Sprzedam/kupię prace maturalne

innoss

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam
Posiadam prace maturalną o temacie:
"Literackie i malarskie obrazy bitew. Porównaj sposoby ich ukazania i funkcje, jakie pełnią w wybranych dziełach. "
Praca jest w 100% moim samodzielnym dziełem. Została oceniona na 100% (20 pkt.) Sama prezentacja jest bardzo efektowna i już samo jej wygłoszenie gwarantuje zdanie matury ustnej na bardzo wysokim poziomie. Prezentacja zawiera solidną interpretacje dzieła malarskiego - "Bitwa pod Grunwaldem", takich dzieł literackich - "Krzyżacy", "Na na zachodzie bez zmian", "Najdłuższy dzień" oraz analizę fragmentów filmów: "Krzyżacy", "Na zachodzie bez zmian", "Szeregowiec Ryan".
Filmiki są bardzo efektowne, ponieważ zawierają sceny batalistyczne, fragment bitwy pod Grunwaldem, fragment bitwy pod Verdun ( I wojna światowa) , lądowanie w Normandii sił alianckich ukazane w Szeregowcu Ryanie ( II wojna światowa ).
Filmiki są odpowiednio obrobione i wraz z obrazem zaimplementowane w prezentacje multimedialną, która jest niezwykle efektowna.
W skład całej pracy maturalnej wchodzą:
- treść pracy maturalnej
- bibliografia
- ramowy plan wypowiedzi wraz z cytatami
- prezentacja multimedialna ( filmy + obraz )


Z POWYŻSZĄ PREZENTACJĄ MACIE GWARANCJE ZDANEJ MATURY USTNEJ Z JĘZYKA POLSKIEGO !!!

Wszelkie pytania proszę kierować na adres e-meil: innoss@interia.pl
lub GG: 1456529
Z przyjemnością odpowiem :eek:k:

Pozdrawiam
 

Nika_91

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam! Mam do sprzedania pracę maturalną. Temat: Dziecko jako obserwator i uczestnik wojny. W komplecie jest także bibliografia i konspekt. Maturę ustną z polskiego zdałam na 95%. Zainteresowanych proszę o kontakt: anita_r91@wp.pl
 

eurydyka113

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam:)
Mam do sprzedania prezentację maturalną pt.: "Twórcza i destrukcyjna siła miłości w życiu człowieka. Omów problem na przykładzie losów wybranych bohaterów literackich."
Praca zawiera:
*napisaną prezentację maturalną
*ramowy plan wypowiedzi
*bibliografię
*kartkę z cytatami
Za prace dostałam w zeszłym roku 19/20pkt. Praca jest bardzo solidna, była pisana całkowicie przeze mnie pod nadzorem polonistki udzielającej korepetycji. Można z niej spokojnie uzyskać maksymalną ilość punktów (ja otrzymałam 19 tylko dlatego,że nie odpowiedziałam na ostatnie pytanie). Gorąco polecam!
cena:50,00zł
kontakt: eurydyka113@o2.pl lub gg 5898832
 

korekt@interia.eu

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
WITAM. MAM DO SPRZEDANIA OPRACOWANE PREZENTACJE MATURALNE NA NASTĘPUJĄCE TEMATY:

1.Portret dziecka. Omów analizując wybrane teksty kultury.

2.Rola czarownicy w literaturze.

3.Motyw diabła w literaturze i sztuce. Omów temat na wybranych przykładach z różnych epok literackich.

4.Literackie obrazy przyjaźni. Przedstaw i oceń na podstawie wybranych utworów literackich.

5.Mit ikaryjski w literaturze polskiej. Na wybranych przykładach przedstaw funkcjonowanie i różnorodność interpretacyjną mitu o Ikarze.

6.Motyw pijaństwa - omów na wybranych dziełach literackich.

7.Od opisu podróży do reportażu literackiego. Przedstaw ewolucję gatunku publicystycznego odwołując się do wybranych czterech przykładów literatury polskiej i obcej.

8.Światy nieludzkie w prozie XX wieku. Omów na wybranych przykładach literatury.

KOSZT JEDNEJ PREZENTACJI WYNOSI 50 ZŁ. KONTAKT WYŁĄCZNIE MAILOWY: korekt@interia.eu
 

tyska993

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam
Sprzedam prace maturalną . Biografia jako klucz do odczytania twórczości Jana Kochanowskiego . Praca była pisana rok temu , sprawdzona przez dwóch polonistów , zdana na 80 % i 100 %

Praca jest łatwa do nauczenia

W skład wchodzi:

Bibliografia
Plan ramowy wypowiedzi
Wypracowanie

Naprawde POLECAM

Cena 30zł wysyłka mailem

Mój nr gg 4115561 , zazwyczaj niewidoczna jestem lub mail tyska993@wp.pl
 

anita345-66

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
hej
Mam do sprzedania moją prace maturalną
temat: Różne funkcje motywu wędrówki w literaturze. Omów zagadnienie na podstawie wybranych utworów.
praca zawiera
bibiografie
literatura przedmiotu
literatura podmiotu
ramowy plan prezentacji
jesli ktos jest zainteresowany to piszcie anita345-66@o2.pl
praca napisana prostym językiem, łatwa to przyswojenia
 

anita345-66

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
hej
Mam do sprzedania moją prace maturalną
temat: Różne funkcje motywu wędrówki w literaturze. Omów zagadnienie na podstawie wybranych utworów.
praca zawiera
bibiografie
literatura przedmiotu
literatura podmiotu
ramowy plan prezentacji
jesli ktos jest zainteresowany to piszcie anita345-66@o2.pl
praca napisana prostym językiem, łatwa to przyswojenia
 

eurydyka113

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam:)
Mam do sprzedania prezentację maturalną pt.: Twórcza i destrukcyjna siła miłości w życiu człowieka. Omów problem na przykładzie losów wybranych bohaterów literackich.
Praca zawiera:
*napisaną prezentację maturalną
*ramowy plan wypowiedzi
*bibliografię
*kartkę z cytatami
Za prace dostałam w zeszłym roku 19/20pkt. Praca jest bardzo solidna, była pisana całkowicie przeze mnie pod nadzorem polonistki udzielającej korepetycji. Można z niej spokojnie uzyskać maksymalną ilość punktów (ja otrzymałam 19 tylko dlatego,że nie odpowiedziałam na ostatnie pytanie). Gorąco polecam!
Cena: 50,00zł
kontakt: eurydyka113@o2.pl lub gg 5898832
 

filoloszka

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam do sprzedania gotowe prace maturalne; bibliografia, plan, narracja, prezentacja w power poincie. Prezentacje przesyłam mailem, problem pojawia się przy prezentacjach posiadających fragmenty filmów, w takim przypadku proszę o indywidualne konsultacje. Prace są dokładnie omówione, jestem studentką filologii polskiej, więc można liczyć na wysoki wynik.

