powierzchowne, że można je podciągnąć pod prowokację. Poza tym masz już temat http://www.forumowisko.pl/index.php?showto...t=0&start=0. Tam dyskutuj, tutaj Morion tłumaczył tylko pojęcie subkultury.
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Subkultury to w ogóle wybryk młodych, głupich umysłów. Mimo, że subkultury nie są więzieniem, czy regułą to maja niewiarygodny wpływ na jego światopogląd, zachowanie, przyszłość. Można powiedzieć, subkultura to swoiste medium, które potrafi nieźle pokierować człowiekiem, wiąże jego rozum tak, że jest pewny, że założenia jego subkultury są słuszne, prawdziwe, całkowicie czyste i dobre. Tak więc przynależność do subkultury jest niebezpieczna, bo wyłącza w człowieku realizm myślenia, własny pogląd na świat.
Chodzi o to że jeżeli zgadzasz się z filozofią jakiejś subkultury to możesz do niej dołączyć, a nie dołączasz do subkultury, a potem na podstawie tego kształtujesz sobie światopogląd. Poza tym kto ma rozum potrafi być członkiem subkultury odrzucając jednocześnie część jej filozofii, o ile oczywiście się z tym nie zgadza.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Subkultury to w ogóle wybryk młodych, głupich umysłów. Mimo, że subkultury nie są więzieniem, czy regułą to maja niewiarygodny wpływ na jego światopogląd, zachowanie, przyszłość. Można powiedzieć, subkultura to swoiste medium, które potrafi nieźle pokierować człowiekiem, wiąże jego rozum tak, że jest pewny, że założenia jego subkultury są słuszne, prawdziwe, całkowicie czyste i dobre. Tak więc przynależność do subkultury jest niebezpieczna, bo wyłącza w człowieku realizm myślenia, własny pogląd na świat.
ups... nawet nie wiesz jak blisko opcji cytuj jest opcja usuń...


mylisz się, jest na odwrót. to światopogląd zachowanie wpływa na subkulturę, wpływa na to w jakiej będziesz jeśli w jakiejś będziesz. oczywiście, głupie umysły które chcą być cool zostaną w jakiejś subkulturze żeby się popisać i przejmą cele ogółu, ale to co z tego? jak nie od subkultury, to co innego ich omami.
a i nie wyłącza własnego myślenia każda subkultura to na pewno. ja odkąd jestem metalem swoje poglądy zmeiniłem prawie w 100%
 

gewaraz

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2008
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Tomaszów Lubelski
Chodziło mi o ludzi wypełniających wszystkie założenia subkultury. Rozumiecie, jak dres to dres na 100%, jak metalowiec to metal na 100%.
Uogólnienia są oczywiście krzywdzące, ale mówienie, że do subkultury możesz wchodzić tylko miej swój rozum jest chore. Subkultura czasami potrafi zrobić z człowieka fanatyka, a czasami ludzie potrafią się jej oprzeć. Jednak, należenie do niej jest niebezpieczne, ze względu na populistyczne hasła.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
i tu znowu walnąłeś. no powiedzmy że jestem na 100% metalem. jakie powinienem mieć poglądy?
 

gewaraz

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2008
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Tomaszów Lubelski
Poglądy są adekwatne do haseł głoszonych przez zespoły metalowe. No nie... Czyli zwyczajnie treści piosenek. Przez to kształtuje się Twój światopogląd.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
nie. metal się nie ogranicza, jedne zespoły śpiewają pieprzeniu inne o wojnie. to ja wybieram które zespoły będe słuchał. to oznacza że dobieram zespoły pasujące do mnie, a nie ja się dopasowuje. poza tym to że słucham o wojnie nie znaczy że jutro wyciągnę karabin i rozstrzelam ileś ludzi.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
A teraz odpowiedz czy jeżeli nie zgadzałbym się z poglądami głoszonymi w tekstach utworów to bym ich słuchał?
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
zleje kogoś jak będe miał powód. i to nie z powodu muzyki. gwarantuje Ci że lata temu byłem podlejszy

ej co to za link? nie porównuj jakiegoś czubka do nas
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
to że dałem imie swojej kostce nie znaczy że jestem równie stuknięty. i jestem hetero <_<
 

gewaraz

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2008
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Tomaszów Lubelski
nie wiem czy widzieliście ten drugi filmik "emo płaszcz"
Obaj klienci uważają, że są sobą mimo, że gołym okiem widać, że są zdominowani przez subkultury. Nonsens. człowiek należący do jakiejkolwiek subkultury może mieć trochę ograniczony horyzont na niektóre kwestie. Np kolega, słucha muzyki o wojnie, w późniejszym czasie będzie dopuszczał zło przez agresję jako sposób rozwiązywania spraw. Hip-hopowcy będą dopuszczali narkotyki jako dobro i coś co sprawia przyjemność bez konsekwencji.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Np kolega, słucha muzyki o wojnie, w późniejszym czasie będzie dopuszczał zło przez agresję jako sposób rozwiązywania spraw. Hip-hopowcy będą dopuszczali narkotyki jako dobro i coś co sprawia przyjemność bez konsekwencji.
To teraz powiedz:
A jakiej muzyki Ty słuchasz? I o czym piosenki powinny być?
Gdyby z tematu wojen czy narkotyków zrobić tabu skutki byłby opłakane.
 

gewaraz

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2008
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Tomaszów Lubelski
Generalnie, jeśli chodzi o moje upodobania to Grammatik, czasem Fenomen, ale zwykle to co w radiu. Potrafię obyć się bez muzyki. Rzadko kiedy mam czas.
Ale nie piszcie, że muzyka nie ma wpływu. Ma wpływ, przez nią kształtuje się w dużej mierze człowiek. Nie wiem, ale czy ktoś tutaj zapoznawał się jaki wpływ ma muzyka na noworodka?
 
Do góry