Studia W Krakowie Po Maturze Z Matmy

kuba.bobas

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2006
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam. W tym roku zdaje mature. Z wybranych przedmiotów zadeklarowałem matematyke na poziomie rozszerzonym. Chciałbym, żebyście się wypowiedzieli na jaki kierunek i na jaką uczelnie w Krakowie iść potem?? Weźcie też pod uwage to, że jestem dosyc cienki z fizyki :/ i chciałbym, żeby znalezc prace po skonczonym kierunku!!
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
Witam. W tym roku zdaje mature. Z wybranych przedmiotów zadeklarowałem matematyke na poziomie rozszerzonym. Chciałbym, żebyście się wypowiedzieli na jaki kierunek i na jaką uczelnie w Krakowie iść potem?? Weźcie też pod uwage to, że jestem dosyc cienki z fizyki :/ i chciałbym, żeby znalezc prace po skonczonym kierunku!!


myslę, że przede wszystkim powinieneś iść na taki kierunek, który Cię interesuje.. nie masz żadnych pomysłów?? po matematyce na maturze można iść na większość kierunków ścisłych, ale to od Ciebie zależy co to będzie.. bo równie dobrze może być to matematyka, informatyka, a równie dobrze ekonomia czy zarządzanie... trochę inwencji.. pomyśl, czego chciałbyś się uczyć... każdy chciałby dostać pracę po studiach, ale jeszcze nie ma takiego kierunku, który dawałby ci gwarancję w 100%.. można skończyć dobry kierunek i szukać pracy latami.. oczywiście, skończysz ekonomie, super, ale oprócz studiów trzeba mieć jeszcze troszkę więcej.. talent, odpowiednie cechy charakteru i inne dodatkowe atuty (język, jakiś kurs.. itd.)
także powodzenia życzę:)
masz jeszcze cały rok.. zastanów się, poszperaj w informatorach, dowiedz się czegoś i studiuj to, w czym będziesz się spełniał, bo wg mnie najważniejsze to lubić to, co się robi - tylko wtedy można być w tym najlepszym ;)
pozdrawiam:)
 

kuba.bobas

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2006
Posty
6
Punkty reakcji
0
Właśnie bardziej by mnie chyba ta informatyka ciągnęła niż ekonomia. Mam nadzieje, że nie ma na infie dużo fizyki. A jaką uczelnie w Krakowie najlepiej wybrąć?? Wstępnie sie zastanawiam między AGH, PK, AE i UJ??
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
Właśnie bardziej by mnie chyba ta informatyka ciągnęła niż ekonomia. Mam nadzieje, że nie ma na infie dużo fizyki. A jaką uczelnie w Krakowie najlepiej wybrąć?? Wstępnie sie zastanawiam między AGH, PK, AE i UJ??

nie wiem, bo nie studiuje w Krakowie. myślę, że wszystkie wymienione przez Ciebie uczelnie prezentują odpowiedni poziom :) może zorientuj się na stronach tych uczelni, jakie są warunki przyjęcia, jakie programy studiów.. i wybierz to, co Ci najbardziej będzie odpowiadało :)
 
Do góry