Studia ekonomiczne - wybór kierunku

Eva.

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam :)
Jestem tegoroczną maturzystką, planuję zdawać angielski i matematykę na rozszerzeniu. I mam pytanie. Jakie studia byłyby dla mnie najlepsze? Zastanawiam się nad takimi jak: logistyka, gospodarka przestrzenna, ekonomia, turystyka i rekreacja. Jeśli chodzi o miasto to myślę nad Lublinem.
Proszę o pomoc w wyborze, jakieś wskazówki, rady, które studia wy byście wybrali.
Mile widziane opinie studentów z tych kierunków :)
Pozdrawiam ;)
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Żaden z tych kierunków nie jest dobry, ale cóż ... chyba wybrałabym turystykę i rekreację.
 

Eva.

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
A możesz powiedzieć dlaczego? Dlaczego to są złe kierunki? I co w takim razie według Ciebie jest dobre?
 

Złota Rybka93

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2012
Posty
96
Punkty reakcji
0
Witam, również jestem tegoroczną maturzystką i chyba (jeżeli nic sie nie zmieni) planuje studiować ekonomię w Białymstoku. Opinie o tym kierunku są różne, jedni polecaja, inni krytykują, więc po prostu przestałam słuchać, tylko po prostu to wybieram! Myślałam jeszcze o geografii, matematyce oraz technice rolniczej i leśnej. . . A jeżeli chodzi o Ciebie to jeśli wiesz, że będziesz dobrym logistykiem to powinnaś iść na logistykę. To moim zdaniem ciekawy i przyszłościowy kierunek. Pozdrawiam!
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
A możesz powiedzieć dlaczego? Dlaczego to są złe kierunki? I co w takim razie według Ciebie jest dobre?

Bo to nie są przyszłościowe kierunki studiów, po których zdobędziesz dobrze płatną pracę. Rynek jest już przesycony absolwentami takich kierunków.
Dobre kierunki to takie, po których będziesz mogła bez większych problemów znaleźć zatrudnienie.
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Wybierz ekonomię bo ekonomiści są zawsze potrzebni ale jeżeli nie lubisz matematyki to nic z w/w Cie nie będzie satysfakcjonowało. Sam studiuję zarządzanie na wydziale ekonomicznym i mam prawe te same przedmioty co ekonomia.... sama matma... bleee.
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Bo to nie są przyszłościowe kierunki studiów, po których zdobędziesz dobrze płatną pracę. Rynek jest już przesycony absolwentami takich kierunków.
Dobre kierunki to takie, po których będziesz mogła bez większych problemów znaleźć zatrudnienie.
Skąd masz takie informacje? Ja poproszę o listę jedynych według Ciebie słusznych i przyszłościowych kierunków z pisemną gwarancją, że dają one pewne zatrudnienie i dobre zarobki... Dołącz źródło informacji o tym rzekomym "przesyceniu rynku absolwentami takich kierunków". I adres wróżki, która poleciła Ci "dobre" kierunki studiów, po których za 5 lat bez problemu znajdziesz pracę.

Rynek owszem, może i jest przesycony ale kretynami, którym się wydaje, że po skończeniu studiów pracodawcy będą ich całować po stopach i pensję wypłacać w sztabkach złota. Trzeba być jeszcze ograniętym, studia to nie wszystko i nie połowa nawet ale jak już jakieś kończyć, to sensowne i konkretne. A kierunki ekonomiczne są jak najbardziej konkretne.
 
S

sabinass

Guest
Każdy dobry kierunek, który nas interesuje.
Ekonomia na Vistuli jest sensowna, ale także zarządzanie albo finanse i rachunkowość. Ważne aby być dobrym w swoim fachu.
 
Do góry