Studia - praca socjalna - zalegalizowanie prostytucji

damian7821

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Dostałem nietypowe zadanie na ćwiczenia (kierunek praca socjalna), mianowicie mam bronić przez 6min, że legalizacja prostytucji byłaby dobra. Muszę przekonać do tego ludzi. Ma ktoś jakieś pomysły? Muszę opierać się na literaturze (kilka książek już wypożyczyłem).

Będę wdzięczny za każdą pomoc.
 
W

wiki9969

Guest
Temat na czasie. :crazy:

Chcesz żeby podać Ci literaturę czy argumenty dlaczego ma być zalegalizowana?
 

damian7821

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Chętnie literaturę i argumenty, trochę ich już mam ale przyda się perspektywa kogoś innego :)
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Jeżeli kobieta ma zręczne paluszki, dobry wzrok i lubi zamować się wyciskaniem wągrów z męskich pleców, to nikt jej nie zabrania brać za to zapłatę od "operowanego" mężczyzny.
Niby dlaczego kobieta miałaby płacić podatek od "daniny" za spędzenie nocy w łóżku mężczyzny?
Czy prostytucja jest zakazana jakąś ustawą?
 
W

wiki9969

Guest
Z literaturą będzie ciężko, ale za to argumenty mogę podać. :)

1. Po zalegalizowaniu prostytucji, część dochodów z tej działalności wpłynie do budżetu państwa. A jak wiadomo, ta profesja jest dość opłacalna.
2. Wiele Pań, które się tym zajmują tak na prawdę nie ma żadnych praw. Nie mają prawa do ubezpieczenia i nie mają odciąganych żadnych składek, więc jeżeli ulegną jakiemuś wypadkowi muszą liczyć same na siebie.
3. Poza tym doszły by dodatkowe miejsca pracy (ogólnie ;) ). Tak więc stopa bezrobocia odrobinę by spadła. :D
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Chciałbym tylko zauważyć, że nie tylko kobiety są prostytutkami. Żeby śmiesznie było zarabiają zazwyczaj mniej niż ich koledzy po fachu.

Ja jednak nie jestem w stanie żadnego argumentu podać, więc tak sobie tylko przyszedłem z powyższą nowinką.
 

KaroolkaKalak

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2011
Posty
419
Punkty reakcji
11
Miasto
zDolny Śląsk- jestem stąd :)
Mozna by dodac zmniejszenie zachorowan nachoroby weneryczne, bo przeciez alfo-pracodawcy dbali by o swoje podopieczne takze pod wzgledem medycznym, mozna by tez pod to podciagnac obnizenie zskaznika zachotowan na HIV/Aids.
Zmniejszyla by sie liczba nielegalnych emigrantek zza wschodniej granicy, ktore sprzedaja u nas 'swoje' grzyby.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
KaroolkaKalak napisał:
Zmniejszyla by sie liczba nielegalnych emigrantek zza wschodniej granicy, ktore sprzedaja u nas 'swoje' grzyby.
Oj no nie wiem. Ukraina rozprzestrzenia się szybciej niż dżuma w średniowieczu.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Ukraina rozprzestrzenia się szybciej niż dżuma w średniowieczu.
Całą ta ruska swołocz zbawienia w Polszy szuka, a paszoł won jeden z drugim. Tfu!

Co do tych prostytutek, to jak już tam autorze będziesz bronił, nie zapomnij przedstawić jako argument faktu, że żeby było to legalne, powinno być dopięte na jak najwięcej guzików, dlatego trzeba by było im odgórnie nakazać, żeby się branża badała regularnie - dzięki temu mniej przenoszonego dziadostwa u "porządnych" obywateli :crazy:
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Argumenty za:eek:pieka zdrowotna,emerytura-wystarczy uprawiać profesję do 67 roku życia :tongue:
 
Do góry