Starszy linux

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Mam komputer 1,8 Ghz, 512 MB RAM i zainstalowany na nim openSUSE 11.1 z GNOME chodzi wolniej niż Windows XP. Myślałem nad instalacją starszego linuksa jednak nie mam pojęcia jakiego wybrać, aby nie był za stary z jednej strony i nie miał zbyt dużych wymagań z drugiej. Potrafi ktoś doradzić?
 

Quirel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2007
Posty
335
Punkty reakcji
10
Na takim kompie tylko debian (ew. ubuntu).
Nigdy nie instalujemy starszych wersji linuxa, gdyż to naprawdę nie wpływa na wydajność, a masz tylko więcej problemów.
Suse ogólnie jest znane ze swojej powolności, dlatego radzę wywalić.
 

Walt_Kowalski

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
386
Punkty reakcji
1
Mam lapka, o identycznych parametrach jakie podałeś i Ubuntu śmiga bez zarzutu, szybciej niż XPek
 

bercik11

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Mam podobne parametry komputera i zainstalowany Ubuntu 8.04.1. Szybkość działania jest zadowalająca. Poprzednio miałem Mandrivę, która ślimaczyła się.
Nie wiem dlaczego, ale nowszych wersji Ubuntu i Mandrivy nie mogę uruchomić. Zainstalują się ale podczas pierwszego uruchamiania zatrzymuje się pasek postępu na konfiguracji sprzętowej.
 

Jik

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2012
Posty
34
Punkty reakcji
0
Instalowanie starszych wersji mija się z celem. Jeżeli nie zadowala Cię wydajność to już lepiej przejść na jedną z dystrybucji, które przede wszystkim celują w bycie lekką, jak choćby Xubuntu, Lubuntu (warianty Ubuntu) czy CranchBang (choć ten drugi tylko dla zaawansowanych).
 
Do góry