Strzelanie i ból w łokciu podczas robienia pompek

RocKAlone

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Robiąc pompki momentami czuję ból w łokciu oraz za każdym razem mi w nim strzela. Czym jest to spowodowane? Złym rozgrzaniem się,brakiem witamin czy też złym wykonaniem? Proszę o szybkie odpowiedzi bo trening czeka :)
 

CitySport

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2013
Posty
97
Punkty reakcji
1
Zła technika i brak rozgrzewki- moim zdaniem te dwa elementy mają wpływ na to,że staw łokciowy "strzela" a odczuwasz przy tym takze ból?
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Najważniejsze jest dobrze się rozgrzać przed ćwiczeniami. Możesz zastosować też opaskę uciskową i wspomóc się maścią rozgrzewającą np. Dip Hot.
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
A pamiętasz o rozgrzewce? Ona jest właściwie najważniejsza.
GreenKat, słyszałem właśnie, że dip hot jest dobrą maścią rozgrzewającą, ale nic poza tym. Coś więcej na ten temat jesteś w stanie napisać?
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
nierannyptaszek napisał:
A pamiętasz o rozgrzewce? Ona jest właściwie najważniejsza.
GreenKat, słyszałem właśnie, że dip hot jest dobrą maścią rozgrzewającą, ale nic poza tym. Coś więcej na ten temat jesteś w stanie napisać?
Tak jest to maść rozgrzewająca, przeciwbólowa i przeciwzapalna. Podczas rozgrzania obolałego miejsca następuję rozszerzenie naczyń krwionośnychy i poprawia się krążenie, co skutkuje zmniejszeniem bólów stawowych i mięśniowych.
 
D

Dobrawa

Guest
Też bym postawiła na maść rozgrzewającą. Jeśli dip hot to dotrze także do stawu , bo to strzykanie jakoś niespecjalnie jest chyba ok. A jak z lekarzem ?
 

Bonid

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2014
Posty
14
Punkty reakcji
0
Miałem podobny problem że strzelało mi w stawie łokciowym i jakoś samo przeszło z biegiem czasu
 
D

Dobrawa

Guest
No ale maść rozgrzewająca to jedno, ale wizyta u lekarza drugie. Lepiej sobie pomóc i nie czekać, ale samo z siebie zazwyczaj nic nie boli. więc warto konsultować z lekarzem.
 
Do góry