Średniowiecze

beacia =D

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2005
Posty
103
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
stąd
Pomocy!! Potrzebuję informacji o podróżowaniu w średniowieczu...jak podróżowali, czym itp. Nigdzie nie moge nic znalezc :( może ktoś inny sobie poradzi....
 

beacia =D

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2005
Posty
103
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
stąd
No tak, nie ma to jak być zdolnym...szukałam tylko w wikipedii :p
 

gwiazdeczka

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2005
Posty
853
Punkty reakcji
0
Wiek
35
wikingowie poruszali sie na wieeelkich łodziach, bezszelestnie <szururuburuuu szyyyyyy> a poza tym Mongołowie, czyli Tatarzy sobie jeździli na konikach :D buhehehehehe wiem, ze to moze nie na temat, ale zawsze coś :p :p :p :*
 

Serpens

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2005
Posty
675
Punkty reakcji
0
Trzeba przeanalizowac sredniowiecze, jak wiadomo, były to wieki srednie, tak wiec metody poruszania nie byly wyszukane, i ludziska nie bardzo chcieli wychodzic z chaty zeby jechac diabli wiedzą gdzie, gdzie i tak zgina od miecza jakiegos rycerza, co nudziło mu sie i zniszczyl jakas wies, lub od zepsutego zeba, (rycerze na koniach sie poruszali, a na wozach wolizi ciala wrogów wziąetych tak dla smiechu) tak wiec mozesz przedstawic nauczycielowi ze nie ma potrzeby tego analizowac skoro i tak wiekszosc typowych kowalskich wolalo siedziec w domu na :cenzura:e i umierac na czarna smierc :)
 

piotr99900

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2005
Posty
275
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z nieba =)
Z tego co pamietam no to ludzie podrozowali konno albo z buta :p lecz niektorzy tez statkami jesli mieli dojście. Lecz podrózowac mogla garstak ludzi(przez przywilej piotrkowski(czy jakis inny :p) ktory zminiejszy emigracje chlopów) i podroze byly niebezpieczne
 

beacia =D

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2005
Posty
103
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
stąd
no dobra, ale może jakieś zdjątka się znajdą wozów albo co :D ?? Bo to co piszecie to już wiem :D a powiedzieć nie mogę, że nie warto analizować, bo to dodatkowe zadanie :D
 

rmarduk

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2010
Posty
66
Punkty reakcji
1
Tutaj masz na ten temat coś http://www.historycy.org/index.php?showtopic=12890
 
Do góry