styl skandynawski

Irgman_80

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2015
Posty
81
Punkty reakcji
3
Jak dla mnie styl skandynawski jest świetny. Niedługo kupuję sobie mieszkanie i właśnie w takim planuję sobie urządzić.
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
a propos, zobaczcie, jak został zaaranżowany pewien strych, właśnie w stylu skandynawskim: http://www.weranda.pl/domy-i-mieszkania/styl-skandynawski/16157-bialy-strych-w-centrum-miasta. Jak dla mnie bomba, chociaż zastanawiam się nad tym białym, czy by go nie zmienić na jakiś delikatny pastel, np. "świetlisty refleks" albo "kraina łagodności". Takie odcienie widziałam u moich znajomych i w połączeniu z mebelkami a'la designerskie mieszkanie w Oslo, wyglądały super :)
 
T

TomkaJanka

Guest
poradźcie cos... czy do tylu skandynawskiego pasują szklane schody?
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
1901838_980377172002864_1401907482671679977_n.jpg


czy chodzi Ci o takie schody? Szczerze, to wydaje się ciut przekombinowane, ale o gustach... :)
 

Melinda88

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja też bardzo lubię scandi i minimalizm - ostatnio kupiłam bardzo fajne kosze do salonu na takiej stronce etsy w sklepie yanyula i wszystkie drobiazgi mam teraz uporządkowane.
 

Michaska9

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2015
Posty
4
Punkty reakcji
0
szkło raczej słabo się łączy ze stylem skandynawskim. Przede wszystkim drewno, ale nie zawsze naturalne. Np. podłogę w stylu skandynawskim prędzej zrobisz za pomocą paneli. Sensa ma dużo wzorów w szarych, srebrnych i beżowych odcieniach, są idealne.
 
L

lena38

Guest
drewno naturalne zgadzam się, styl skandynawski i prowansalski bardzo mi się podobają. Ja właśnie kuchnię mam w stylu takim prowansalskim, ogólnie postawiłam na drewno i jasne kolory. Bardzo lubię detale w kuchni, które nadają charakteru, ale głównie stawiam na drewno właśnie i biel.
 

AuroraBorealis

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2016
Posty
46
Punkty reakcji
0
Styl skandynawski wygląda świetnie, chociaż mi czasem wydaje się trochę za zimny. Na szczęście można zdecydować się na większą ilość drewna i puchate, kolorowe poduszki i wszystko się równoważy. Do tego ciepła dodają np. koce i kominki/biokominki, i całość jest prosta, przytulna i równocześnie trochę minimalistyczna.
 

Agnieszka Grzelaz

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2016
Posty
4
Punkty reakcji
0
podłoga jesionowa, super, brawo za wybór. Ja lubię sama deski, w artcore są rewelacyjne, a poza tym wydaje mi się, zę to takiego stylu są adekwatne.
 

hamiholiczka

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2015
Posty
17
Punkty reakcji
0
mnie boli, że mało który sklep rozumie co to naprawdę jest styl skandynawski i zwykle utożsamiają to z białym minimalizmem - są tylko pojedyncze sklepy takie jak kare design czy wipp, ale tak to wszyscy zdominowani przez ikeę :(
 

Karolina Ryska

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2016
Posty
36
Punkty reakcji
0
Ależ styl scandi ma wiele odmian, ma i oblicze bardziej minimalistyczne, gdzie tylko drewno, skóry i biel ;) ale ma też przecież odmianę bardzo barwną z tymi wszystkimi bardzo kolorowymi dodatkami w stylu kuchennych rzeczy z melaminy czy plecionych koszyków duńskiej firmy Rice. Tak więc nie powiedziałabym, że scandi to minimalizm, bo zależy w jakim wydaniu. Szczególnie kuchnie w stylu skandynawskim często nie grzeszą małą ilością rzeczy pozostawionych na wierzchu.
 

Marek1989

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2016
Posty
12
Punkty reakcji
0
Osobiście uwielbiam ten styl. Jeśli się na niego decydujesz, to polecam Ci dodatki zrobione własnoręcznie. Poszukaj jakiś inspiracji na stronach i blogach wnętrzarskich. Pozdrawiam! :)
 

Walencja

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
484
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
miasto moje
Często o nim słyszę ale nie rozróżniam jego obowiązkowych elementów? Czym on się charakteryzuje: biel, drewno?
 

mkochan

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
15
Punkty reakcji
0
czy myślicie, że kamień w wąskim przedpokoju i raczej ciemnym będzie pasował?
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem nie. Tylko niepotrzebnie zabierzesz sobie 2-3 cm przestrzeni.
 

Neili

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2012
Posty
130
Punkty reakcji
4
Styl skandynawski daje naprawdę duże pole do popisu i może być całkiem ciepły i przytulny.
 

meli657

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2017
Posty
2
Punkty reakcji
0
Również bardzo podoba mi się ten styl :) bardzo ciekawie wygląda, ja znalazłam tego typu meble na stronie zobacz sobie mają całą kolekcje tego typu mebli

na stronie domartstyl.pl
 

rebeka306

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2017
Posty
91
Punkty reakcji
0
oczywiście że może byc przytulny - wszystko jest kwestią dobrania odpowiednich dodatków :) sama mam wnetrze salonu urzadzone w dosyc nowoczesnym stylu, ale absolutnie nie jest w nim chłodno. kwestia detali - wlasnie zastanawiam sie nam zakupem lampy najlepie stojacej na zimowe wieczory z ksiazka w fotelu i goraca herbata. znalazłam idealna - prosta i elegenacka zarazem w salonie agaty - na długim metalowym ramieniu i z metalowym abażurem - jest mega! pewnie wreszcie ja zamowie
 

malwa1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2017
Posty
106
Punkty reakcji
0
A ja bardzo lubię takie surowe, chłodne wnętrza w stylu skandynawskim. Minimalizm to to co kocham. Jednak czasem lubię zaszaleć z jakimś fajnym dodatkiem. Mój najlepszy "dodatek" to kanapa Duka w stylu skandynawskim. Możecie sobie zobaczyć na mebel-partner. Ekstra design !
 
Do góry