Gotowe tematy:
  1. Dokonując analizy języka piosenek wybranego zespołu lat 90 i późniejszych, wyjaśnij i oceń zasadność doboru środków wyrazu.
  2. Zaprezentuj motyw buntu w literaturze na podstawie wybranych utworów
  3. Pejzaż w różnych tekstach kultury. Analizując wybrane przykłady, przedstaw sposób podejmowania tego tematu i jego funkcjonowanie.
  4. Poezja jako narzędzie walki z systemem totalitarnym. Omów zjawisko, odwołując się do wybranych utworów powstałych po II Wojnie Światowej.
  5. Przedstaw holocaust w świetle wybranych tekstów kultury.
  6. Literackie portrety bohaterów zbuntowanych i wyobcowanych
  7. Zaprezentuj osobowość wybranego poety w świetle biografii, twórczości i oceny przyjaciół.
  8. Przedstaw postaci, które prezentują postawę prometejską w literaturze różnych epok.
  9. Motyw winy i kary na wybranych przykładach literackich.
  10. Martyrologia narodu żydowskiego w okresie II Wojny Światowej. Przedstaw problem na wybranych przykładach.

Na tę chwilę to wszystko.
Kontakt:

gg 6359451
mail: ktosik.ona@vp.pl


Jestem osobą znaną w swoim środowisku i cenioną. Na marzec mam już zamówionych 16 nowych tematów do opracowania. Polecam się.
 

Daszka

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam do sprzedania 2 prezentacje maturalne:
1) Pt. "Obraz polskiego inteligenta kreowany przez literaturę i film. Przedstaw, porównaj i oceń w odniesieniu do wybranych tekstów kultury".
W skład prezentacji wchodzi:
- tekst prezentacji (2,5 strony)
- bibliografia
- przygotowane cytaty
- płyta CD/DVD z odpowiednimi fragmentami filmów
Praca została sprawdzona przez polonistę zasiadającego w komisji egzaminacyjnej. Oceniona na 20/20 pkt. Tekst bardzo przyjemny, łatwy do zapamiętania. Dodatkowym atutem są fragmenty filmów (m.in. "Dzień Świra").
Cena: 50 zł

2) Pt. „Buntownicy w literaturze polskiej”.
W skład prezentacji wchodzi:
-tekst prezentacji (3,5 strony)
-bibliografia
-przygotowane cytaty
Praca oceniona na 20/20 pkt. Przystępna literatura podmiotu (Kochanowski, Mickiewicz, Słowacki, Żeromski, Mrożek).
Cena: 50 zł

Kontakt: gg: 1008846, mail: daszka0@o2.pl, płatność przelewem.
 

Mechatronik

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ja mam do sprzedania prace pt. "Sposoby ukazywania bohaterskiej śmierci w literaturze. Scharakteryzuj je na przykładzie wybranych utworów powstałych w dwóch epokach literackich." Dołączam do tego kartke z cytatami, bibliografie oraz ramowy plan wydarzen. Za ta prace mialem 100% w tamtym roku ;) Wiecej info na privie. Moge rowniez napisac prace na dany temat.

Pozdrawiam Mechatronik
 
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Niestety, o czarownicach nic nie ma.
Pozdrawiam.





Wysyłamy Prezentacje


1. W mailu wpisz DOKŁADNY temat prezentacji (z listy albo swój).
2. Wiadomość wyślij na adres: wysylamyprezentacje@wp.pl
lub GG 26457116
3. Odczekaj max 24h na wiadomość zwrotną.

1. Apokalipsa jako temat inspirujący twórców kultury różnych epok – omów na przykładzie wybranych dzieł literackich i z innych dziedzin sztuki.
2. Przedstaw motyw Apokalipsy, odwołując się do literatury i sztuk plastycznych.
3. Sposoby kreowania Arkadii w literaturze. Omów na wybranych przykładach.
4. Oblicza bezdomności w literaturze. Omów problem, analizując celowo wybrane utwory z literatury współczesnej.
5. Bohaterki polskich utworów romantycznych. Omów temat, przywołując wybrane postaci literackie.
6. Brzydota jako kategoria estetyczna. Rozważ problem, sięgając po przykłady z literatury, sztuki i filmu.
7. Człowiek wobec totalitaryzmu. Ukaż różne postawy bohaterów literackich na podstawie wybranych przykładów.
8. Człowiek – wieczny pielgrzym. Scharakteryzuj motyw wędrówki na podstawie wybranych dzieł literackich.
9. Degradacja człowieczeństwa i próby jej przezwyciężenia w literaturze współczesnej. Omów wybrane przykłady analizując postawę twórcy wobec problemu.
10. Jak literatura ukazuje skomplikowany proces dojrzewania człowieka? Przedstaw problem, ukazując wybranych bohaterów dzieł literackich.
11. Różne sposoby funkcjonowania motywu domu w utworach Mickiewicza, Orzeszkowej i Dąbrowskiej. Przedstaw temat, analizując wybrane teksty.
12. Dramat człowieka uwikłanego w historię. Omów, wykorzystując wybrane utwory.
13. Dzieciństwo – synonim szczęścia i beztroski? Przedstaw różne ujęcia tego motywu w literaturze i sztuce współczesnej.
14. Portret emigranta w literaturze polskiej. Przedstaw na podstawie utworów z dwóch różnych epok.
15. Porównaj wizerunek św. Franciszka w literaturze i sztuce, analizując wybrane teksty kultury.
16. Kreacja gangstera w literaturze i filmie XX wieku. Omówienie na wybranych przykładach.
17. Motyw góry w literaturze i malarstwie. Ukaż jego funkcjonowanie, korzystając z wybranych przez siebie przykładów.
18. Groteskowe spojrzenie na świat w literaturze. Omów zagadnienie odwołując się do wybranych przykładów.
19. Scharakteryzuj gwarę śląską na wybranych przykładach i oceń jej zasięg dawniej i dziś.
20. Artystyczne interpretacje historii w literaturze i malarstwie. Dokonaj analizy porównawczej wybranych dzieł.
21. Humor i groza w dramacie – jego postać i funkcja. Omów na wybranych przykładach.
22. Na podstawie wybranych utworów omów funkcje humoru w literaturze.
23. Katastroficzne wizje świata w sztuce XX wieku. Omów zagadnienie, odwołując się do wybranych tekstów kultury.
24. Omów literackie, malarskie i filmowe kreacje kobiet fatalnych. Dokonaj porównania wybranych tekstów kultury i tekstów literackich.
25. Omów wybrane typy portretów kobiecych w literaturze XIX, XX i XXI wieku. Poddaj refleksji ewolucje tych wizerunków.
26. Żart, refleksja, stosunek do świata w wybranych utworach Jana Kochanowskiego.
27. Słynni kochankowie w literaturze różnych epok. Analizując trzy wybrane przykłady literackie, zaprezentuj podobieństwa i różnice w relacjach, jakie łączą bohaterów – kochanków.
28. Literackie pary kochanków. Przedstaw na przykładzie wybranych dzieł.
29. Słynne pary kochanków. Przedstaw problem, odwołując się do wybranych przykładów literatury.
30. Komedia – jej funkcje dydaktyczne i społeczne. Przeanalizuj temat w oparciu o wybrane utwory literackie.
31. Starzy i młodzi – konflikt pokoleń. Omów różne sposoby ujęcia i przedstawiania tego problemu w literaturze wybranych epok.
32. Konflikt między racjami serca i rozumu. Rozważ problem, odwołując się do wybranych utworów literackich.
33. Kostium mitologiczny lub historyczny jako sposób mówienia o problemach Polaków. Omów temat na wybranych przykładach dzieł literackich.
34. Świat obozów koncentracyjnych i łagrów sowieckich a postawy heroiczne? Omów problem, analizując wybrane utwory.
35. Literackie małżeństwa. Uwzględniając kontekst epoki, porównaj różne sposoby funkcjonowania małżeństw
36. Matka w różnorodnych ujęciach twórców literatury i innych tekstach kultury.
37. Porównaj różne wizerunki matki w literaturze i sztukach plastycznych (na wybranych przykładach).
38. Motyw matki w literaturze – analizując wybrane przykłady z literatury XX i XXI wieku zaprezentuj kreacje matek i porównaj ich postawy.
39. Motyw męża i ojca w literaturze. Przedstaw i oceń wybrane przez siebie przykłady z literatury.
40. Metamorfoza bohatera literackiego. Omów temat na wybranych przykładach z literatury XIX i XX wieku.
41. Przedstaw różne wizerunki mężczyzn w literaturze pozytywizmu i Młodej Polski.
42. Obraz miasta oraz jego wpływ na człowieka zaprezentowany w trzech wybranych powieściach. Opracuj temat na wybranym przez siebie materiale literackim.
43. Miłość macierzyńska jako motyw literacki. Omów na wybranych przykładach.
44. Miłość i nienawiść jako tematy i motywy literackie. Przedstaw problem na wybranych przykładach z literatury polskiej i obcej.
45. Miłość i nienawiść jako skrajne postawy bohaterów literackich. Przedstaw konsekwencje przyjęcia prezentowanych postaw.
46. Motyw miłości i nienawiści w literaturze romantycznej. Przedstaw na wybranych utworach.
47. Etos miłości romantycznej w literaturze romantyzmu i dziełach późniejszych epok. Omów problem na wybranych przykładach.
48. Destrukcyjna i twórcza siła miłości w życiu człowieka. Omów problem, odwołując się do wybranych bohaterów literackich i filmowych.
49. Motyw miłości w literaturze różnych epok. Przedstaw to zagadnienie w oparciu o wybrane utwory.
50. Miłość – przekleństwo czy błogosławieństwo? Omów do jakich refleksji na ten temat, skłania Cię lektura wybranych utworów?
51. Rola miłości w życiu człowieka. Wypowiedz się na wskazany temat, odnosząc się do przykładów literackich.
52. Różne wizje młodości, jej doświadczeń, dążeń w literaturze pięknej. Omów na wybranych przykładach.
53. Przedstaw i porównaj różne ujęcia tematu młodości w utworach literackich: A. Asnyk „Do Młodych”, M. Hłasko „Ósmy dzień tygodnia”, A. Mickiewicz „Oda do młodości”, S. Mrożek „Tango”.
54. Literackie wizje młodości, jej doświadczeń i dążeń. Omów zagadnienie, poddając analizie odpowiednio dobrane przykłady z różnych epok.
55. Motywy religijne w literaturze, malarstwie, rzeźbie i filmie. Analiza i interpretacja różnych tekstów literackich i kultury na przykładzie wybranego motywu.
56. Negatywny bohater, czarny charakter. Omów sposoby i cel kreowania tego typu bohaterów, odwołując się do wybranych przykładów literackich.
57. Obozy koncentracyjne i łagry. Omów funkcjonowanie tego tematu w literaturze, analizując wybrane utwory.
58. Obraz piekła w literaturze i malarstwie. Na podstawie różnych epok przedstaw, jakie były jego wyobrażenia.
59. Polemiki, spory, prowokacje – starcia pokoleń literackich. Omów zagadnienie na wybranych przykładach z literatury różnych epok.
60. Sposób przedstawiania i funkcja postaci fantastycznych. Rozważ problem, odwołując się do wybranych tekstów kultury (literatura, malarstwo, film).
61. Przedstaw postawy Polaków wobec spraw ojczyzny w literaturze różnych epok. Dokonaj porównania i oceń sposoby kreacji.
62. Postawa prometejska w kreacji wybranych bohaterów literackich. Zaprezentuj temat, analizując wybrane utwory.
63. Różne postawy człowieka wobec okrucieństw wojny. Przedstaw je, odwołując się do wybranych utworów literatury XX wieku.
64. Praca jako kryterium oceny człowieka – zajmij stanowisko wobec tego poglądu pozytywistów wykorzystując w swoich rozważaniach „Nad Niemnem”, „Przedwiośnie”, „U nas w Auschwitzu”.
65. Na podstawie analizy celowo dobranych przykładów omów i porównaj różne sposoby przedstawiania tematu pracy w literaturze na przestrzeni dziejów.
66. Prawda o człowieku zawarta w mitologii greckiej. Omów temat, analizując archetypy zawarte w wybranych mitach.
67. Przedstaw rolę i symbolikę rekwizytu (przedmiot, rzecz) w wybranych utworach literackich.
68. Omów przyczyny samotności i rolę tego stanu w życiu bohaterów literackich. Wykorzystaj wybrane utwory.
69. Motyw wiernego sługi w literaturze. Scharakteryzuj wybranych bohaterów.
70. Romantyczna i pozytywistyczna koncepcja służenia ojczyźnie. Omów analizując przykłady literackie z tych epok.
71. Ból i cierpienie po stracie bliskiej osoby jako temat literatury. Omów zagadnienie, odwołując się do wybranych tekstów literackich.
72. Udowodnij na wybranych przykładach, że symbolizm to nurt obecny w literaturze i malarstwie Młodej Polski.
73. Widzenie człowieka i świata w twórczości Wisławy Szymborskiej. Rozwiń temat, interpretując wybrane teksty.
74. Wyjaśnij motyw świata nadprzyrodzonego w utworach epoki romantyzmu.
