Studia....

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Witam.

Piszę w tym roku maturę i zastanawiam się do jakich miejscowości mogłabym iść na studia, a raczej do jakich uczelni.

Zastanawiam się nad logistyka w Jeleniej Górze (Oddział Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, dokładnie 'Wydział Gospodarki Regionalnej i Turystyki') albo w Legnicy ('Państwowa wyższa szkoła zawodowa im. Witelona')

Studiuje ktoś w któreś uczelni? Jeśli tak, to polecacie je?

Miło by było się dowiedzieć wgl co myślicie o kierunku 'logistyka'.



Jeszcze trochę mam czasu na zastanowienie, ale już na poważnie muszę się za siebie wziąć.
Ale raczej w moich zainteresowaniach góruje matematyka. :)
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Moim zdaniem logistyka może i jest ciekawym kierunkiem, lecz bardzo ciężko na początku o pracę (liczy się doświadczenie) i dobre zarobki.

Piszę w tym roku maturę i zastanawiam się do jakich miejscowości mogłabym iść na studia, a raczej do jakich uczelni.
Nie wiem jaka jest Twoja sytuacja finansowa, ale na przykład ja nie kieruję się przy wyborze studiów miejscem zamieszkania, ale kierunkami, progami punktowymi i tym czy wymagane przedmioty pasują do zdawanej przeze mnie matury.
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Moim zdaniem logistyka może i jest ciekawym kierunkiem, lecz bardzo ciężko na początku o pracę (liczy się doświadczenie) i dobre zarobki.
Wiem o tym, ale może jakoś dałabym radę... W sumie, to wydaje mi się ten kierunek ciekawszy niż ogólnie coś innego związanego z ekonomią. A jednak jakoś nic specjalnego poza matematyką mnie nie interesuje. Chyba, że grafika komputerowa, ale to odpada...

Nie wiem jaka jest Twoja sytuacja finansowa
Sytuacja finansowa teraz raczej nie jest zbyt dobra, dlatego chce iść na studia stacjonarne i gdzieś gdzie albo będę miała dosyć 'tani' dojazd, albo tańszy akademik.

ja nie kieruję się przy wyborze studiów miejscem zamieszkania
Oby dwie miejscowości są jednak oddalone sporo ode mnie, pomimo tego, że jednak to samo województwo.

ale kierunkami, progami punktowymi i tym czy wymagane przedmioty pasują do zdawanej przeze mnie matury.
Też na to zwracam uwagę i akurat tutaj mi wszystko pasuje, co do progu punktowego, w Jeleniej na pewno w tamtym roku nie był zbyt wysoki próg i na bank bym się dostała.
Co do kierunku.. Już od początku roku myślę nad tą logistyką. Pierw chciałam iść do Katowic na studia, ale teraz gdy zobaczyłam, że są bliżej domu uczelnie na których też jest
logistyka to zaczynam się nad nimi zastanawiać. Tym bardziej, że znajomi też się zastanawiają nad studiowaniem w tych uczelniach.
 
Do góry