Subkultura 'metalowa'

Status
Zamknięty.

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Ja akurat preferuję słuchać muzyki na dysku niż z CD. Jest to dla mnie wygodniejsze rozwiązanie niż "żonglerka".

A, no chyba że tak. Zależy kto co woli. Ja akurat słucham thrash metalu z lat 80-tych i cenię stare wydania, więc zbieram kasety i winyle. Dochodzi też do tego przegrywanie starych garażowych demówek z kasety na kasetę + xero wkładka. No i niektóre rzeczy zostały wydane tylko na winylu, bądź na kasecie.

Nie słucham byle czego. Właśnie siedzę w klimatach metalu, rocka i industrialu.

No i OK.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
A jaki jest sens kupywania kaset skoro wychodzą z użytku?

Tak jak Wojownik powiedział, można czasem tylko w takiej postaci niektóre albumy dorwać, a poza tym jak zależy komuś na dostaniu albumu oryginalnego, to ta forma jest najtańsza.
U mnie co prawda w praktyce słuchanie wygląda trochę inaczej, bo kaset słucham tylko w swoim pokoju, gdzie mam radio na kasety. Większość dnia spędzam przed kompem i wtedy zazwyczaj idą MP3 ew. płyty. Chociaż akurat kolekcję płyt mam mizerną- wolę kupić 3-4 kasety za 30zł niż jedną płytę :) No chyba, że chodzi o jakąś nowość, na której mi bardzo zależy.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Szczerze? Gdybym miał zamiar kupić nagrania to wybrałbym drogę elektroniczną - eMusic, 7digital itp.

Nie wiem jak ty, ale dla mnie to już nie byłaby przyjemność. Jednak bardziej cieszy kaseta czy płyta, którą można wziąć do ręki, oglądnąć dołączoną książeczkę, niż jakaś "mp3" w dobrym formacie...
W formacie elektronicznym to mogę co najwyżej ściągnąć, a nie kupić :)
 

Tobiasz Binienda

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
97
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Nie wiem jak ty, ale dla mnie to już nie byłaby przyjemność. Jednak bardziej cieszy kaseta czy płyta, którą można wziąć do ręki, oglądnąć dołączoną książeczkę, niż jakaś "mp3" w dobrym formacie...
W formacie elektronicznym to mogę co najwyżej ściągnąć, a nie kupić :)
Natomiast u mnie płyty CD jedynie się przewalają.
 

Samurajq

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Bez płyt wszystko traci swój urok coś jest ale jakby tego nie było. Nie dla mnie
 

Czekoladowa75

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
BDG
ja tam jestem z wami. noszę glany, słucham podobnej muzyki, ale nie ubieram sie aż tak. jeszcvze mnie nikt nie przezwał od metala, bo nie jestem metalem tak naprawde xD
zresztą, wczesniej, kiedy nie słuchałam rocka nic do metali nie miałam. nawet im zazdrosciłam takiego stylu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry