SQUAT

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Morion przy okazji graffiti mówiłem o klubie Tektura. To też pierwotnie był squat, a dzisiaj organizuje się tam koncerty czy seanse filmowe. Nie zauważyłem żadnych demolek.
 

KrzysztofSchmid

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Trafiłem na to forum kompletnie przypadkiem szukając czegoś odnośnie squatów w Bdg. Tak czytam sobie i czytam te wasze wypowiedzi i mi się ręce załamują. Co najmniej połowa z was widać wyraźnie nigdy nie miała z żadnym squatem nic wspólnego, nawet go na oczy nie widziała. Ja anarchistą ani punkiem nie jestem, nigdy nie byłem , wręcz jestem skrajnym kapitalistą ale nie mam nic kompletnie do tego ,że iluś ludzi wspólnymi siłami remontuje i przywraca do stanu używalności stojące od dawna, opustoszałe nieruchomości. Na dzień dzisiejszy mieszkam w Poznaniu, miałem styczność ze squatami Wa-wy, Częstochowy, Poznania, Berlina czy Londynu. Zawsze była to styczność o pozytywnym wydźwięku. Nikt tam nikogo nie ścina za inne poglądy, Ci ludzie często organizują ciekawe akcje na rzecz pomocy lokalnej społeczności np: http://pl.wikipedia.org/wiki/Jedzenie_Zamiast_Bomb - akcja mająca na celu dokarmianie bezdomnych w okolicy. W dodatku często na squatach są ciekawe koncerty czy dyskusje. Ci ludzie nikomu nie przeszkadzają, nie demolują , nie niszczą, nie zastraszają okolicznych mieszkańców. Po prostu sobie tam żyją , skąd w waszych wypowiedziach tyle nienawiści względem czegoś czego nie znacie i o czym nie macie pojęcia?

Ja natomiast nie chciałbym chyba żeby w Bydgoszczy powstawał jakiś squat, mentalność ludzi w Bdg jeszcze chyba nie jest na to przygotowana. Biorąc pod uwagę ,że niestety jakies 70% młodego społeczeństwa Kujawsko-Pomorskiego to dresy trudno nazwać Bydgoszcz tolerancyjną.
 

Kaiene

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2011
Posty
40
Punkty reakcji
1
Miasto
Polska
Całkiem fajne, chętnie spróbowałabym dołączyć do jakiejś grupki squatów (squatowców) kurde nie wiem jak to odmienić.
 

undergroundtek

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
siemanko. nie chcialbym sie wymadrzac ale wiekszasc z was ma bardzo marne pojecie o squattingu :) to nie bycie bezdomnym to tylko znaaczy o czyjes wiedzy... byliscie kiedys na imprezach squatowych??? to styl bycia zycia itepe .. pozzdrooo
 

michałke

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jeśli ktoś jeszcze nie wie czym jest Squat===> http://pl.wikipedia.org/wiki/Squat
Witam!
Mieszkam w Bydgoszczy i chciała bym wiedzieć czy są ludzie w tym mieśćie (i nie tylko) zainteresowani takim stylem życia. Jeśli myślisz o tym aby zostać squatersem, znasz miejsca (najlepiej w Bdg) które by się do tego nadawały, lub mógłbyś podzielić się doświadczeniem, pisz śmiało!!

Osoby negatywnie nastawione do Squat, proszę o szczere(jak wszystkich oczywiście) aczkolwiek nieobraźliwe opinie.
Każdy punkt widzenia jest interesujący.

POZDRAWIAM -Buddah
cool.gif



chetnie z Toba o tym porozmawiam, bo tez jestem zainteresowany squatowaniem i jestem z bydgoszczy. daj mi jakis kontakt do siebie. pozdrawiam. michal

Jeśli ktoś jeszcze nie wie czym jest Squat===> http://pl.wikipedia.org/wiki/Squat
Witam!
Mieszkam w Bydgoszczy i chciała bym wiedzieć czy są ludzie w tym mieśćie (i nie tylko) zainteresowani takim stylem życia. Jeśli myślisz o tym aby zostać squatersem, znasz miejsca (najlepiej w Bdg) które by się do tego nadawały, lub mógłbyś podzielić się doświadczeniem, pisz śmiało!!

