Stary schron

Dante_ph

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Witam,
Interesuje mnie historia pewnego schronu, który znajduje się niedaleko ulicy Raciborskiej w Katowicach, koło jednostki policji. Można do niego dojść idąc ścieżką za przejazdem kolejowym na końcu Raciborskiej w stronę ogródków działkowych. Czy mógłby mi ktoś udzielić o nim jakichkolwiek informacji? Czy zna ktoś jego historie, wydarzenia jakie się z nim wiążą? Czy widział lub słyszał ktoś coś nietypowego przechodząc koło niego?

P.S. Jeśli ktoś będzie zainteresowany to mogę przesłać kilka zdjęć tego schronu na maila.
 

EmiyaShiro

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
239
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Bytom
Witam,
Interesuje mnie historia pewnego schronu, który znajduje się niedaleko ulicy Raciborskiej w Katowicach, koło jednostki policji. Można do niego dojść idąc ścieżką za przejazdem kolejowym na końcu Raciborskiej w stronę ogródków działkowych. Czy mógłby mi ktoś udzielić o nim jakichkolwiek informacji? Czy zna ktoś jego historie, wydarzenia jakie się z nim wiążą? Czy widział lub słyszał ktoś coś nietypowego przechodząc koło niego?

P.S. Jeśli ktoś będzie zainteresowany to mogę przesłać kilka zdjęć tego schronu na maila.
Ja się zainsteresowałem ^^ tak btw. można do niego jakoś wejśc ? mógłbyś zakreślić na mapce gdzie on dokładnie się znajduje + wysłać zdjęcia ?
 

Dante_ph

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Jeśli ktoś chce fotki to proszę mi podać maila albo wysłać mi go w PW.
Do bunkra można łatwo trafić, mapka nie jest potrzebna, wystarczy skręcić z ulicy Mikołowskiej w Raciborska, iść cały czas prosto, przejść przez przejazd kolejowy na końcu ulicy, dalej prosto parę metrów brukowaną ulica i zaraz po lewej stronie pomiędzy zaroślami znajduje się wejście do schronu- schody prowadzące do częściowo zamurowanego wejścia (lecz mimo to da się tam wejść)
 
Do góry