75. Motyw tańca w literaturze polskiej. Omów problem, analizując celowo wybrane teksty z różnych epok. Zwróć uwagę na sposoby wykorzystania i pełnione funkcje.
76. Tatry jako inspiracja twórczości literackiej i malarskiej. Dokonaj analizy porównawczej ujęcia motywu.
77. Żartem i serio o wadach Polaków w literaturze dawnej i współczesnej. Omów na wybranych przykładach.
78. Motyw walki w literaturze. Omów na wybranych przykładach z różnych epok literackich.
79. Porównaj obraz Warszawy ukazany w „Lalce” Bolesława Prusa i w dowolnie wybranym utworze literackim XX wieku.
80. Wierność sobie i wyznawanym wartościom. Zbadaj, w jaki sposób wybrani bohaterowie realizowali ten imperatyw moralny.
81. Arkadia i boląca rzeczywistość – różne sposoby kreowania obrazu wsi w literaturze. Zaprezentuj na wybranych przykładach.
82. Różne sposoby kreowania obrazu wsi na podstawie „Wesela” i „Chłopów”.
83. Fascynacja bajecznie kolorową wsią w utworach Kasprowicza, Wyspiańskiego i Reymonta. Omów temat, analizując celowo dobrane przykłady.
84. Różne obrazy wsi. Omów zagadnienie, analizując wybrane dzieła literackie i filmowe.
85. Porównaj sposoby przedstawiania wsi w literaturze, analizując utwory Sienkiewicza, Wyspiańskiego i Reymonta.
86. Od „Makbeta” do „Jądra ciemności”. Zinterpretuj wybrane teksty literackie i przedstaw problem despotycznej żądzy władzy.
87. Motyw wody i jego sens w wybranych dziełach literackich różnych epok.
88. II wojna światowa w literaturze i filmie. Omów na wybranych przykładach.
89. Przedstaw kreacje bohaterów, którzy doświadczyli okrucieństw II wojny światowej i próbują odbudować świat wartości.
90. Omów wpływ domu i rodziny na kształtowanie się postawy moralnej wybranych bohaterów literackich.
91. Wpływ wojny na psychikę człowieka. Omów problem, odwołując się do wybranych postaci.
92. Zbrodnia i zbrodniarz. Przedstaw wizerunki oprawców oraz sposób ich prezentowania, odwołując się do wybranych przykładów z literatury polskiej i obcej.
93. Zjawy, duchy, upiory – omawiając temat na dowolnie wybranych przykładach, wyjaśnij funkcje postaci fantastycznych w literaturze.
94. Różne oblicza zła na podstawie przykładów z literatury, malarstwa i filmu.
95. Motyw zła w literaturze i sztuce. Omów sposoby jego ukazywania i ich funkcje na wybranych przykładach.
96. Zmagania człowieka z losem jako sprawdzian jego wartości. Zilustruj problem, odwołując się do wybranych tekstów literackich. Uzasadnij swój wybór.
97. Bale, przyjęcia, wesela. Przedstaw rolę tego motywu w wybranych utworach literackich.
98. Od herosa do pantoflarza. Analizując wybrane przykłady literackie, omów różnorodne portrety mężczyzn.
99. Kobieta piękna, władcza, zdradziecka, zależna od mężczyzny, próżna. Przedstaw sposoby kreowania postaci kobiecych na podstawie analizy utworów dwóch wybranych epok literackich.
100. Miłość romantyczna w XIX-wiecznej Europie. Rozwiń temat na podstawie trzech tekstów literatury polskiej i obcej.
101. Motyw ogrodu w literaturze, malarstwie i filmie. Porównaj sposoby kreowania i funkcje tego motywu w wybranych tekstach kultury.
102. Rola przyjaźni w życiu człowieka. Omów temat, posługując się wybranymi przykładami literackimi.
103. Sposoby i funkcje przedstawiania motywu przyjaźni. Rozwiń temat na wybranych przykładach.
104. Leopold Staff – poeta trzech pokoleń. Ukaż, na wybranych przykładach, ewolucję twórczości poety.
105. Czy szczęście w życiu to dar niebios czy wynik działania człowieka? Omów temat, analizując wybrane teksty literackie.
106. Przedstaw różne ujęcia motywu tęsknoty na przykładzie wybranych utworów literackich.
107. „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego a „Wesele” Andrzeja Wajdy. Porównaj dramat i jego filmową adaptację.
108. Obrazy wsi i jej mieszkańców utrwalone w literaturze na przestrzenie wieków. Przedstaw zagadnienie na podstawie analizy wybranych przykładów.
109. Na wybranych przykładach dzieł literackich przedstaw różne sposoby realizacji motywu zbrodni.
110. Moralna ocena zdrady i funkcja tego motywu w wybranych utworach.
111. Motywy zwierzęce w literaturze. Przedstaw różne sposoby ich funkcjonowania, dokonując analizy i interpretacji wybranych tekstów.
112. Pożegnania i powroty. Omów sposoby funkcjonowania tego motywu w wybranych dziełach literackich i plastycznych.
113. Wizerunek wampira na przestrzeni wieków w literaturze i sztuce. Omów na wybranych przykładach.
114. Na wybranych przykładach literackich zaprezentuj pary kochanków.
115. Różne ujęcia motywu śmierci w literaturze i innych dziedzinach sztuki. Przedstaw na wybranych przykładach.
116. Omów sposoby ujęcia i funkcje motywu tańca w wybranych tekstach kultury.
117. Różne ujęcia motywu ogrodu w literaturze i malarstwie różnych epok. Przedstaw na wybranych przykładach.
118. Omów różne ujęcia motywu cierpienia, odwołując do wybranych przykładów literackich.
119. Literatura faktu. Przedstaw analizę i interpretację tego zjawiska kulturowego XX wieku na dowolnie wybranych przykładach.
120. Porównaj obrazy cierpienia i śmierci w literaturze wybranych epok.
123. Symbol jako środek wyrazu w literaturze i malarstwie - omów jego najciekawsze Twoim zdaniem wykorzystania. Scharakteryzuj kryteria oceny, którymi posłużyłeś sie przy wyborze.
124. Motyw wsi w literaturze. Omów sposoby ujęcia tego motywu i jego funkcje, interpretując wybrane utwory z trzech epok literackich.
125. "Od kury domowej" do kobiety demonicznej - literackie portrety kobiet. Przedstaw na różnych przykładach.
126. Zjawy, duchy, sny w literaturze. Omów ich funkcjonowanie odwołując się do utworów wybranej epoki.
127. Na podstawie analizy wybranych utworów przedstaw funkcjonowanie motywu przemijania.
128. Topos arkadii w kulturze europejskiej. Przedstaw różne ujęcia tego motywu, analizując wybrane utwory literackie.
129. Funkcje rekwizytów w literaturze (np. jabłko, pierścień, sztylet, korona, fajka). Omów zagadnienie na wybranych przykładach.
130. Oblicze zła w literaturze. Przedstaw na wybranych przykładach.
131. Mit o Ikarze, jego literackie i malarskie przetworzenia. Omów funkcjonowanie, sposoby nawiązań i artystyczne efekty odwołując się do wybranych przykładów.
132. Arkadia, raj, wyspy szczęśliwe... Przedstaw literackie wizje krain szczęścia w wybranych epokach.
133. Elfy, świtezianki i inne zjawy-określ jaką funkcję pełnią one w wybranych przez Ciebie utworach literackich dwóch wybranych epok.
134. Miasto tematem literatury. Przedstaw znane Ci lektury i omów sposób opisu miasta.
135. Przedstaw obraz obozów koncentracyjnych, wykorzystując przykłady literackie, dotyczące tego problemu.
136. Motyw wampira. Omów na wybranych przykładach z literatury i / lub tekstów kultury polskiej i obcej.
137. Monstra, hybrydy, trolle, elfy - efekt twórczej wyobraźni człowieka. Przedstaw i oceń ten świat na kilku wybranych przykładach z rożnych dziedzin sztuki.
138. Poeci o mieście. Na podstawie wybranych wierszy porównaj przedstawione w nich wizje miasta.
139. Omów i porównaj różne sposoby przedstawiania ludzkich zachowań w sytuacjach ekstremalnych ukazane w literaturze XX wieku.
140. Motyw Boga w literaturze- przedstaw na wybranych przykładach na przestrzeni wieków.
141. Literackie i filmowe uosobienie zła. Rozważ zagadnienie, odwołując sie do wybranych tekstów kultury.
142. Scharakteryzuj postawy młodzieży polskiej w czasie II wojny światowej ukazane w literaturze i sztuce.
143. Poeta jako bohater literacki. Omów zagadnienie na wybranych przykładach.
144. Bohaterowie literaccy Stefana Żeromskiego. Ich pasje, dążenia i dylematy w ocenie współczesnego czytelnika. Przedstaw na wybranych przykładach.
145. Koniec i początek- wizja stworzenia świata i jego zagłady w literaturze, malarstwie i filmie. Omów problem, analizując właściwe przykłady.
146. Na podstawie analizy wybranych przykładów literackich z różnych epok przedstaw różne funkcje motywu lustra.
147. Motyw samotności w wybranych utworach różnych epok literackich.
148. Literackie obrazy domu. Omów temat, odwołując się do wybranych utworów.
149. Literackie obrazy zniewolenia człowieka w systemie totalitarnym. Omów zagadnienie, analizując wybrane utwory.
150. Samotność bohatera romantycznego i człowieka współczesnego. Scharakteryzuj i porównaj je, odwołując się do wybranych utworów literackich romantyzmu i współczesności.
151. Modlitwa jako motyw literacki. Przedstaw różne jego ujęcia na podstawie analizy wybranych przykładów.
152. Przedstaw kreacje Żydów w prozie i poezji polskiej analizując wybrane teksty literackie.
 

