Studia podyplomowe - Akademia LK vs SGH - Zarządzanie - HR

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Witam wszystkich,

Chciałabym się dowiedzieć, którą z uczelni polecacie. Proszę o opinie i konkrety.

Opinie zaczerpnięte z internetu:

ALK - "bananowy raj dla bananowych dzieci" - jednak to chyba opinia o licencjackich i magisterskich, ale może się mylę?

SGH - tragiczne podejście kadry do studentów i bałagan w dziekanacie - podzielacie, zaprzeczacie?

Kierunek jaki mnie interesuje to :

ALK - Zarządzanie ludźmi w firmie
SGH - Zarządzanie kapitałem ludzkim

Cenowo uczelnie wypadają podobnie.

Nie ukrywam, że bardziej interesuje mnie program uczelni SGH.

Warunki ukończenia :

ALK - Przygotowanie i obrona projektu końcowego z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oraz zaliczenie wskazanych na początku studiów przedmiotów (zależnie od przedmiotu jest to test, studium przypadku lub praca pisemna).

SGH - Warunkiem zaliczenia Podyplomowych Studiów Zarządzanie Kapitałem Ludzkim jest:

  • uczestnictwo w zajęciach potwierdzone wpisem w indeksie,

  • zaliczenie testu wiedzy,

  • przygotowanie i zaprezentowanie pracy projektowej.
Praca projektowa to opracowanie projektu konkretnego narzędzia, procesu lub standardu z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim w firmie lub organizacji przygotowane jako prezentacja multimedialna. Projekty mogą być opracowane indywidualnie lub w zespołach maksymalnie trzyosobowych. Obrona pracy (prezentacja projektu) ma charakter publiczny, z możliwością zadawania pytań przez członków Komisji Egzaminacyjnej oraz uczestników Studiów.


Jakie są Wasze doświadczenia?
 
Do góry