Stres - jak sobie z nim radzić ?

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
W życiu mamy wiele sytuacji stresowych, ale nie zawsze potrafimy sobie z nimi radzić. Jak to zrobić ? Jak zadziałać , by je zniwelować, wykluczyć, albo chociaż zminimalizować . Lista ich jest dość długa. Tak jak niemało jest sposobów przezwyciężania tego, co czasem nieuniknione.
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Zwłaszcza ten w dziale filozofia jest na odpowiednim miejscu ;)
Tematy "senne" też ich niemało i o różnych nagłówkach.
Trzeba by chyba trochę posprzątać.

Proszę o usunięcie powtórzenia.
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Yelonek napisał:
Drugi jest w psychologii. Wybieraj.
Ale tytuł może zmylić. Dlatego zasugerowałam wiele tematów o śnie i szczerze powiedziawszy nie tylko o nim ;)

Tak czy owak prośba o usunięciu jest aktualna, jak i zrobieniu porządku tematycznego na forum ;)
 

hajki86

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2012
Posty
65
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
Kraków / Warszawa
Uprawiać sport. Gdy się czymś stresuję idę pobiegać, jednak nie dla samego biegania to robię, ale po to, aby się maksymalnie zmęczyć. Gdy przychodzę do domu nie mam już siły się denerwować ;)
 

forumocnik

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2014
Posty
55
Punkty reakcji
0
Oczywiście, że ja nie mogę nic innego poradzić jak medytację. Udowodniono naukowo (nie raz), że medytacja jest uwalnia od stresu. Na początku myślano, że to efekt placebo, ale okazało się, że jednak to nieprawda. Medytacja uspokaja potok myśli, który jest przyczyną stresu i rozluźnia mięśnie, które są napięte na skutek stresu.
 
Y

Yellow Jester

Guest
Pierdu-pierdu, koniec końców stres zawsze wygra, choćbyście medytowali przy melisce dwa tygodnie. Temat uważam za zamknięty - ze stresem sobie poradzimy dopiero po śmierci (mam nadzieję).
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Yellow, nie koniecznie. Wszystko zależy od powodu stresu. Są sytuacje do których można się przyzwyczaić i ograniczyć w ten sposób wcześniej występujący stres, kwestia przełamania się. Jednakowoż jest to możliwe, gdy stres, a raczej strach przed konkretnymi wydarzeniami zakorzeniony jest w głowie. Podsumowując z nie każdym stresem trzeba żyć do śmierci.

Mi w stresie pomaga działanie, gdy je mogę podjąć. Najgorsza jest bierność, niepewność, nie nawidzę odkładać czegoś co wiem, że tak czy siak będę musiał zrobić.
W pozostałych sytuacjach pomaga mi muzyka wysiłek fizyczny.
 
Y

Yellow Jester

Guest
Grzechu, mnie nie słuchaj, ja nie mam racji. Jestem w kiepskiej kondycji psychicznej i powinienem wstrzymać się od pisania postów, bo tylko śmietnik tu robię.
 

forumocnik

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2014
Posty
55
Punkty reakcji
0
@Yellow Jester:

Szanuję twoją opinię, ale zanim ją wydasz, sprawdź i doświadcz na sobie, nie opieraj się na przekonaniach pochłoniętych na podstawie opinii innych czy w inny sposób.

Sam jestem dowodem na to, że medytacja pomaga. A największym dowodem są buddyjscy mnisi. Jeden z nich - Matthieu Ricard został okrzyknięty najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi, po badaniu przez naukowców podczas medytacji.
 

antek02

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2014
Posty
11
Punkty reakcji
0
Nie ma uniwersalnego lekarstwa na stres, na mnie działa czasem wysiłek fizyczny, czasem wystarczy relaksująca muzyka albo po prostu chwila odpoczynku - leżę wtedy na łóżku z zamkniętymi oczami i głęboko oddycham.
 

joannaz

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2014
Posty
9
Punkty reakcji
0
Myślę, że ważne jest w sytuacjach stresowych kontrolowanie oddechu. Trzeba znaleźć też chwilę dla siebie, czas na spacer. Mi też pomaga przyjmowanie magnezu ;)
 

Bonid

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2014
Posty
14
Punkty reakcji
0
polecam ten artykuł menshealth.pl/zdrowie/24-pewne-sposoby-na-stres,3413,1
 

Nuada

Malkontencki
Dołączył
8 Luty 2010
Posty
585
Punkty reakcji
25
Wiek
32
Miasto
Łódź
Stres i jego konsekwencje nie bez powodu zaliczane są do katalogu chorób cywilizacyjnych. W większości stres, którego doświadczamy jest efektem życia -zdeformowanego- w społeczeństwie. Czynniki zewnętrzne, na które nie mamy wpływu, bo człowiek z założenia jest istotą racjonalną. Gdybym mógł wybrać, wybrałbym hedonizm, a nie ciągłe umartwianie duszy, pocieszając się, że będzie lepiej.

Jeśli chodzi o mnie to ciekawa książka i łyk dobrego trunku.
 

nutria

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2013
Posty
107
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Słupsk
joannaz napisał:
Myślę, że ważne jest w sytuacjach stresowych kontrolowanie oddechu. Trzeba znaleźć też chwilę dla siebie, czas na spacer. Mi też pomaga przyjmowanie magnezu ;)
Magnez na stres? to nie wiedziałam, próbowałam melisy może trochę pomaga ale z zasypianiem i tak mam problem :/
 
Do góry