stosować przy bólu zęba

Manliness

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Na pierwszy rzut, brzmi to trochę dziwnie, ale naprawdę działa... Wystarczy po prostu pogryźć goździka i po chwili ból po prostu ustępuje. Przetestowane przez mojego ojca, powiedział że naprawdę działa! Ja takich problemów nie mam więc nie próbowałem, ale może ktoś wykorzysta.

Pozdrawiam
 
B

blondyneczka83

Guest
Trzymanie czy gryzienie goździka pomaga tak naprawdę stosunkowo niewielu osobom. Jeżeli w zębie rozwinie się stan zapalny - zapalenie miazgi, zgorzel, ropień etc., to wierz mi, że nawet ketonal forte pomoże ci na chwilkę... w konsekwencji faszerujesz się lekami, a ból nie mija... ty chodzisz po ścianach i wyjesz z bólu.

Na ból zęba stomatolodzy dosyć często stosują antybiotykoterapie, niemniej jednak nie w każdym przypadku, ponieważ ból zęba uzależniony jest od wielu czynników: ból po leczeniu kanałowym, ból po plombowaniu, ból bo ząb jest nadwrażliwy, czy też ból, któremu towarzyszy stan zapalny.

poza tym na ból zęba, to pomoże jedynie dentysta :D :D :D
 

CałaOna

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
450
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Miasto
stąd i stamtąd
Najlepiej, zeby zeby wogole nie bolaly, bo to bol straszny. A jak boli to najleszy jest dentysta. Bo taki gozdzik moze i zlagodzi bol ale nie wyleczy.
 

Kaka5

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2009
Posty
29
Punkty reakcji
1
Na pierwszy rzut, brzmi to trochę dziwnie, ale naprawdę działa... Wystarczy po prostu pogryźć goździka i po chwili ból po prostu ustępuje. Przetestowane przez mojego ojca, powiedział że naprawdę działa! Ja takich problemów nie mam więc nie próbowałem, ale może ktoś wykorzysta.

Pozdrawiam

potwierdzam, kiedyś wypróbowałam i działa :) ale wolę teraz nie dopuszczać do bólu zęba i chodzę regularnie do dentysty
 

Candeo

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Szanowni Państwo
Zawsze warto iść z problemem jak najszybciej do specjalisty. Często przyczyną takich dolegliwości jest niedokładne dopasowanie wypełnienia w zgryzie. W tym przypadku 5 minutowa wizyta w gabinecie może pomóc. Wystarczy dokładnie sprawdzić jeszcze raz okluzję i ruchy boczne i po dopasowaniu może być po kłopocie. Inną przyczyną może być przegrzanie zęba w trakcie opracowywania i częściowy stan zapalny miazgi zębowej lub ewentualna czasowa nadwrażliwość zębiny na materiał wypełniający/ kwasowy wytrawiacz. Tak czy inaczej, długotrwały ból i drażnienie miazgi zęba może z czasem doprowadzić do martwicy miazgi i konieczności leczenia kanałowego lub nawet ekstrakcji zęba.

Zespół Centrum Stomatologii Candeo
 

enterme

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2011
Posty
42
Punkty reakcji
0
trudno mi uwierzyć że żucie goździka jest dobre na ból zęba. Bólowi zęba zarzadzić może dentysta. Usunięto mi ostanio ząb mądrości. Nie żułam goździków, ale 2 godziny po zabiegu zjadłam dużą porcję lodów owocowych. Ból pojawił się dopiero późnym wieczorem. Zażyłam pyralginę i położyłam się spać... Rano było po bólu...
 

guardian34

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
No bo Pyralgina działa nie tylko przeciwbólowo, ale też uspokajająco, dlatego też łatwiej zasnąć po niej. Ja też osobiście ją biorę przy różnych bólach. Przy bólach zębów dobre są też żele dentystyczne, jeśli ból nie jest bardzo nasilony.
 

afadro

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
Moja siostra jak pogryzła goździka gdy bolał ją ząb, to ból się tak nasilił, że zaczęła chodzić po ścianach. Z tego co mi dentysta mówiła to najlepszy na ból zęba jest nurofen. Ja zawsze pyralgine stosuję na wszelkiegor rodzaju bóle, ale faktycznie ten nurofen na zęba jest lepszy.
 

stomatolog

Lekarz dentysta
Dołączył
6 Październik 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wszystkie środki przeciwbólowe nie likwidują przyczyny. Należy w każdym wypadku skonsultować się z dentystą w celu usunięcia źródła bólu - który niejednokrotnie może być zagrożeniem dla całego organizmu.
 
P

piotrwarsz82

Guest
z godździkiem to jest taka historia, ze nie powinno się go gryźć a jedynie położyć na zębie/przytrzymać przy nim lub wsadzić w miejsce ubytku zęba, gdzie wystepuje silny ból. I prawdą jest, że to pomaga przy średnim bólu zęba, tak jak i dym z papierosa, czy płukanie dentoseptem i tym podobne metody. To wszystko jest znieczulenie baardzo krótkotrwałe. Ja na ból zęba stosuję Solpadine i to chyba najsilniejszy lek przeciwbólowy bez recepty. Ulga na kilka godzin , a nawet i dłużej, ale wiadomo bez wizyty u dentysty się nie obejdzie..
 

oMarcino

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
79
Punkty reakcji
0
leki w tabletkach do rozpuszczania mają silniejsze działanie, a z tego co wiem to solpadin występuje też w takiej postaci
 

IzUnIa22

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2012
Posty
91
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Lublin
ja na ból zęba to tylko inbum max, ale tak jak ktoś tu napisał jak ma ise zgorzel to nic nie pomaga.
 
G

Gumri

Guest
Ja na wszystkie rodzaje bólu stosuje Pyralginę. Co prawda nie miałam nigdy dolegliwości z zębami ale możesz spróbować. To dobry lek więc ból powinien ustąpić.
 
N

nianiaSweet

Guest
o dziwo ostatnio jak mnie bolał ząb to farmaceutka też sprzedała mi pyralgine i byłam zdziwiona że może mi pomóc, no i poskutkowała.
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Szczerze wątpię, żeby gryzienie goździków mogłoby coś w tej sytuacji pomóc. Przeżuwanie raczej tylko nasili ból ;/
 

IzUnIa22

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2012
Posty
91
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Lublin
Też fakt, goździki są twarde więc rzeczywiście mogą podrażniać...
 
N

nianiaSweet

Guest
dla mnie też goździk to niekoniecznie najlepsze rozwiązanie, w takich sytuacjach rozpuszczam w wodzie saszetkę pyralginy sprint i duszkiem popijam, nie nadwyrężając niepotrzebnie jamy ustnej.
 
K

kabol

Guest
Przy bólu zęba to już zostaje tylko wizyta u dentysty - przynajmniej u mnie tak to wygląda ;-)
Ważniejsza jest profilaktyka - wystarczy myć zęby 3 razy dziennie, dobra pasta, choćby ajona, porządna miękka szczoteczka i jazda ;-)
Wtedy takie problemy się nie pojawiają - oczywiście przy systematycznych wizytach u dentysty.
 
K

kasia278

Guest
Najgorzej jak ktoś niemycie zębów uzasadni, że mu się szkliwo zciera i zęby przez to psują :) znam taki przypadek
A wracając do tematu to można jamę ustną płukać wodą utlenioną, na bolącym zębie trzymać aspirynę, nie trzeba połykać.
A jeszcze kilka domowych sposobów znalazłam na stronie zrozumkobiete.pl
POzdrawiam
 
Do góry