Stratovarius

PUĆTA

Ten Pan u góry to Jason Newsted
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
705
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland , Ustroń City
Stratovarius - fińska grupa heavymetalowa tworząca tzw. metal symfoniczny związana ze stylami power metal, progresywny metal i skandynawski metal. Założona w 1984 ciągle koncertuje z nagrywa w początkach XXI wieku. Jest najszerzej w świecie znaną grupą rockową ze swego kraju. Szczególnie wielką popularność zdobyła w Japonii. Muzyka grupy charakteryzuje się melodyjnością i ostrością. Bardzo "barokowe" brzmienie gitary i śpiew falsetem jest najłatwiej zauważalną cechą muzyki grupy.

1989 Fright Night
1992 Twilight Time
1994 Dreamspace
1995 Fourth Dimension
1996 Episode
1997 Visions
1998 Live Visions of Europe
1998 SOS
1998 Destiny
2000 Infinite
2001 Intermission
2002 Elements, Pt. 1
2003 I Walk to My Own Song
2003 Elements, Pt. 2
2005 Stratovarius

Musze przyznac odkryłem go dosyć nie dawno...mimo iż jest to kapela już bardzo znana . Ostre piosenki i piękne ballady . Genialny gitarzysta . Polecam ludziom ktorzy kochają skandynawię i skandynawskie zespoły :D pozdrawiam
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Hmm .. czy najszerzej znaną to bym się kłócił : )

Przecież chyba H.I.M jest fiński, Nightwish i wiele innych zespołów : > Tylko mało ludzi o tym wie :p

A Stratovarius może być, chociaż mnie się już znudził trochę, zależy od nastroju..
 

kizia_mizia

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
2 850
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z zamku..
Ja słyszałam tylko dwie piosenki - Destiny i Hunting High And Low. Pierwsza piosenka nawet niezła, druga już taka sobie :D może nie tych co trzeba słuchałam... a Jakie Ty polecasz Pućta ? Może masz jakąś płyte ulubioną ? A co do tego czy najszerzej znane, w swoim kraju czyli Finlandi może tak jest, bo u nas to chyba nie bardzo.
 

PUĆTA

Ten Pan u góry to Jason Newsted
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
705
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland , Ustroń City
Wiesz , nie porównój hima do stratovariousa . To są dwa odręgne gatunki . Him i nightwish skupili się na podbijaniu komercyjnej widowni a takie kapele z Finlandii jak Strat i Children of a bodom ida cały czas swoją sciezką . Kto podbija rynek komercyjny jest zawsze o wiele bardziej znany ,ale do czasu , do kiedy się nie skończy . Stratovarius działał już jak him i nightwish srali w pampersy :] .
Ale po częsci maasz rację .
----------
A co polecam ..hmmm. szczególnie przypadła mi do gustu płyta "episode" i "visions" . Chociaż żeby poznać zespól radze przesłuchac ccałą dyskografię :] ,może to jednak zając troche czasu . Z episode jest chodźby jedna z najpiękniejszych ballad rockowych "forever" , podoba sie nawet mojej mamie :D . A z visions , np. "black diamond" . Moim zdaniem 2 najlepsze płyty .
 
Do góry