intox6

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam!
Ja rowniez moge sprzadac moja zeszloroczna prace.

Temat: Gotycyzm w literaturze i sztukach plastycznych. Omów różne sposoby i funkcje posługiwania się motywami gotyckimi w wybranych tekstach kultury.

temat interesujacy i oryginalny ;)




prace pisalam sama, nie umieszczalam w internecie.



zaliczona 20/20

!



bilbliografia i plan prezentacji w pelni poprawne, sprawdzane przez ciocie polonistke.

polecam!



40 zł



kontakt: gg 1675226 <- pisac o kazdej porze
 

jastuska

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Sprzedam pracę maturalną wraz z bibliografią i konspektem po atrakcyjnej cenie, temat pracy: „Bohaterowie literaccy różnych epok w poszukiwaniu szczęścia. Przedstaw na wybranych przykładach”. Praca jest dokładna, bezbłędna, sprawdzana przez polonistę i bardzo dobrze oceniona. Dołączam również do niej tablicę z cytatami. POLECAM!!! Zainteresowanych proszę o kontakt . jastuska@wp.pl
 

student_FP

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Maturzysto!
Jesteśmy grupą studentów i absolwentów filologii polskiej, posiadających gotowe i wysoko ocenione prezentacje maturalne. Wszystkie prace zostały napisane przez nas i skonsultowane z zaprzyjaźnionymi polonistami komisyjnymi. Dajemy PEŁNĄ GWARANCJĘ JAKOŚCI MERYTORYCZNEJ naszych prac! O ich poziomie świadczą opinie setek zadowolonych maturzystów i podziękowania, jakie od nich otrzymujemy.
Każda praca składa się z prezentacji (czyli treści wypowiedzi), która liczy od 4 do 8 stron A4 (średnio 6), oraz z konspektu (literatura podmiotu, przedmiotu i ramowy plan wypowiedzi). Jeśli temat pracy tego wymaga, dołączamy zdjęcia, kopie obrazów, rzeźb i in.
Poniżej prezentujemy listę gotowych tematów. Przygotowujemy również prace na zamówienie, spoza listy.
Napisz, aby dowedzieć się więcej:
e-mail: z.gajcy@wp.pl
gg 10737504


1. Adam Mickiewicz, Aleksander Fredro i Henryk Sienkiewicz wobec tradycji
sarmackiej. Omów na wybranych przykładach dzieł literackich

2. Aleksander Fredro czy Sławomir Mrożek? Odwołując się do wybranych dzieł obu
twórców, zdecyduj, który rodzaj komizmu jest Ci bliższy i dlaczego?

3. Analizując teksty reklamowe, omów środki stylistyczne służące funkcji perswazyjnej

4. Barok i renesans, dwie poetyki i dwie wizje świata - przedstaw na przykładzie wybranych
utworów

5. Biografia autora jako klucz do interpretacji jego utworów: Jan Kochanowski

6. Biografia jako klucz do odczytania twórczości pisarza

7. Bohaterki okresu Młodej Polski. Scharakteryzuj wizerunek kobiet z tej epoki na
wybranych przykładach

8. Bunt jako wyraz aktywnej postawy wobec świata. Rozwiń temat na przykładzie
wybranych utworów literackich

9. Dawne i współczesne wzorce rodziny. Omów zagadnienie na przykładzie wybranych
utworów z wybranych epok

10. Dokonując analizy wybranego utworu (wybranych utworów) literatury dziecięcej,
omów możliwości interpretacji tekstu z perspektywy młodego i dorosłego odbiorcy

