Straszne rzeźby - wystawa 2008

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
Co to za artysta i co to za wystawa właściwie, bo nie napisałeś...?
Moje wrażenia... no cóż... poprostu zaniemówiłam. Są niesamowite. Z jednej strony budzą odrazę wyglądem przypominającym zdeformowanego człowieka, a z drugiej strony ich mimika i jakiś taki... spokój, jaki maluje się na ich twarzach i wyrażający się w ich ciałach jest niesamowicie sympatyczny i piękny. Według mnie nie są straszne. Są tylko zupełnie nierealne. Zwierzęta o ludzkich cechach, czy ludzie o zwierzęcych cechach. Chyba to połączenie jest w nich najbardziej niesamowite, a kontrast pomiędzy tym "strasznym" połączeniem a łagodnością tych "istot" to właśnie to, co wywołuje takie emocje i tą, jak to napisałeś "gęsią skórkę"
Mnie się podobają.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Genialne. Jestem pod naprawdę wielkim wrażeniem. Wiesz może z jakiego materiału są one wykonane?
 

06081a

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2008
Posty
627
Punkty reakcji
0
Miasto
Wyspa Bezludna
Powiedzmy, że mnie się też nawet podobają (dają do myślenia ), ale mimo wszystko wolę inny rodzaj sztuki.
 

Walencja

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
484
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
miasto moje
Jak dla mnie świetne - jeśli miałabym możliwość zobaczenia. Tak jak napisano już wcześniej - genialne. Osobiście bardzo lubię tego typu połączenia.
 

madzia_89

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2009
Posty
100
Punkty reakcji
0
Miasto
utopia
Skoro to Wam się podoba, to poszukajcie w necie zdjęcia z wystawy niemca ( nie pamiętam nazwiska), który odsysa z ludzkich zwłok wodę i tłuszcz i obdziera ze skóry. Zostają "figury" z samych mięśni, którym nadaje różne pozy... Np w ręku jeden z nich trzyma nerkę na moczowodzie albo jelito czy wyrywa swoje serce :D to się nazywa PLASCYNACJA. Zobaczcie, warto :)
 

Vozone.

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2009
Posty
866
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Osw.x]
A mi się to nie podoba ani trochę...
Jak dla mnie jest to brzydkie i to bardzo... xD
Ale to bardziej gust a o nim się podobno nie rozmawia.
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
A mi się to nie podoba ani trochę...
Jak dla mnie jest to brzydkie i to bardzo... xD
Ale to bardziej gust a o nim się podobno nie rozmawia.
Według mnie sztuka nie polega tylko na tym, aby coś było ładne. Brzydota, strach, obrzydzenie również mogą wywierać na człowieka ogromne przeżycia estetyczne, lub być nośnikiem cennych przesłań. Powiem więcej. Czasami "ładne" jest poprostu "łatwe". Nie pozostawia przestrzeni na interpretację, każdemu się podoba i tyle. Za to sztuka posługująca się brzydotą i prowokacją rzadko ociera się o kicz. Przynajmniej takie moje zdanie... :p
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Podpisuję się z powyższym. Poza tym ładne bywa nudne na dłuższą metę. Galeria niezła, choć nie robi większego wrażenia (może dlatego, że nie oglądam na żywo). Klimat groteski i psychozy nieco ubywa poprzez kolorowe tła, ja użyłbym tu jak najciemniejszych barw.
 

alixe

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2009
Posty
130
Punkty reakcji
2
Wiek
27
Miasto
Orwenia
Niezłe porównanie ludzi ze zwierzętami...
Niesamowita wystawa na pewno musiała być...
 

maxis26

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2009
Posty
263
Punkty reakcji
27
Miasto
WLN
Nie wiedziałem, że Maciek z klanu ma brata :mruga:

Rzeźby wcale nie wywołują jakiejś większej gęsiej skórki. Może tylko patrząc na zdjęcia nie odczuwa się tego efektu..
Ale autorom trzeba przyznać, że ludzka interpretacja niektórych zwierząt udała im się w stu procentach :)
Bardzo ciekawy pomysł na sztukę. IMHO, chcieli nam w ten sposób przypomnieć, że człowiek również jest zwierzęciem :D
 
Do góry