Strona z tapetami

Barton

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2007
Posty
1 428
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Mam pomysł na biznes - stronę z najpiękniejszymi tapetami z najpiękniejszych zakątków Świata. Na początek będzie około 300-400 tapet. Z czasem na pewno się serwis rozrośnie. Co to tym sądzicie? Ile będzie można na tym zarobić?? Jak z prawami autorskimi? Bać się, nie bać się? Chciałbym poznać wasze zdanie.

A teraz próbki:

//nie dałem próbek, bo nie umiem ustawić, żeby obrazki były wyświetlane np. w wielkości 320x240.
//Poniżej znajdziecie hotlinki do obrazków bez resize

http://homepages.wmich.edu/~m4young/Bora-Bora.jpg
http://www.focusmag.gr/id/files/255773/Tro...20Polynesia.jpg
http://www.rssc.com/rss/ships/PAU/PAU%20De...ra%20lagoon.jpg

Co sądzicie? :)
 

mariuszyo

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
642
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Poznań
bardzo fajny pomysł ale obawiam sie że takie strony juz sa.
ogólnie sa strony z tapetami róznego rodzaju ale fakt gdyby to była strona poswiecona tylko tapetom z zakątkami to na pewno ludzie by wchodzili i sami uploadowali swoje zdjęcia.
 

Barton

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2007
Posty
1 428
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Raczej by nie było możliwości uploadu, gdyż do tego potrzebowałbym jakiś skrypt i ogólnie to nie proste!
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Watpie, aby takie cos sie dluzej utrzymalo - musialbys wiele poswiecic na reklame, pozycjonowanie itd. Poza tym co za problem znalezc sobie tapetke? Jest mnostwo takich serwisow, poza tym nie chcesz uzywac skryptow? - na czystym htmlu dzisiaj niestety daleko nie zajdziesz :/

ja bym sobie darowal
 

kamil.woroniecki

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Watpie, aby takie cos sie dluzej utrzymalo - musialbys wiele poswiecic na reklame, pozycjonowanie itd. Poza tym co za problem znalezc sobie tapetke? Jest mnostwo takich serwisow, poza tym nie chcesz uzywac skryptow? - na czystym htmlu dzisiaj niestety daleko nie zajdziesz :/

ja bym sobie darowal

A ja nie, w sieci mozna zarobic prawie na wszystkim, trzeba poprostu chciec i wiedziec jak... :]

Jesli zarobki na reklamach Adsense to przede wszystkim trzeba nastawic sie na zagraniczny traffic, zeby klikniecia w reklamy byly lepiej platne. Pozniej zostaje tylko często aktualizowac serwis i slac ruch... skad brac ruch? Zyjemy w Web2.0, tak wiec: Digg, Stumbleupon oraz polski Wykop i jazda...

Mozliwosc uploadu przez uzytkownikow to dobry pomysl...

@Barton: sprobowac mozesz, jesli bedzesz mial czas na aktualizacje :)

Pozdrawiam,
Kamil
 

dumell1

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2006
Posty
17
Punkty reakcji
0
na tym nie zarobisz bo nie wiem co za frajer by ci placil za jakies tapetki jak mozna przez kable sobie wrzucic wiecej i calkiem za free jak na miesiac bys mial 10 sprzedanych tapetek to i tak juz duzo a zysk z tych 10 to grosze
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Ekhm długo myslałeś nad tym tematem?

Pomysł na biznes imho debilny.

W necie jest od zatrzęsienia stron, z których można pobierać tapety. Wątpie, aby ktokolwiek chciał wchodzić na twoją, a co za tym idzie nie widzę zbyt wysokich zarobków na adsense, o sponsorach nie wspominając.

dumell1 - on nie chce sprzedawać tapet :| Jak można sprzedawać czyjeś zdjęcia... W grę wchodzi tylko zarabianie na reklamach. Przynajmniej ja tak uważam...

Poroniony pomysł. Ale kto nie próbuje ten nie ma, więc jak ci się chce to ryzykuj.
 

Barton

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2007
Posty
1 428
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Witam.

1. Chodzi o zarobki z tytułu AdSense tudzież podobnych reklam konktekstowych.
2. Web 2.0 to właściwie teraz, po prawie roku uważam jedyna opcja na tego typu serwis.
3. Pozycjonowanie pod np. tapety czy inne tego typu to czysty debilizm. Nie pchałbym się w to, choćbym nie wiem jak tanim kosztem mógł to zrobić. MAsz rację, jest zbyt duża i ostra konkurencja.

