Staram się o dziecko

zaciekawiona17

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam,
mam pewien problem, jak dla mnie poważny. Od marca tego roku staram się z moim partnerem regularnie o dziecko, lecz jak narazie nic z tego nie wychodzi. Nie wiem co myśleć, strasznie bym chciała mieć dziecko, moze jescze jestem młoda, ale czuje wielka potrzebe bycia mama. Prosze doradźcie mi co mam robić, jakie macie sposoby, co ma zrobić mój partner.
Za każdą pomoc z góry dziękuję.
Pozdrawiam
 

lania

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2014
Posty
26
Punkty reakcji
0
ja natomiast mam pytanie (mimo że jestem nowym użytkownikiem, piszę bardzo poważnie) mam problem z zajście w ciąże staramy się jakiś czas (5 miesięcy) i nic ... nie chce wszczynać żadnego alarmu jak na razie tylko na spokojnie ale zastanawiam się nad "wsparciem" w postaci suplementu Inofolic.... czy ktoś coś o nim słyszał i może mi napisać jakąś opinie?
 

Dave984

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
Uprawiaj stosunek gdy masz okres.
Gdy dalej nic to albo Ty albo twój partnet jesteście bezpłodni .

PS. Nie jesteś za młoda na dziecko? Po nicku wnioskuję, że masz 17 lat. To przypadkiem nie za wcześnie ? Teraz, tak chcesz być matką, ale co będzie jak, rzeczywiście zajdziesz w ciążę myślałaś o tym głębiej ?
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
lania napisał:
suplementu Inofolic..
Srodek ten to kwas foliowy-nie pomaga on zajść w ciążę-stosuje się go profilaktycznie u kobiet w ciąży i starających się o dziecko,aby zapobiec wadom cewy nerwowej u płodu.
Starającym się o dziecko-dorosłym (nie piszę do autorki)zalecam po roku starań bez skutku wykonanie badań hormonalnych-amh,lh,fsh,progesteron,prolaktyna-szkoda czasu takie moje zdanie .Kobiety niestety z wiekiem mają coraz niższą rezerwę jajnikową-chcemy mieć dziecko -musimy działać :123:
Jeśli chodzi o suplementy -jest środek Mastodynon(zawiera zioła m.in.niepokalanek mnisi),które to regulują naszą gospodarkę hormonalną-nie wiem jak ze skutecznością,ale warto spróbować-choć osobiście to zaczęłabym od wizyty u dobrego ginekologa :eek:k:
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
Czy byłaś z partnerem u ginekologa w tej sprawie? Czy na samych staraniach kończycie?
 

La Bella Luna

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
657
Punkty reakcji
118
Wiek
35
Miasto
Wrocław
PS. Nie jesteś za młoda na dziecko? Po nicku wnioskuję, że masz 17 lat. To przypadkiem nie za wcześnie ? Teraz, tak chcesz być matką, ale co będzie jak, rzeczywiście zajdziesz w ciążę myślałaś o tym głębiej ?
Wątpię aby autorka pisała ten temat na serio. Interpretując nick wychodzi na "Zaciekawioną siedemnastkę" i w dodatku tak skąpo opisany problem. Pierwsza rada, jaką można jej w tym przypadku udzielić wydaje się być idiotycznie prosta, więc chyba o to chodziło. Ale oczywiście mogę się mylić :)
 

lania

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2014
Posty
26
Punkty reakcji
0
Dave984 napisał:
Uprawiaj stosunek gdy masz okres.
Gdy dalej nic to albo Ty albo twój partnet jesteście bezpłodni .

PS. Nie jesteś za młoda na dziecko? Po nicku wnioskuję, że masz 17 lat. To przypadkiem nie za wcześnie ? Teraz, tak chcesz być matką, ale co będzie jak, rzeczywiście zajdziesz w ciążę myślałaś o tym głębiej ?
hahahaha nie wnioskuj po nicku.... lania - to coś co przyszło mi do głowy na poczekaniu i tak wpisałam.
mam 27 lat, faceta od 5, stałą pracę na etacie już 6 lat, mamy gdzie mieszkać i za co żyć - więc tak myślałam o tym głębiej i myślę że jestem już na to gotowa

monaBETHA napisał:
Czy byłaś z partnerem u ginekologa w tej sprawie? Czy na samych staraniach kończycie?
nie, jeszcze nie byłam z tym u ginekologa, nie sądzę że jest to etap gdzie powinnam się martwić - myślę że na razie na spokojnie do tego podejdę w końcu to również może być stres czy zła dieta myślę że jak przez rok nic się nie zmieni to w tedy zacznę się poważnie zastanawiać nad leczeniem

