Studia informatyczne?

volcanicash

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Czesc, mam problem, iż stanąłem przed problemem, który nie daje mi spokoju a mianowicie ostatnio zacząłem robić kurs c++ i bardzo mi się spodobał, aż zacząłem myslec nad studiami informatycznymi. Jest tylko jedno "ale". Ide do 3kl biol-chem klasa bez rozszerzonej matmy, 2 lata nastawiania sie na medycyne a tu nagle spodobalo mi sie pisanie w c++ i teraz nie wiem czy nie porzucic matury rozsz. z bio,chem i ogarnac matme rozsz. zeby dostac sie na ETI czy porzucic mysl o programowaniu :| Mozecie mi podać inne języki, które powinienem umieć po c++, aby sprawdzić na jakims kursie czy aby napewno programowanie to jest to co lubie czy to tylko mój słomiany zapał.

PS: Nie moge wybrać miedzy programowaniem a medycyna bo to dwie dziedziny, które mnie interesują niestety tak samo;/
 

dbx

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
156
Punkty reakcji
6
Wiek
40
Miasto
WLKP
Stary, olej studia! Jeżeli jara Cię programowanie to programuj i nabywaj wiedzy. Studia informatyczne to jedne z wielu które Cię uwstecznią! Są wakacje - C++ to dobry język programowania na start potem możesz bez problemu przesiąść się na PHP czy inny język webowy i iść dalej. Jeżeli na koniec wakacji nadal będziesz zajarany to ciągnij temat! Pamiętaj że pracodawcy nie szukają ludzi po studiach tylko tych co potrafią programować (przynajmniej Ci kumaci).

Ja nie miałem gościa który by mi tak powiedział i żałuję że straciłem w sumie cztery lata na studia (trzy różne kierunki) które tak naprawdę /brzydkie słowo/ mi dały! Jeżeli jara Cię programowanie to hajs jest na wyciągnięcie ręki :)
 

volcanicash

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
dzięki za merytoryczną odpowiedz, ktora bardzo mi pomaga, jednak co do studiow to musze sprobowac studiowania i teraz pytanie czy jesli prawie cale liceum poswiecilem na bio,chem i troche olałem matme to szybciej sie naucze na mature rozsz. z matematyki czy informatyki? Czy moze w 9 miesiecy spokojnie ogarne w wysokim stopniu infe i matme na mature rozszerzona? ;)
 
S

serwor

Guest
Ja bym szedl na medycyne, to pewny zawód, informatyk niby tez ale jest mnóstwo informatykow bez pracy, o lekarzach bez pracy nie slyszalem.
 

dbx

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
156
Punkty reakcji
6
Wiek
40
Miasto
WLKP
serwor napisał:
(...) jest mnóstwo informatykow bez pracy (...)
Pewnie tych po studiach którzy zamiast zdobywać doświadczenie, siedzieli na uczelni. Jak prowadziliśmy rekrutację w firmie (programista PHP) to zgłosił się m.in. gość świeżo po studiach informatycznych - taki troszkę napuszony że co to nie on. Rozmowa kwalifikacyjna szybko zweryfikowała jego umiejętności - nie jeden gimnazjalista który interesuje się tematem jest w te klocki lepszy. Kończąc studia informatyczne ludzie są przekonani że bez problemu znajdą pracę bo przecież przyswoili tyle wiedzy i praktyki że każdy pracodawca przyjmie ich z otwartymi ramionami. Rzeczywistość jest niestety zgoła odmienna. Ja na przykład jestem technologiem żywności a pracuję jako informatyk - tworzę strony internetowe, programuję, ogarniam grafikę itp. Cały czas jednak zgłębiam swoją wiedzę, czytam artykuły branżowe i staram się być na czasie.
 

volcanicash

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
zamierzam teraz w klasie maturalnej przerobic material z matmy rozsz, dopracować angielski i samodzielnie realizowac kursy,ksiazki programowania a na jak sie dostane na studia informatyczne to na 2 roku chcialbym zaczac prace w jakiejs firmie na 1/2 etatu jesli nic nie stanie mi na drodze
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Ciekawe jak tam u Ciebie po 2 latach :) z tym programowaniem. Odwiedzisz ten wątek kiedyś to się pochwal co udało Ci się zdziałać z te dwa lata. No i jak tam C++.
 

kornikTG

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2017
Posty
10
Punkty reakcji
0
Szczerze mówiąc to lepiej robić swoje projekty w domu. Później jak idziesz do pracy na studiach każdy patrzy jakie projekty wykonałeś, a nie jakie egzaminy zdałeś. Dlatego czy masz papier, czy nie, w przypadku tego zawodu nie ma większego znaczenia.
 

pawlo90

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2017
Posty
10
Punkty reakcji
1
Czy myślicie żę studia informatyczne są bez sensu jesli nie jest to pierwszy kierunek studiów i ma się trochę wiecej lat niż ludzie zaraz po liceum? jestem rocznik 1990, jedne studia już skończyłem ale nie podoba mi się zbytnio moja obecna praca, chciałbym sie przebranżowić. Co lepsze jakieś kursy czy jednak choćby studia 1 stopnia zaocznie?
 
Do góry