Jakiś super przemyślany pomysł to nie był. Ot, po prostu z przypadku to się zrodziło, gdy wszedłem na podobną stronę. Konkretnie to chodziło o stronę konkursu na najpiękniejsze miejsce na Ziemi. Yyy... Chciałbym Wam pokazać jedną z przykładowych tapet, jakie wisiały u mnie na pulpicie przez pewien okres czasu.

Ahh. DZięki za podpowiedź z tym anglojęzycznym ruchem. W sumie to tak naprawdę teraz muszę zdycydować czy się w to pchać. IMHO Drupal byłby tu dobry. Byłby też więc upload, ale po selekcji i to starannej.

Sam nie wiem czy się w to pchać. Na pewno jest ryzyko, a szanse na przychód raczej marne. Ale mam kilku znajomych, spytam co sądzą o takim pomyśle... Może się udać, ale mi nie zależy.

Taką stronę można by powiązać np. z programami partnerskimi linii lotniczych. Tylko że tu jest pułapka. Kto teraz ma pieniądze na podróże? Globalna recesja, krach finansowy. Chyba tylko Chiny i Indie. Wk...... mnie już to aż się martwię. Całe życie się uczy człowiek angielskiego a tu trzeba by się douczyć chińskiego albo indyjskiego (nie wiem czy jest wogóle taki język).

Rozum mi podpowiada, żeby tego nie robić, ale serce do roboty mam. Trudny wybór.

Teraz mi się przypomniało, że niekoniecznie za miejscami które chcę przedstawić stoją jakieś pieniądze To są raczej miejsca piękne, ale jakieś takie odosobnione, bez reklamy w TV, wiecie. Taki mur chiński jest znany, ale np. światynie w kambodży, miasta inków, czy park dinozaurów w Alberta, kto by tam chciał lecieć na wakacje? Przecież to są wiochy. Lepiej polecieć na Majorkę, do Egiptu, Turcji czy na Wyspy Kanaryjskie ;) Do KURORTÓW. a nie na wies.
 

D.K

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2007
Posty
33
Punkty reakcji
1
Strona raczej nieopłacalna ponieważ jest w internecie tego masa, zresztą kto bedzie potrzebował konkretne zdjęcie np muru chińskiego wpisze w google i wyszuka w grafice .. także ta strona to chyba tylko dla Twojej satysfakcji.. Ja bym dal sobie spokoj i myslal nad innym pomyslem.
 

Midus

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2007
Posty
418
Punkty reakcji
22
Ja powiem tak. Pomysł nie wydaje mi sie zbyt ciekawy, tzn. niesadze abys cos na tym zarobił, ale jesli strona nie kosztowała by Cie zbyt wiele, lub nawet sam bys sie wszystkim zajął warto sprobowac. Pewni enie zarobisz na tym kokosow ale zyskasz jakies doswiadczenie czy w kontekscie administracji serwisu, czy poprostu ebiznesu. Zobaczysz jak to sie wszystko kreci, co sie opłaca a co nie, mozliwe ze załapiesz jakies znajomosc, z biegiem czasu poznasz inne mozliwosci na zarabianie w internecie i kolejny pomysł moze byc juz bardziej konkretny i przyniesc jakis dochod.

Dla osob ktore pisza zse jest tego sporo itp. czytałem swego czasu jakas ksiazke nie pamietam tytołu zreszta nie wazne. W kazdym razie typ wpadł na pomysł załozenia kolejnej ksiegarni internetowej. Reakcja znajomych była podobna do Waszej " co? kolejna ksiegarnia? Przeciez tego jest masa! nie przebijesz sie przez to!" Oczywiscie jest tego masa, jest wiele dobrych eksiegarni posidajacych juz własnych klientow, dobrze wypromowanych itp. I co było pozniej? Typ załozył ksiegarnie a teraz jest milionerem! Wiec da rade.
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Byleby tylko podać ten link. Nieważne czy odświeża się temat nieruszany przez kilka lat. :mruga:
 
K

Kser_zbanowany

Guest
A może użytkownik jednak założył ten biznes, o którym wcześnie pisał? Chętnie się dowiemy :) Dzisiaj sklepów z tapetami jest mnóstwo i zastanawiam się, czy to się opłaca.
 

kinga82

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2013
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Ja też jestem ciekawa, czy zrealizowałeś swój pomysł na biznes. Mam nadzieję, że Ci się udało:)
 

annapos1

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2015
Posty
24
Punkty reakcji
0
Mam coś extra dla fanów motoryzacji:
netcarshow . com
 
Do góry