Osoby negatywnie nastawione do Squat, proszę o szczere(jak wszystkich oczywiście) aczkolwiek nieobraźliwe opinie.
Każdy punkt widzenia jest interesujący.

POZDRAWIAM -Buddah
cool.gif



chetnie z Toba o tym porozmawiam, bo tez jestem zainteresowany squatowaniem i jestem z bydgoszczy. daj mi jakis kontakt do siebie. pozdrawiam. michal

Jeśli ktoś jeszcze nie wie czym jest Squat===> http://pl.wikipedia.org/wiki/Squat
Witam!
Mieszkam w Bydgoszczy i chciała bym wiedzieć czy są ludzie w tym mieśćie (i nie tylko) zainteresowani takim stylem życia. Jeśli myślisz o tym aby zostać squatersem, znasz miejsca (najlepiej w Bdg) które by się do tego nadawały, lub mógłbyś podzielić się doświadczeniem, pisz śmiało!!

Osoby negatywnie nastawione do Squat, proszę o szczere(jak wszystkich oczywiście) aczkolwiek nieobraźliwe opinie.
Każdy punkt widzenia jest interesujący.

POZDRAWIAM -Buddah
cool.gif



chetnie z Toba o tym porozmawiam, bo tez jestem zainteresowany squatowaniem i jestem z bydgoszczy. daj mi jakis kontakt do siebie. pozdrawiam. michal

Jeśli ktoś jeszcze nie wie czym jest Squat===> http://pl.wikipedia.org/wiki/Squat
Witam!
Mieszkam w Bydgoszczy i chciała bym wiedzieć czy są ludzie w tym mieśćie (i nie tylko) zainteresowani takim stylem życia. Jeśli myślisz o tym aby zostać squatersem, znasz miejsca (najlepiej w Bdg) które by się do tego nadawały, lub mógłbyś podzielić się doświadczeniem, pisz śmiało!!

Osoby negatywnie nastawione do Squat, proszę o szczere(jak wszystkich oczywiście) aczkolwiek nieobraźliwe opinie.
Każdy punkt widzenia jest interesujący.

POZDRAWIAM -Buddah
cool.gif



chetnie z Toba o tym porozmawiam, bo tez jestem zainteresowany squatowaniem i jestem z bydgoszczy. daj mi jakis kontakt do siebie. pozdrawiam. michal
 

Salwadore

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja miałam styczność z Poznańskim squatem i tam rzeczywiście ludzie organizują fajne imprezy, wystawy, kulturalne wydarzenia... moi dobrzy znajomi tam mieszkali... Ale na dłuższą metę to nie dla mnie... życie squatersów w pewnym sensie jest pełne wolności ale i ma wiele ograniczeń, ludzie w większości chcą żyć poza systemem, ale w są tak naprawdę od niego uzależnieni... Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie mieszkania na polskim squacie, bo bez miejskiego CO (centralnego ogrzewania), nie byłabym w stanie wyrobić... (ale to już kwestia mojego osobistego konformizmu).
________________
pirotechnika młodego chemika
 

Villemoo

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2009
Posty
142
Punkty reakcji
6
Wiek
71
Miasto
Toruń
Nie ma to jak przywoływać poznański Rozbrat, gdzie żyją anarchiści, lewaki i inni degeneraci, którzy urządzali sobie imprezy z okazji rozbicia się Tupolewa w Smoleńsku. <ok>
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Nie ma to jak przywoływać poznański Rozbrat, gdzie żyją anarchiści, lewaki i inni degeneraci, którzy urządzali sobie imprezy z okazji rozbicia się Tupolewa w Smoleńsku
Każdego cieszy coś innego, ludzie często radowali się z zabicia przez osobnika innego patrzenia na świat takich - "degeneratów", lecz to udowadnia równość między (przypuścimy) punkiem, co raduje się ze śmierci polityków a praworządnymi obywatelami, których ucieszyła śmierć tego punka, wymienionego jako przykład wyżej.
Z resztą, Tupolew to nic dziwnego - jako powód imprezowania..

