Strzelająca Szczęka

Crispers5

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2009
Posty
255
Punkty reakcji
9
Pewnego razu, a było to ok. 1,5 roku temu żułem gumę, aż w końcu za bardzo ja ścisnąłem zębami przez co dostałem chwilowego, okropnego bólu szczęki. Od tego czasu zawsze gdy coś jem, albo poruszę gębą na lewo lub prawo czuję i słyszę jak mi żuchwa strzela. Ma ktoś z Was podobny problem? Boję się, że dojdzie do uszkodzenia stawów lub pewnego razu obudzę się, a tu gęby nie będzie dało się otworzyć.
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
No to żółwik. Mam to samo tyle, że mi to się nastawia co jakiś czas i na parę dni mam spokój, ale strasznie denerwuje mnie to 'strzelanie'.
Niech ktoś mądry się wypowie :p
 

podgladacz92

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Idź do ortodonty.
Wymiary, przymiarki i dostajesz szynę (w moim przypadku było trochę gorzej bo oprócz strzelania z jednej strony doszedł ból szczęki z drugiej).
Zapłaciłem 400, noszę od niedawna, mam nadzieje że pomoże. Możliwe, że w twoim przypadku nie będzie to potrzebne, ale tak jak mówiłem konieczna będzie konsultacja ze specjalistą.
Pozdrawiam
 

WoJ+Ek

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2009
Posty
261
Punkty reakcji
6
Wiek
30
u mnie strzelalo tylko mnie to nie bolalo , nie bylo tez to częste ,ale strasznie wkurzające, jakos samo minelo , moze tez przez to ze zaczolem nosic aparat ortodontyczny...
 

michaloz

[...]
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
1 399
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
ptb.
Mi strzela od jakiś dwóch lat na początku było przy każdym ruchu szczęki, ale teraz bardzo rzadko. Nie boli mnie ani nic.
 

Quirel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2007
Posty
335
Punkty reakcji
10
Właśnie nie każdy. Ja nie mam.
Proponuję ortodontę. A konkretnie wizytę u niego :p
 
Do góry