Sprzęt do robienia zdjęć na białym tle

tikitaka1

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam! chciałam prosić o pomoc w wyborze lustrzanki, która będzie służyła do robienia zdjęć przedmiotów na białym tle. Nie wiem również jakie oświetlenie wybrać. Mój budżet wynosi około 3 tysiące. Czy ktoś z bardziej obeznanych w temacie mógłby mi doradzić na co zwracać uwagę i jaki sprzęt będzie mi na początku potrzebny? :)
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
zdjęcia na białym tle...świetnie się sprawdzają aparaty następujących marek: Canon, Nikon, Sony, Olympus, Pentax, Sigma. Konkretny model jest już bez naczenia.
;))
Trzeba jeszcze nauczyć się ustawiać oświetlenie a w aparacie balans bieli lub zamiast tego nauczyć się wywoływania-obrabiania zdjęć w formacie RAW.
W fotografii ślubnej często jest tak, że "młoda" idzie do ślubu w białej sukni, na zdjęciach jest żółta. Niestety, to temat na książkę lub kurs fotografii.
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
aparat nie ma tutaj znaczenia, kup pierwszą z brzegu lustrzankę i ona wystarczy
O fotografowaniu produktów na np Allegro masz tutaj artykuł

FOTOGRAFIA PRODUKTÓW
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
rwtryb napisał:
tak, przeczytać poradnik: http://negatywhd.pl/Aparat-detail/trzy-propozycje-na-lustrzanke-dla-poczatkujacych-fotografow/ a nie słuchać tekstów osób, które pozycjonują bez umiaru swoje witryny na tym forum
nic nie zrozumiałem z tego, co napisałeś. Podejrzewam, że koleżanka tukitaka1 też nie. W podanym przez Ciebie linku jest o aparatach fotograficznych, które różnią się matrycą. Nie napisano tam jednak, którą matrycę wybrać, by zdjęcia miały białe tło. 14 megapixeli...16 czy 18? ;)))
Ja sugerowałem koleżance, że aparat nie ma tu znaczenia a oświetlenie i później obróbka zdjęć Niestety, nauka ustawiania światła i panowania nad balansem bieli, to nie temat na post. Chyba, że ktoś przepisze tu całą książkę o fotografowaniu.
 

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
nie ma czegoś takiego jak aparat do robienia zdjęć przedmiotom na białych tłach, tak samo jak nie ma czegoś takiego jak najlepszy aparat, po prostu dobry punkt wyjścia do aparat, który da Ci takie możliwości, i zgadzam się z tym co piszesz, że oświetlenie i obróbka ma znaczenia, ale nie zapominajmy, żę sprzęt musi dać możliwość wykonania dobrego zdjęcia...
a nie przesadzajmy z pisaniem książki, fotografia to nie wiedza tajemna :)
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
rwtryb napisał:
nie ma czegoś takiego jak aparat do robienia zdjęć przedmiotom na białych tłach, tak samo jak nie ma czegoś takiego jak najlepszy aparat, po prostu dobry punkt wyjścia do aparat, który da Ci takie możliwości, i zgadzam się z tym co piszesz, że oświetlenie i obróbka ma znaczenia, ale nie zapominajmy, żę sprzęt musi dać możliwość wykonania dobrego zdjęcia...
a nie przesadzajmy z pisaniem książki, fotografia to nie wiedza tajemna :)
dla mnie to akurat oczywiśte, że nie ma czegoś takiego jak aparat do zdjęć na białym tle, ale skoro zachęcałeś koleżankę do przeczytania opisu trzech aparatów...to myslałem, że Twoim zdaniem jest inaczej. Nie bardzo wiem, po co miała czytać ten opis.
Z jej pytania można wywnioskowac, że o fotografowaniu nie wie nic, więc jednak nalegam, by przeczytała bardzo bardzo grubą książkę o fotografowaniu, a najlepiej nie jedną.
 
Do góry