Strój damski półoficjalny

rokiczaaa

.
VIP
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
3 228
Punkty reakcji
207
Miasto
.
W bliskiej przyszłości muszę się spotkać z kimś istotnym i spotkanie teoretycznie ma mieć charakter nieoficjalny, ale z drugiej strony muszę na nim bardzo dobrze wypaść.

Poszukuję stroju oficjalnego i nieoficjalnego jednocześnie (półoficjalny).
Zastanawiałam się nad butami sportowymi (szare Pumy) + jeansy/spodnie barwne, ale w kroju jeansów + koszula z krótkim rękawem kroju wizytowego, w stonowanych kolorach (szary, granat, itp.), ale na przykład w kratkę.

Podpowiedzcie coś ciekawego i odpowiedniego.


Spytanie tej osoby o preferowany strój może przedstawić mnie jako osobę, która nie umie wyczuć jak się w danej sytuacji zachować.
 

martagit

Zbanowany
Dołączył
25 Czerwiec 2021
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wszystko zależy od tego gdzie i z kim masz się spotkać. Co innego ubierzesz idąc do kina z przyjaciółmi a co innego kiedy idziesz na randkę do tego samego kina.
Ja jakiś czas temu byłam w podobnej sytuacji. Najpierw mieliśmy iść z chłopakiem i jego znajomymi coś zjeść I prosto z lokalu jechaliśmy do jego rodziców. Ubrałam się tak, abym dobrze się czuła w obydwu sytuacjach. Na górę założyłam białą koszulę z lekkiego materiału z dodatkiem lnu. Długie rękawki z mankietem. Dekolt w kształcie lit V i zamiast klasycznego kołnierzyka stójka. Dół to jeansy Alan fason slim ze średnim stanem. Dopasowane nogawki kończące się przed kostką. Ze względu na to ,że miałam czerwone kolczyki i czerwoną torebkę to do klubu założyłam również czerwone tenisówki a do rodziców czerwone szpilki. Koszulę, jeansy i tenisówki kupiłam w sklepie.
 

fivanna

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2023
Posty
8
Punkty reakcji
0
Czyli w zasadzie celujesz w styl smart casual :)

Kilka porad ode mnie po krótce:
  • W garderobie smart casual królują elementy klasyczne, jak np. eleganckie koszule, spódnice o prostym kroju, czy marynarki, połączone z bardziej swobodnymi dodatkami i akcesoriami.
  • Dżinsy o klasycznym kroju mogą być sparowane z koszulą i szpilkami, tworząc modny, ale nieco luzacki zestaw.
  • Ważne jest także zwrócenie uwagi na materiały i kolorystykę – warto wybierać tkaniny dobrej jakości i stawiać na uniwersalne kolory, które łatwo skomponować z różnymi elementami garderoby.
  • Akcesoria w modzie smart casual odgrywają kluczową rolę; delikatne naszyjniki, eleganckie torebki czy zegarki dodają całości szyku. Warto również pamiętać, że moda smart casual nie oznacza rezygnacji z indywidualności – wyraziste dodatki czy wzory mogą podkreślić osobowość, nie zaburzając przy tym wyważonej estetyki tej stylizacji.

Polecam artykuł https://bestyle.pl/styl-smart-casual-zasady-meskiej-i-damskiej-stylizacji , tam znajdziesz więcej informacji i przykładów jak to wszystko zebrać w całość.
 
Do góry