11. Dramaty małżeńskie w literaturze, omów na wybranych przykładach

12. Duchy, zjawy, upiory w literaturze romantycznej. Omów funkcję tego tematu w wybranych
przykładach

13. Dydaktyczne funkcje literatury. Omów na wybranych przykładach z dwóch epok literackich

14. Ewolucja postaw patriotycznych w literaturze polskiej. Przedstaw zagadnienie na
wybranych przykładach

15. Jak funkcjonuje motyw cierpienia w literaturze? Zaprezentuj temat odwołując się
do wybranych przykładów z literatury polskiej i obcej różnych epok

16. Kobieta jako bohater utworu literackiego. Przedstaw sylwetki kobiet, które według
ciebie zasługują na szacunek i podziw

17. Kobieta zbuntowana. Przedstaw jej wizerunek w literaturze i oceń zasadność buntu

18. Konflikt pokoleń - problem uniwersalny. Udowodnij tezę, odwołując się do
wybranych przykładów literackich

19. Ksiądz jako bohater literacki. Omów funkcjonowanie tego motywu w wybranych utworach

20. Literacki obraz rozpaczy po stracie bliskiej osoby – analiza porównawcza wybranych
przykładów

21. Magiczny świat baśni. Zinterpretuj i porównaj symbolikę magicznych rekwizytów
oraz funkcję postaci fantastycznych w wybranych utworach J.Ch. Andersena oraz
innego baśniopisarza

22. Model religijności preferowany w średniowieczu i współcześnie, omów odwołując
się do celowo wybranych tekstów literatury

23. Motyw winy i kary. Omów zagadnienie odwołując się do wybranych utworów literackich

24. Na podstawie wybranych fragmentów dziel literackich romantyzmu określ charakterystyczne
cechy języka i stylu epoki

25. Namiętność i żądze w dramatach szekspirowskich. Omów na wybranych przykładach

26. Nieszczęśliwa miłość w utworach literackich. Omów temat, odwołując się do
wybranych przykładów

27. Nowela jako gatunek literacki. Omów ewolucję gatunku na podstawie wybranych epok

28. Obraz dziecka w literaturze. Przedstaw temat odwołując się do wybranych
utworów literackich

29. Obraz wsi w literaturze i malarstwie. Omów zagadnienie interpretując wybrane utwory

30. Od Urszuli Kochanowskiej do bohaterów dziecięcych literatury wojennej. Omów
temat odwołując się do wybranych utworów literackich

31. Omów wpływ klątwy, złorzeczeń, złej woli, przepowiedni na losy kobiety, losy
mężczyzny. Odwołaj się do wybranych utworów z literatury polskiej

32. Porównaj różne wcielenia szatana w literaturze i omów ich funkcje na podstawie
wybranych przykładów

33. Portret Żyda w prozie i poezji polskiej. Zaprezentuj temat na przykładach z różnych epok

34. Postawy młodych wobec wyzwań historii. Rozważ problem na przykładzie wybranych utworów
literackich

35. Przedstaw literackie portrety kochanków odwołując się do wybranych przykładów epok

36. Przedstaw ludzi niepogodzonych ze sobą i ze światem w literaturze

37. Rola teatru i dramatu w kulturze antycznej. Omów na wybranych przykładach

38. Rozmowy z Bogiem w literaturze. Omów ich formę i znaczenie w wybranych utworach różnych
epok

39. Różne funkcje symbolu w literaturze i sztuce XIX wieku. Omów na konkretnych przykładach

40. Różne koncepcje bohatera tragicznego. Omów, analizując wybrane utwory

41. Różne spojrzenie na rodzinę i życie rodzinne na podstawie wybranych przykładów

42. Różne sposoby przedstawiania rodziny. Przedstaw zagadnienie na trzech
przykładach literackich

43. Rzeczywistość okupacyjna w świetle wybranych utworów

44. Sztuka przekonywania a manipulacja językowa - porównaj sposoby wykorzystania
środków językowych we współczesnych polskich tekstach propagandowych

45. Świat ludowych wierzeń i wartości oraz jego rola w literaturze. Omów na
przykładzie wybranych tekstów literackich

46. Tytuł i motto utworu jako klucz do jego interpretacji

47. Ukazując osobiste przeżycia Jana Kochanowskiego przedstaw ich wpływ na jego dzieła
poetyckie

48. Ukaż losy żołnierzy na frontach II wojny światowej na wybranych przykładach
literatury faktu

49. Wpływ miłości na wybory moralne człowieka. Przedstaw temat, analizując wybrane
utwory literackie

50. Wyobrażenia człowieka o Bogu. Analizując wybrane utwory literackie z różnych
epok przedstaw relacje między Bogiem a człowiekiem

51. Zdrada jako motyw literacki. Omów na podstawie utworów wybranych autorów

52. Zbrodnia i zbrodniarze w literaturze. Omów na przykładach wybranych utworów
literackich

53. Zniewolenie człowieka i jego konsekwencje. Analizując wybrane utwory,
przedstaw skutki, jakie przynosi ograniczenie wolności osobistej człowieka

54. Zniewolenie człowieka w systemie totalitarnym. Omów problem na wybranych
przykładach z literatury

55. Żywotność tradycji romantycznej w literaturze następnych epok. Omów na podstawie
wybranych przykładów

56. Nowatorstwo dramatu Witkacego. Omów zagadnienie, analizując wybrane utwory
Stanisława Ignacego Witkiewicza

57. Mit o Prometeuszu i jego literackie przetworzenia. Omów problem, odwołując się do
wybranych utworów

58. Jak umierają herosi? Zinterpretuj sposoby ujmowania toposu bohaterskiej śmierci
w tekstach literackich z różnych epok

59. Biblia i mitologia jako źródła inspiracji w literaturze późniejszych epok. Omów problem,
analizując wybrane przykłady

60. Renesansowa koncepcja świata. Omów zagadnienie na przykładzie wybranych utworów
Mikołaja Reja i Jana Kochanowskiego

61. Mieć czy być? Jak odpowiadają na to pytanie wybrani bohaterowie literaccy i jakie są
konsekwencje ich decyzji? Przedstaw na wybranych przykładach

62. Bohater tragiczny w literaturze antycznej, romantycznej i współczesnej.
Przedstaw wybrane kreacje i omów ich cechy wspólne oraz różnice

63. Młodość jako czynnik determinujący stosunek człowieka do świata. Omów zjawisko na
wybranych przykładach literackich

64. Siedem polskich grzechów głównych. Przedstaw swoje refleksje na temat naszych wad
narodowych odwołując się do wybranych utworów literackich

65. Kobieta upadła a kobieta anioł. Porównaj te motywy, analizując sposoby ich ujęcia w
wybranych dziełach literackich

66. Miłość i śmierć. Omów na wybranych przykładach

67. Pejzaż romantyczny w literaturze i sztuce. Przeanalizuj na wybranych przykładach

68. Bunt przeciwko złemu prawu, czyli historia Antygony przez wieki. Przedstaw temat,
odwołując się do wybranych tekstów

69. Różne sposoby wykorzystania motywu wsi. Omów problem, odwołując się do przykładów
z literatury i sztuki pozytywistycznej

