strach przed dentystą

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

LordAranea

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2011
Posty
94
Punkty reakcji
5
Chyba kazdy z nas słyszał bądż sam doświadczył strachu przed dentysą. Jak jest z Wami? Różnież boicie się wizyty u stomatologa?

Panowie, prosze o szczerą odpowiedź :lol:
 

angel

Wymiatacz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 358
Punkty reakcji
12
Wiek
37
Miasto
Gdzieś na Śląsku
Zapraszam do artykułu na temat dentofobii: http://www.dentysta.eu/dla-stomatologa/3708-dentofobia-jak-oswoic-przerazonego-pacjenta :)
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Bałem się jeszcze jakiś czas temu, ale w okresie wiosennym zaliczyłem koło 10 wizyt w gabinecie, do tego było to kanałowe leczenie zęba, nie ma się czego bać, wszystko da się wytrzymać ;) Grunt to wybrać odpowiedniego dentystę :)
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Wszystko zależy tylko i wyłącznie od podejścia dentysty do pacjenta siedzącego na fotelu.
Każdy chyba się boi, bo ból zęba, to najgorszy ból, jaki może być. W dodatku najczęściej powoduje on ból ucha i zawroty głowy.

Na szczęście istnieje coś takiego jak znieczulenie. ^^
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Ja powiem jeszcze, że strach może być jeszcze z dawnej wizyty u lekarza. Ja na przykład bardzo długo bałem się odwiedzić dentystę po pewnych przeżyciach z dentystą mając 6lat.
W końcu przełamałem strach ale powiem, że było bardzo ciężko, szczególnie to oczekiwanie pod gabinetem mnie denerwowało i stresowało.
 

stomatolog

Lekarz dentysta
Dołączył
6 Październik 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
Chyba kazdy z nas słyszał bądż sam doświadczył strachu przed dentysą. Jak jest z Wami? Różnież boicie się wizyty u stomatologa? Panowie, prosze o szczerą odpowiedź :lol:

Lepiej leczyć niż później wyrywać i mieć bardziej bolesne doświadczenia u dentysty.
Gdy ktoś chce leczyć - ale jest za późno zwykle ostatnim ratunkiem jest leczenie kanałowe... To też długie i mało przyjemne... Dlatego w celu samych miłych doświadczeń - proponują kontrole często ale krótko ;)
 

Isis-Sothis

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Polska
Boję się panicznie mam wręcz jakąś fobię, byłam umówiona w kwietniu na wizytę bo miałam mieć założoną plombę i nie poszłam oczywiście ze strachu, wiem że powinnam w końcu pójść ale co ja poradzę że się tak boję?!
 

sepultura

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
158
Punkty reakcji
0
Dobrze jest mieć dobrego, sprawdzonego dentystę, który nie jest tyranem, a po prostu porządnym specjalistą. Wtedy strach przed takimi wizytami jest o wiele mniejszy. Jeżeli chodzi o Poznań to warto odwiedzić Stomadex. Pracują tam świetni stomatolodzy, dzięki którym żadne borowanie nie jest straszne.
 
D

Dosiek77

Guest
Bałam się do momentu kiedy trafiałam do dentysty " z powołaniem" Mój lekarz robił dosłownie wszystko żeby zminimalizować moją panikę. Teraz nie powiem że idę z przyjemnością, ale jakoś specjalnie się nie boję :D
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Heh, ja tam nigdy nie bałam się wizyt u dentysty :p
 

MarasDH

Stary wyga
Dołączył
25 Lipiec 2006
Posty
551
Punkty reakcji
4
Wiek
39
Miasto
Szczecin
Kiedyś sie bałem jak diabli (trauma po leczeniu zgorzeli gazowej jak miałem 3 latka), przez wiele lat potem nie chodziłem do stomatologa. Zmieniło sie to potem w szkole średniej, teraz się w ogóle nie boję
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
ja się dentysty nie boję, bo w zasadzie nie ma czego. Ale wiem, że sporo osób odczuwa strach przed wizytą u stomatologa, ale na to jest moim zdaniem rada. Wystarczy, jak się raz przełamiesz i pójdziesz do dobrego i sympatycznego dentysty, jak doktor Rozwadowski. Na pierwszej wizycie wypełniasz ankietę, gdzie pojawi się między innymi pytanie czy się boisz dentysty, a potem jak idziesz do gabinetu, zanim zasiądziesz na fotelu rozmawiasz z dentystą o swoich obawach, o tym dlaczego się boisz dentysty. Myślę, że po takiej wizycie można zmienić nastawienie.
 

LaTosia

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja się strasznie boję dentysty. Tak bardzo, że nie...chodzę póki nie trzeba(a już powinnam) :confused: Mam dobrego dentystę, ale to nic nie daje. Słyszałam, że można używać gazu rozśmieszającego, ale nie wiem gdzie. Znalazłam też w pewnej klinice, że borują "bez borowania", chociaż w tej klinice jest to stosowane tylko w stomatologii dziecięcej. Czy wie ktoś może o co w tym dokładnie chodzi, czy używają tego równiej u dorosłych i czy to naprawdę nie boli?Będę wdzięczna za odpowiedz, bo na "szczękę" jest jeszcze za wcześnie. :scary:
 

wachlarz

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
nie, już się nie boję, lubię mojego dentystę, to chyba klucz do tego :) a znalazłam też coś takiego - gaz rozweselający jako metoda właśnie na dentofobię :) nie korzystałam, ale polecam tym, którzy się nadal boją.
 
Do góry