Stosunki polsko-rosyjskie

Cayman

Nowicjusz
Punkty reakcji
1
ciekawy temat bo czytając wypowiedzi adwersarzy z 2005 roku można się ciekawych rzeczy dowiedzieć ..ale do rzeczy....Polska jak by dobrze rozegrała światowe ,,ruchanki'' to dzis z uwagi na położenie mogła by byc potega gospodarczą ..no ale jak ktos lubi byc dymanym to ja juz nic na to nie pomogę ..🍀

Stalowy

Nowicjusz
Punkty reakcji
21
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Relacje z Rosją Polska miała znacznie lepsze za rządów Tuska. I to jest prawda, bo Tusk się spotykał, chyba dwu krotnie z Putinem i to też w Polsce, w Sopocie o ile dobrze pamiętam.
A za PiS relacje z Rosją nie tylko były słabe, a nawet fatalne, ale teraz już nie ma żadnych relacji z Rosją.
PiS zadziera z Rosją, fika do Rosji, a rząd PO nie robił tego.
PiS zrezygnował z surowców z Rosji, a PO nie zrobiło tego. Potem, po tragedii smoleńskiej te relacje z Rosją trochę się pogorszyły, ale i tak były lepsze, niż za podłego PiS.
Nikt z PiS nigdy się nie spotkał z Putinem. Ja nie widziałem, żeby polski prezydent i premier, ale też prezes partii rządzącej spotkali się, chociaż raz z Putinem i z premierem Rosji.
Po prostu, rządy PiS zepsuły nie tylko relacje z Niemcami, z Unią Europejską, ale nawet i z Rosją.
I dlatego teraz są osamotnieni, na swoje, własne życzenie.
Bo kto w innych krajach chciałby współpracować i utrzymywać normalne relacje z takim rządem, który tak się zachowuje, który zadziera i "szczuje" na inne kraje?

Do góry