70. Modlitwa jako motyw w literaturze. Porównaj jego ujęcia w literaturze różnych epok

71. Kobieta - błogosławieństwo czy przekleństwo mężczyzn? Przedstaw wpływ kobiet na
postępowanie mężczyzn, odwołując się do wybranych utworów różnych epok

72. Kobieta-anioł, kobieta-demon, jako źródło inspiracji w literaturze. Rozważ na wybranych
przykładach

73. Dziennik, pamiętnik i list, jako źródła wiedzy o autorze. Omów na przykładach

74. Romantyczna nieszczęśliwa miłość w kreacjach literackich romantyzmu

75. Motyw winy i przebaczenia w dziełach literackich. Omów zagadnienie na wybranych
Przykładach

76. Doświadczenia bohaterów literackich związane z utratą ziemi rodzinnej. Przedstaw je,
odwołując się do wybranych utworów

77. Śmierć bohatera. Omów różne sposoby przedstawienia śmierci w tekstach literackich

78. Literackie świadectwa pobytu w hitlerowskich i sowieckich obozach koncentracyjnych.
Omów zagadnienie, analizując wybrane utwory literatury

79. Literacki wizerunek chłopa. Omów różne ujęcie i funkcje tego motywu w wybranych utworach
epickich

80. Bunt i pokora wobec Boga. Omów temat na podstawie wybranych utworów literackich

81. Moralne koszty zdobycia pieniędzy i sławy. Rozwiń temat, wykorzystując wybrane teksty
Literackie

82. Wielkie wydarzenia historyczne i ich wpływ na losy bohaterów literackich. Ukaż na
wybranych przykładach

83. Motyw tańca w literaturze i sztuce. Omów problem na wybranych przykładach

84. Zaprezentuj najciekawsze portrety psychologiczne kobiet na wybranych przykładach z
literatury polskiej i obcej

85. Kobieta jako bohaterka literacka. Omów na wybranych przykładach z różnych epok

86. Echa powstań narodowych w literaturze polskiej. Omów na wybranych przykładach

87. Ideały rycerskie w literaturze polskiej. Omów temat na podstawie wybranych utworów

88. Twórczość Jana Kochanowskiego w tradycji literackiej późniejszych epok. Rozwiń temat na
przykładzie wybranych utworów

89. Literackie portrety kobiet, analizując celowo wybrane utwory przedstaw zmieniające się
postaci kobiet. Zwróć uwagę na sposoby ich portretowania

90. Poeta jako świadek i uczestnik życia narodu. Przedstaw na wybranych przykładach
literackich

91. Wizerunek diabła w literaturze i sztuce. Omów zagadnienie na podstawie wybranych
przykładów

92. Porównaj sposób ukazania wojny na wybranych przykładach z literatury staropolskiej
i współczesnej

93. Zbrodnia i zbrodniarze tematem literatury i sztuki. Omów na wybranych przykładach co
najmniej z dwóch, trzech epok

94. Bunt przeciwko złemu prawu, czyli historia Antygony przez wieki. Przedstaw temat,
odwołując się do wybranych tekstów

95. Dramat człowieka uwikłanego w swój czas historyczny

96. Różne literackie spojrzenia na wieś. Omów na wybranych przykładach

97. Duch, anioł, diabeł - goście z zaświatów w dziełach literackich. Omów ich funkcje na
podstawie wybranych przykładów

98. Dwór polski w dziełach literackich różnych epok. Porównaj jego obrazy przywołując
wybrane dzieła

99. Folklor jako inspiracja pisarzy w różnych epokach. Przedstaw temat, odwołując się
do wybranych tekstów literackich

100. Kara jako następstwo zbrodni. Przedstaw temat na wybranych przykładach

101. Zderzenie marzeń z rzeczywistością u trzech bohaterów literackich różnych epok

102. Obłęd jako siła sprawcza działań człowieka w dramatach Szekspira.
Omów problem, analizując wybrane dzieła

103. Motyw rycerza w literaturze różnych epok. Przedstaw i porównaj różnorodne kreacje

104. Człowiek wobec śmierci. Analizując różne przykłady scen umierania bohatera
literackiego, odczytaj wpisane w nie znaczenia

105. Władza - powołanie, zobowiązanie, zaszczyt, namiętność, pokusa?
Rozważ problem na przykładzie wybranych utworów

106. Przedstaw wpływ miłości na życie i osobowość wybranych bohaterów literackich
w literaturze XIX wieku

107. Wpływ wojny na psychikę człowieka, omów zagadnienie odwołując się do wybranych
utworów literatury okresu wojny i okupacji

108. Motyw żony w literaturze staropolskiej

109. Rola poety i poezji w czasach zaborów. Omów temat na wybranych przykładach
literatury XIX w.

110. Między uczuciem a obowiązkiem, przedstaw i oceń dylematy moralne bohaterów literackich

111. Emigrant jako bohater literacki. Przedstaw problem, analizując utwory z różnych epok

112. Motyw wędrówki w literaturze. Przedstaw jego różne funkcje na wybranych przykładach

113. Motyw upiora i wampira w literaturze, sztuce i filmie

114. Obraz PRL-u w literaturze i filmie – analiza porównawcza wybranych dzieł

115. Tematyka żydowska w literaturze XIX i XX wieku. Omów sposoby jej prezentacji
w wybranych dziełach

116. Postawy życiowe ludzi młodych. Scharakteryzuj je, odwołując się do utworów literackich
z różnych epok

117. Indywidualiści i ich życie. Przedstaw temat na przykładzie wybranych utworów

118. Katastroficzne wizje zagłady świata w dziełach literackich i filmowych.
Omów na wybranych przykładach

119. Jednostka wobec zbiorowości w ujęciu twórców dwóch wybranych epok. Rozważ problem

120. Funkcje przyrody w utworach pisarzy różnych epok

121. Omów wpływ wojny na psychikę człowieka, analizując utwory literackie i inne teksty kultury

122. Reklama, czyli o sposobach oddziaływania na psychikę jednostki. Dokonaj analizy języka
wybranych reklam i wyjaśnij, jaki obraz świata kreują

123. Omów różne sposoby ujęcia motywu miłości na przykładach literackich z wybranych epok

124. Kultura antyczna jako źródło inspiracji dla twórców literatury i sztuki. Omów, analizując
wybrane przykłady

125. Miłość nazareńska i tristaniczna w literaturze. Porównaj te dwa modele miłości, sięgając
po wybrane utwory literackie dwóch epok

