Stoner rock/metal

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Było już o Doomie, gdzie trochę o Stoner się otarliśmy, ale takiemu zjawisku należy się oddzielny temat, a i dział się trochę rozrusza. W tym temacie umieszczamy rekomendacje zespołów jak i konkretnych kawałków.

Ode mnie:

Corrosion of Conformity
www.youtube.com/watch?v=BJ3SpaUMVK8

Clutch
Pure Rock Fury

The Sword
www.youtube.com/watch?v=z2dBwYSg0y8

To z zespołów, których słucham najczęściej. A poza tym: Electric Wizard, Alabama Thunderpussy, Cowboys & Aliens, Monster Magnet, Kyuss, Karma to Burn, Queens of the Stone Age też trochę nawiązuje do tego stylu. Co sami polecacie? W sumie podałem oczywistości, także mile widziane mniej znane kapele.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Dawno dawno temu zakładałem taki temat, ale szukajka go już nie wyświetla/nie znajduje.

Jeśli ktoś chce się zapoznać z całkiem sporym katalogiem stoner rocka to albo blog Stonerrobixxx albo np. lastfm. Moja biblioteka to pewnie w ok 50% stoner rock/metal, więc można sobie poszukać czegoś.

Jeśli miałbym uzupełnić post powyżej to z bardziej znanych:

Orange Goblin

The Atomic Bitchwax

Sleep

Brant Bjork

Nebula

Fu Manchu

Z mniej znanych to tego jest tyle, że sam nie wiem od czego zacząć. Hm... ostatnio Planet of Zeus...

Btw. The Sword to bardziej taki stoner/doom (choć opinie są podzielone podobno). W ogóle stoner to temat rzeka jest i tak na prawdę można tutaj wrzucić i Monster Magnet i High on Fire.
 

bartekt

Made in China
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
*********
Orange Goblin słuchałem kiedyś, ale nie chce mi się do tego wracać. Electric Wizard od czasu do czasu lubię "Dopethrone" (ja bym to doom'em nazwał). Leży i czeka Kyuss i The Sword od dłuższego czasu, ale zawsze coś innego wybieram.
 

forAiur

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2011
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
Hej. A znacie Grinderman? Nie jestem pewien czy sie lapie w przedzial. W kazdym razie polecam:
Grinderman - Mickey Mouse And The Goodbye Man
 

Vesemir

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2012
Posty
7
Punkty reakcji
1
Wiek
26
polski Black River to zespół którego warto posłuchać to właśnie klimaty Stoner Metal
 
Do góry