Strój dla metala.

T

TESCOmen

Guest
Siemka, polecicie może jakiś taki typowo metalowy strój?
Ostatnio spodobał mi się ten styl, zakupiłem sobie bojówki i dwie koszulki.
Słucham głównie heavy, black, viking, metalu. Moje ulubione zespoły to Bathory i Black Sabbath.
A i jeszcze czasami zapuszczę sobie trochę folku.
Co prawda ta zmiana będzie pewnie dziwna dla znajomych (jestem jedynym dresem w długimi włosami. Dresem głównie z wyglądu. Oczywiście.) ale podoba mi się ten styl.
 
M

Mother Russia

Guest
Typowo metalowy.

knight-armour-parts.png
 
T

TESCOmen

Guest
Serio? -.-
To tak jakbym ja ze względu na obecną sytuację polityczną odpowiedział głupio na twoje pytanie, bo madz w nicku ,,Russia''...
Proszę kogoś o normalną odpowiedż.

Paradoksalnie nie użyłem nicku ,,ILoveRU'' ze strachu przed hejtem...
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
Ja słucham metalu i rocka :) a ubieram się w jeansy i luźną koszulkę do tego jakieś sportowe buty. Nie wiem czemu przyjęło się ze metal musi miec glany , długie włosy itd przeciez takie zespoły jak slayer czy Metallica nosi się "normalnie" zwłaszcza poza scena :)
 
A

alfabeta11

Guest
Stereotypizacja pełną parą...
Kostka. Hasło na dziś to plecak kostka. Czarny. Zielony raczej dla pancurów. Do tego glany jeśli chcesz się na koncertach bawić. No i są mega wygodne :)
 

Wukate

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Szczecin
Yo_lanta ma moim zdaniem rację. Ja też od lat słucham metalu (a przynajmniej kilku jego podgatunków) ale nie czuję konieczności wbijania się w jakiś "uniform". Noś to, co lubisz, w czym dobrze się czujesz.

Jeśli natomiast odczuwasz aż tak silną potrzebę utożsamiania się z daną grupą (czego akurat ja nie rozumiem) to tak, jak wspomniał alfabeta11. Kostka, glany, generalnie raczej ciemne kolory. A jak i to Ci nie odpowiada, to zawsze możesz pomyśleć o czymś w stylu Dimmu Borgir albo ewentualnie Lordi (choć Ci to grają bardziej klasyczny hardrock :D )
 

Aliali

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2012
Posty
28
Punkty reakcji
0
Przecież to nie ubiór nas definiuje tylko muzyka i przekonania...tzn tak mi się zawsze wydawało..
 

Wukate

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Szczecin
Aliali napisał:
Przecież to nie ubiór nas definiuje tylko muzyka i przekonania...tzn tak mi się zawsze wydawało..
No i słusznie Ci się wydawało. Mimo to wiele osób czuje silną potrzebę epatowania swoimi poglądami i gustem muzycznym. Czy to dobre, czy złe - nie wiem. To już temat na dłuższą dyskusję :wink:
 

Candy__

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2014
Posty
9
Punkty reakcji
0
Strój "metalowy" wcale nie musi kojarzyć się z czymś ciężkim i jednoznacznym. Ja ubieram się w stylu grunge. Noszę glany lub martensy - uwielbiam wielowymiarowość tego stylu wraz z jego mrokiem i tajemniczą aurą. W czasach kiedy słuchałam Nirvany zachwycałam się tym stylem, łączyłam go bezpośrednio z tą głęboka muzyką. Lubię również łamać zasady w sposobie ubierania sie, dbam jednak zawsze o to, by czuć się swobodnie i kobieco.
 

Natasza1

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Metal musi mieć odpowiedni strój? O to ciekawe:) A ja myślałam, że na to składa się coś innego. Poglądy, muzyka, podejście do ludzi, przekonania itd a nie czy masz glany i skórę. A kobieta to od razu musi być wytatuowana i koniecznie w skórzanych spodniach, przeklinająca jak szewc i koniecznie coś biorąca. Czasami mam wrażenie, że taki właśnie jest stereotyp. A ja np jestem "metalówą" i nie noszę już glanów bo wyrosłam z tego typu obnoszenia swoich poglądów. Chodzę do pracy na szpilkach i w marynarce ale sercem nadal mam "metalowe" wartości
"
 

jareczq

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2017
Posty
3
Punkty reakcji
0
jak tego nie czujesz, to i tak będziesz wyglądać jak debil
 
Do góry