Squaty są mi zupełnie obce, więc nie mam możliwości odnosić się do nich w jakikolwiek negatywny lub pozytywny sposób. Moje twierdzenie jest takie, że nie mam ku temu żadnych oporów ale takie działanie jest nie dla mnie.
 

Bane1989

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Lublin
Tektura w Lublinie to świetny przykład jak z ruiny zrobić intersujące miejsce :) a sam zamysł takiego siedzenia w pustostanach jest troszki zabawny :D
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
SQUAT powinny być zakazane . Zajmują nie swoje budynki . Prawo własności jest podstawowym prawem każdego człowieka i każda osoba która zajmuje nie swój budynek powinna być z tego budynku wyrzucana . Tych miejscach propaguje się komunizm . Komunizm od początku zakładał mordowanie ludzi. Komunizm to ideologia zbrodnicza i kryminalna.Dlatego symbole komunistyczne powinny zostać zakazane a ulice i pomniki zlikwidowane. Szczególnie pomniki armii czerwonej . Jej żołnierze mordowali, gwałcili i okradali ludzi. Znieważają i oczerniają swój kraj. Ich gazety stylu Nie znieważają chrześcijaństwo , swój kraj . Znieważają flagę swojego kraju. Zajmują się okradaniem ludzi , burdami i bójkami . Stanowią zagrożenie dla przedsiębiorców . Ich manifestacje oznaczają niszczenie sklepów i ich okradanie. Dlatego noszenie symboli komunistycznych powinno zostać zakazane i bezwzględnie tępione .Manifestacje 1 majowe inne pochody komunistyczne zakazane bo wielbią Stalina i propagują zbrodniczy komunizm . Dlatego wszystkie partie prawicowe powinny dążyć do zablokowania pochodu komunistycznego a szczególnie przedsiębiorcy i handlarze bo dla nich komunizm stanowi zagrożenie i dlatego oprócz blokady powinni odmawiać obsługiwania komunistów i ludzi którzy noszą symbole komunistyczne i wszystkie miejsca gdzie propagowany jest komunizm powinny zostać zlikwidowane . Nawet jeśli ma dojść do konfrontacji siłowej. Propagują też Anarchizm i Pacyfizm . Anarchizm Brak zasad , margines społeczny który nie pracuje i zajmuje się pijaństwem i narkomania . Propagują związki Gejowskie i komunizm . Pacyfizm który głoszą był sponsorowany przez Sowietów . Ich manifestacje popierają organizacje komunistyczne i używają symboli komunistycznych . Po 1 WŚ komuniści wykorzystywali hasła pacyfistyczne do wywołania rewolucji komunistycznej . Do tych miejsc garną kryminaliści , geje i komuniści którzy z tego miejsca robią bazę wypadową do okradania ludzi . Pacyfizm nie jest pokojowy. USA po wojnie Wietnamskiej organizacje pacyfistyczne znieważały żołnierzy którzy powrócili do kraju a wcześniej propagowali komunizm i burdy na ulicach. Ludzie którzy wtedy protestowali brali narkotyki i znieważali flagę własnego kraju .Miejsca te są centrum propagandy radykalnego ateizmu . Wydają książki i filmy które propagują radykalny ateizm i zbrodniarzy komunistycznych . Miejsca te przyczyniają się do tworzenia organizacji terrorystycznych o charakterze komunistycznym . Najpierw tworzą SQUAT a później po przyjęciu nowych członków przechodzą do propagandy komunistyczne a następie do burd na ulicy które przekształcając organizacje terrorystyczną . TAK Powstał Niemiecki RAF . Żyją bez zasad moralnych , zajmują się piciem i narkomanią . Nie posiadają zasad moralnych wiec robią to z każdym .