jeju.... ale ja jestem zapatrzona w siebie.... myślałam że pisałaś to o mnie nawet nie zauważyłam "zaciekawionej17" przepraszam
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
Po roku niemożności zajścia w ciąże można już mówić o niepłodności. 5 miesięcy to niby standard, ale lepiej idź do lekarza się przebadać.
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
monaBETHA napisał:
Po roku niemożności zajścia w ciąże można już mówić o niepłodności. 5 miesięcy to niby standard, ale lepiej idź do lekarza się przebadać.
Dobrze jest pójść do ginekologa nie tylko wtedy jak się coś dzieje, ale przed staraniem się o dzidziusia. Organizm można przygotować do ciąży.
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
w taki przypadkach tylko lekarz! no bo co ludzie na forum mogą w takim temacie poradzić??
 

grigor83

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2013
Posty
10
Punkty reakcji
0
nie napisze niz odkrywczego. Przede wszystkim postaw na kwas foliowy - moja zona to brala kiedy staralismy sie o dziecko. To podobno duzo daje. Jesli nie masz adnych problemow natury medycznej to powinno pomoc. W naszym przypadku niestety musimy myslec o innych sposobach zaplodnienia jak inseminacja i in vitro (tak tak jestem rozeznany w temacie bo staramy sie juz 4 lata o dziecko). Warto poczytac na ten temat artykuly medyczne (chociaz je czasem ciezko zrozumiem) i ksiazki (tu polecam ostatnia nowosc 'in vitro wazne rozmowy na trudny temat') bo pozwalaja poznac temta plodnosci, bezplodnosci i poczecia od podszewki
 

Mike79

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
temat stary , ale i problem stary jak świat .Suplementów pomagających zajście w ciąże na rynku jest cała masa.Mój szwagier z zoną zażywają dr bociana, nie kosztuje mało, ale wnioskując po ulotce co zawierają tabletki i saszetki, mają wszystko co trzeba skumulowane w odpowiednich proporcjach.I zdaje się byc to działać bo siostra w ciąży.. a starali sie chyba z 2 lata.
 

Karolcia88

Administrator
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
19 Kwiecień 2015
Posty
81
Punkty reakcji
11
Medyczne przygotowanie jest bardzo ważne, ale wydaje mi się że to czy zajdzie się w ciążę zależy w największym stopniu od psychiki. Im człowiek więcej myśli o tym że chciałby mieć dziecko tym niestety jest to trudniejsze do wykonania
 

PrzemekNad

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2015
Posty
6
Punkty reakcji
0
Moja żona jak się staraliśmy o dziecko stosowała wiele suplementów, ale też dbała o siebie bardzo tzn jadła zdrową żywność uprawiała różne sporty. Starała się żyć aktywnie , mamy teraz córeczkę. Może i Ty spróbuj.
 

mimikra

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2016
Posty
102
Punkty reakcji
3
podłączę się pod pytanie, jak przygotowywałscie się do zajścia w ciążę? Zmieniałyście jakoś specjalnie diete, brałyście suplementy, kwas foliowy, dha? Już niewiele pamiętam z pierwszej ciąży a chcemy o drugie się starać, wtedy na pewno brałam kwas foliowychyba właśnie z dha, ale już nie pamiętam i wiem że wtedy jakoś późno zacżęlam go brać bo już chyba bedąc w ciąży, teraz bym wolała troche wcześniej bo z tego co wiem to lepsze dla zdrowia dziecka
 

Babadook

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2017
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Naprawdę, do zajścia w ciążę trzeba się przygotowywać? ;)
 

Marseille

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2017
Posty
77
Punkty reakcji
2
Babadook napisał:
Naprawdę, do zajścia w ciążę trzeba się przygotowywać? ;)
Tak by było najlepiej :) Przyjmuje się najczęściej kwas foliowy, warto zrobić podstawowe badania krwi. Warto ograniczyć alkohol, rzucić papierosy i dbać o dietę. Większość chyba osób, które starają się o dziecko (przynajmniej moich znajomych) stosuje się do takich zaleceń.
 

malwa1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2017
Posty
106
Punkty reakcji
0
Ja biorę już kwas foliowy przez 3 miesiące. Co raz łykam jakieś witaminy. A swojemu chcę teraz kupić suplement aby wspomagał prawidłowy rozwój plemników. Jednak muszę wyluzować bo wydaje mi się, że przez ten ciągły stres związany z tym, że nie mogę zajść w ciążę tylko mi szkodzi
 

suszimaster

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2016
Posty
61
Punkty reakcji
1
A po jakim czasie trzeba wziąć pod uwagę, że można być bezpłodnym? Wszędzie mowa o roku starań bez efektów ale bo ja wiem...
 
Do góry