Sterylizacja kotki

Lost_Angel

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2014
Posty
51
Punkty reakcji
3
Żadna antykoncepcja! To bardzo ryzykowne, zwiększa ryzyko ropomacicza, nie chroni przed rakiem itd.
Metoda pewna, najbardziej bezpieczna (!), będziesz miała pewność, że żadne kociaki nie zasilą i tak zbyt dużej grupy kociaków którym trzeba będzie znaleźć nowy dom.

Przepraszam, to co powiem teraz może jest brutalne, ale uważam, że każdy kto decyduje się na zwierzaka, jest za niego odpowiedzialny i musi liczyć się z kosztami związanymi z jego utrzymaniem (w zdrowiu).
Jak słyszę o kombinowaniu ze sterylkami, zgłaszaniu kota jako bezdomnego itd. to mnie... Kochani, a co jeśli kot zachoruje i będzie wymagał leczenia? Schronisko? Na śmietnik? No bądźmy odpowiedzialni!
 
W

wiemlepiej

Guest
Sam mam dwie kotki. Mieszkamy w domku jednorodzinnym i kota nie zawsze da się upilnować. Przecież ciąża i poród są bardzo dużym obciążeniem dla zwierzaka.
Kotki sterylizowałem w bardzo dobrej klinice w Warszawie. Najlepsza chirurgia obecnie jest na ulicy Korkowej : wetmarysin.pl - tutaj macie adres przychodni. Sterylizacja wykonana bardzo profesjonalnie, kotki nie lizały szwów. Obie bardzo szybko doszły do siebie .Oraz czują sie bardzo dobrze.
 

joas17ce

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2010
Posty
20
Punkty reakcji
0
Moja kotka dostawała kiedyś zastrzyki hormonalne i dostała ropomacicza. Sterylizacja uratowała jej życie. Kotka trochę przytyła po zabiegu, ale i tak jest całkiem żwawa.

Mam też młodego kocurka, którego weterynarz wykastrował i ma się całkiem dobrze, nie chce wychodzić z domu, nie sika gdzie popadnie i wciąż jest szczupły.

Od kilku lat mieszkam w mieście i cieszę się, że moje koty zaakceptowały życie w domu. One nie są przywykłe do miejskiego harmidru.
 

EmiEM

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2013
Posty
32
Punkty reakcji
2
Ilusia napisał:
Kot może potem chcieć więcej jeść, więc trzeba po prostu wprowadzić mu dietę. Moja starsza kotka trochę tylko przybrała, ale też po sterylizacji rzadko chce wychodzić na dwór, ma mniej ruchu, młodsza kotka nie utyła wcale.
Dokładnie tak, każdy kot jest inny, tak jak ludzie :) Moja tam nie przytyła, ale po sterylizacji lekarz powiedział mi że dietę trzeba kotu zmienić. Ogólnie kotka „wróciła do normy” już dwa dni po zabiegu, co mnie mocno zdziwiło (ale i ucieszyło) bo czytałam, że niektóre zwierzaki dochodzą do siebie nawet przez 2 tygodnie.
 

saga84

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2016
Posty
5
Punkty reakcji
0
Lepiej operacyjnie wysterilizować. To nie prawda, że kotki tyją po takim zabiegu, moja jest szczupła jak modelka ;)
 

kaskagrudzien

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2019
Posty
12
Punkty reakcji
0
lepiej "zainwestowac" raz a dobrze w sterylizacje taka normalna. ja tak zrobilam, troche sie balam ze kicia przytyje ale podaje jej karme z bozity dla kotow po sterylizacji i jakos strasznie nie przybrala na wadze
 

ewkamarchewka1

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2016
Posty
36
Punkty reakcji
1
Najlepiej stosować się do zaleceń weterynarza. Okres rekonwalescencji nie trwał specjalnie dlugo i kotka jakoś przeżyła :) Co jakiś czas chodziliśmy na wizyty kontrolne, żeby mieć pewność, że wszystko ładnie się goi :)
 
Do góry