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Chwila, bo od squatów przeszliśmy do propagandy komunistycznej. Trzeba odzróżnić lumpów, którzy garną się do czyjejś własności na siłę i mieszkańców pustostanów, którzy wykorzystują fakt, że nikogo one nie obchodzą. Przecież taki Rozbrat był pierwotnie porzuconymi pozostałościami przemysłowymi. Nikt na tamten dzień nie interesował się, co z nim będzie.
I nie, squaty nie propagają komunizmu w sensie stricte. Owszem, mają profil lewicowy, co jednak nie implikuje ściśle narzuconych nurtów.
Najpierw tworzą SQUAT a później po przyjęciu nowych członków przechodzą do propagandy komunistyczne a następie do burd na ulicy które przekształcając organizacje terrorystyczną
Najgorsze co może wyrosnąć z takiego miejsca to melina i nie ukrywajmy, że nieraz tak jest. Jednak historie o spiskach brzmią jak scenariusz filmu klasy b. Co do RAF, to oddzielna historia grupy, która usilnie chciała w coś wierzyć. To koncepcje zawiniły, a nie to, że żyli na dziko. Żyjemy w Polsce, gdzie takie rzeczy nie mają w zasadzie miejsca i kultura squatersów jest inna. Wiele z nich dąży do propagowania kultury niezależnej; organizowane są pokazy filmów, koncerty, akcje typu pisanie listów do więźniów politycznych etc.
Żeby znowuż nie wyjść na jakiegoś zbulwersowanego lewaka: nikogo nie bronię, bo i mnie czasem opisywane klimaty denerwują (szczególnie tak-bardzo-alternatywna młodzież; z anarchią mi też nie po drodze), ale bez przesady. Przechylasz szalę w kompletnie drugą stronę. Upatrzyłeś w squatersach swoich wrogów, nakreślając ich jedynie jako ćpunów i zgniliznę moralną. Mówisz o propagandzie, sam ją stosując.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Chwila, bo od squatów przeszliśmy do propagandy komunistycznej. Trzeba odzróżnić lumpów, którzy garną się do czyjejś własności na siłę i mieszkańców pustostanów, którzy wykorzystują fakt, że nikogo one nie obchodzą. Przecież taki Rozbrat był pierwotnie porzuconymi pozostałościami przemysłowymi. Nikt na tamten dzień nie interesował się, co z nim będzie.
Squaty nie propagają komunizmu w sensie stricte. Owszem, mają profil lewicowy, co daje nam szerokie spektrum nurtów. Nikt pod nożem nie narzuca konkretnego z nich.
Miejsca te przyczyniają się do tworzenia organizacji terrorystycznych o charakterze komunistycznym . Najpierw tworzą SQUAT a później po przyjęciu nowych członków przechodzą do propagandy komunistyczne a następie do burd na ulicy które przekształcając organizacje terrorystyczną . TAK Powstał Niemiecki RAF .
Najgorsze co może wyrosnąć z takiego miejsca to melina i nie ukrywajmy, że nieraz tak jest. Jednak historie o spiskach brzmią jak scenariusz filmu klasy b. Co do RAF, to oddzielna historia grupy, która usilnie chciała w coś wierzyć. To koncepcje zawiniły, a nie to, że żyli na dziko. Żyjemy w Polsce, gdzie takie rzeczy nie mają w zasadzie miejsca i kultura squatersów jest inna. Wiele z nich dąży do propagowania kultury niezależnej; organizowane są pokazy filmów, koncerty, akcje typu pisanie listów do więźniów politycznych etc.
Żeby znowuż nie wyjść na jakiegoś zbulwersowanego lewaka: nikogo nie bronię, bo i mnie czasem opisywane klimaty denerwują (szczególnie tak-bardzo-alternatywna młodzież; z anarchią mi też nie po drodze), ale bez przesady. Przechylasz szalę w kompletnie drugą stronę. Upatrzyłeś w squatersach swoich wrogów, nakreślając ich jedynie jako ćpunów i zgniliznę moralną. Mówisz o propagandzie, sam ją stosując.
 
Do góry