Studia-jaki kierunek?

michalo984670

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Cześć!
Mam 14 lat i myślę już nad kierunkiem studiów. Zajmuję się tym teraz, bo potem przeciążą mnie inne obowiązki. Wiem że to może wcześnie, ale tak już bywa. :)
Więc na razie powiem, że interesuję się chemią, ale nie wiem jak z pracą po tym kierunku. Napisze może moje mocne i słabe strony.
Mocne strony:
-Języki(jestem bardzo dobry z języków w porównianiu do reszty klasy)Angielski i niemiecki
-Chemia(też jestem mocny i interesuję się tym)
-Biologia(też dosyć dobry jestem)
-Geografia(miałem jako jedyny 5 na koniec roku i jestem dobry)
-Matematyka(nawet dobrze sobie z tym radzę)
-Fizyka(rozumiem dużo rzeczy z fizyki i nawet dobry jestem)
Słabe strony:
-brak zdolności muzycznych i plastycznych
-WF
-Historia(nienawidzę tego przedmiot, nudny i jestem z niego uprzedzony)
-Polski(też nie idzie najlepiej, ale klasyfikowałbym to do średniej strony)


Informatyka- jedna wielka niewiadoma, bo na razie robimy tylko rzeczy typu prezentacje używamy arkuszy kalkulacyjnych
WOS-dopiero zaczynamy w tym roku, ale myślę, że to łatwy przedmiot
Technika- nie interesuje mnie ten przedmiot

Prosiłbym jeszcze o takie odpowiedzi w których napiszecie kierunki w chemii, a także czy opłaca się na to iść jak nie no to co jeszcze mogę wybrać.
 

habiiib

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
317
Punkty reakcji
8
Skoro lubisz i jesteś dobry z przedmiotów ścisłych, to masz wielkie pole do popisu ale jeszcze dużo pracy przed tobą i dość długa droga. Wejdź na stronę kilku politechnik i sam zorientuj się, co ci się podoba
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Matma, biologia, chemia, fizyka - po tym możesz robić praktycznie wszystko ;) Daj sobie spokój z językami. Ucz się ich, oczywiście, są one bardzo potrzebne, ale... zrezygnuj z wszelkich filologii. Nie chcę tutaj nikomu ubliżać, ale samymi językami to się możesz podetrzeć. Jeśli ci na nich zależy, to się pozapisujesz na kursy.

Od siebie polecam mechatronikę, automatykę i robotykę, elektronikę. Ale piszesz, że uwielbiasz chemię, to może farmacja? Naprawdę masz wiele możliwości :)
 

michalo984670

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Dzięki za rady, języki mogą się przydać ponieważ chciałbym zwiedzić świat a także miałbym możliwość pracy za granicą i wyprowadzeniem się, bo bez języków to uziemiony w polsce z tym się ma inne możliwości
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Farmacja to bardzo dobry kierunek, ale i ciężki

Ucz się dobrze i pilnie, a świat będzie stał przed Tobą otworem :)
 

habiiib

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
317
Punkty reakcji
8
Samym językiem świata nie zwojujesz. Skończysz filologię angielską i pojedziesz do anglii gdzie wszyscy znają angielski? Trochę bez sensu... Nikt nie mówi żebyś odpuścił naukę języków, po prostu skoncentruj się na czymś bardziej ambitnym. Na każdych studiach uczysz się jakiegoś języka obcego, poza tym już gimnazjum możesz opanować język obcy do tego stopnia, by móc swobodnie się porozumiewać
 

michalo984670

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Ostatnio przeglądałem sobie stronkę z rodzajami studiów i wypatrzyłem coś co mnie zainteresowało, a mianowiecie farmacja. I pytanie do was czy opłaca się tam iść. Wiem, że dużo nauki, ale należę do osób kumających i szybko się uczących. Jak potem z pracą i wielkość zarobków? Czym może lepiej iść na studia chemiczne?
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Z tego, co wiem, po farmacji oraz medycynie nikt nigdy nie pojawił się w pośredniaku - także praca na pewno jest. Ale doszły mnie również słuchy, że zawód farmaceuty jest coraz mniej doceniany, niestety :( No i ile można zarobić w aptece? WIem, wiem, to nie jedyna możliwość pracy, ale umówmy się - większość farmaceutów właśnie tam ląduje...
 
Do góry