126. Sakralizacja kobiety – omów na podstawie wybranych utworów literackich epoki
romantyzmu

127. Motyw domu i rodziny w literaturze

128. Wpływ pieniądza na życie bohaterów literackich. Zanalizuj problem na wybranych
przykładach

129. Moralni i niemoralni, wytyczanie granic i ich przekraczanie. Przedstaw, analizując
postawy wybranych bohaterów literackich

130. Człowiek w niewoli pieniądza

131. Refleksje nad przemijaniem w literaturze. Omów zagadnienie, analizując teksty
z wybranych epok literackich

132. Motywy biblijne i ich funkcje w twórczości pisarzy XIX i XX wieku

133. Różnorodne kreacje kobiet w literaturze wybranej epoki lub w twórczości wybranego
pisarza. Przedstaw temat w formie analizy porównawczej utworów

134. Ludowe inspiracje w literaturze i sztuce różnych epok. Przedstaw wybrane przykłady

135. Bohaterowie literaccy sprawujący władzę. Oprzyj się na wybranych epokach

136. „Miłość jest radością życia, wesołą melodią na pustyni, a wy co z niej zrobiliście... " – powie
Wokulski. Uczyń jego słowa punktem wyjścia do rozważań o modelu miłości romantycznej
ukazanej w literaturze tej epoki

137. Przedstaw literacki wizerunek diabła na przykładzie wybranych utworów z różnych epok

138. Różne oblicza miłości w literaturze

139. Holocaust w literaturze i filmie. Odwołaj się do wybranych przykładów

140. Dziewiętnastowieczny patriotyzm w postawach wybranych bohaterów literackich a Twoje
rozumienie miłości do ojczyzny. Porównaj

141. Obrzędowość ludowa w literaturze polskiej. Omów zagadnienie, odwołując się do dwóch
wybranych epok

142. Motyw Bolejącej Matki a inne motywy maryjne w literaturze, rzeźbie i malarstwie

143. Małżeństwa w literaturze. Porównaj, na podstawie analiz stosowych utworów, wybrane
kreacje par małżeńskich

144. Różne ujęcia i funkcje motywu pracy w życiu bohaterów literackich

145. Anioły i demony. Przedstaw najciekawsze literackie portrety kobiet

146. Człowiek w sytuacjach skrajnych. Przedstaw zasadnicze nurty refleksji etycznej
w literaturze lagrowej i łagrowej na wybranych przykładach

147. Rola miłości w życiu człowieka. Omów na wybranych przykładach

148. Sarmatyzm w literaturze. Przedstaw różne sposoby i funkcje nawiązań do sarmatyzmu
w literaturze, odwołując się do wybranych utworów

149. Język reklamy. Na podstawie zebranych materiałów scharakteryzuj różne chwyty
językowo- stylistyczne stosowane przez twórców w kontekście funkcji jaką pełnią

150. Bohaterowie literaccy różnych epok w poszukiwaniu szczęścia. Omów zagadnienie
na celowo wybranych przykładach literackich

151. Miasto i jego przestrzeń. Na podstawie wybranych utworów omów sposoby ukazywania
miasta w literaturze

152. Ballada jako gatunek literacki. Przedstaw jej cechy i ewolucję, analizując utwory polskich
pisarzy różnych epok

153. Związki kultury Odrodzenia z kulturą antyczną

154. Motyw zbrodni i zbrodniarza w literaturze. Odwołaj się do przykładów z różnych epok
literackich

155. Wampir, demon, diabeł - omów ucieleśnienie zła na wybranych przykładach
z literatury i sztuki

156. Obraz Sądu Ostatecznego w różnych tekstach kultury. Przedstaw funkcjonowanie tego
motywu w wybranych przykładach z literatury i malarstwa

157. Polski emigrant, zesłaniec w literaturze różnych epok. Porównaj na wybranych przykładach
sposoby realizacji i funkcje tego motywu

158. Przedstaw wielkie postacie historyczne i sposoby ich ukazywania w literaturze i malarstwie.
Zaprezentuj wybrane przykłady

159. Wieś w powieści Władysława Reymonta i w obrazach Józefa Chełmońskiego. Wskaż
podobieństwa i różnice posługując się wybranymi fragmentami i dziełami malarskimi

160. „Jej portret”, czyli kobieta w literaturze. Przedstaw wybrane portrety kobiet i ich
własną interpretację

161. Od świętej do wampa. Przedstaw wizerunki kobiet w utworach literackich różnych epok

162. Na wybranych przykładach porównaj sposoby przedstawiania bohaterów w literaturze i
filmie

163. Człowiek XX wieku w systemach totalitarnych - faszyzmu i stalinizmu. Omów problem,
interpretując stosowne utwory

164. Różnorodne ujęcia motywu rodziny w literaturze. Analizując problem, odwołaj się do
wybranych utworów

165. Początek i koniec - biblijne i literackie wizje stworzenia i zagłady świata. Omów problem,
analizując wybrane teksty

166. Bohaterowie Moliera. Omów zagadnienie, odwołując się do przykładów z literatury oraz
współczesnych inscenizacji

167. Motyw szatana w literaturze, filmie i malarstwie. Omów różne sposoby jego realizacji,
analizując odpowiednio dobrany materiał. Porównaj wizerunki i wyciągnij wnioski

168. Dom to nie tylko ściany. Omów motyw domu w polskiej tradycji literackiej, odwołując się
do wybranych przykładów

169. Być albo mieć? Odwieczny dylemat człowieka. Zanalizuj problem, odwołując się
do literatury dwóch wybranych epok

170. Język reklamy - czyli różnorodność środków stylistycznych w wybranych tekstach reklam

171. Jak miłość wpłynęła na losy człowieka? Omów zagadnienie, przywołując odpowiednie
przykłady bohaterów literackich

172. Postacie kobiet w literaturze. Przedstaw temat, analizując wybrane dzieła pozytywizmu
i Młodej Polski

173. Relacje pomiędzy dworem a wsią. Omów na przykładzie wybranych utworów

174. Omów sposoby i określ funkcje wprowadzenia postaci historycznych do utworów literackich.
Realizując temat, odwołaj się do wybranych utworów

175. Role postaci nadprzyrodzonych w utworach Adama Mickiewicza i Bolesława Leśmiana.
Przedstaw je, analizując i interpretując wybrane teksty literackie

176. Motyw "exegi monumentum" w twórczości Horacego jako źródło inspiracji w literaturze
polskiej różnych epok. Omów zagadnienie, odwołując się do wybranych utworów poetyckich

177. Literackie portrety człowieka zlagrowanego i złagrowanego. Ukaż i skomentuj wybrane
przykłady

178. Przedstaw i porównaj wizerunek kobiet w literaturze różnych epok

179. Motyw pielgrzyma i tułacza. Omów na wybranych przykładach

180. Świat i ludzie widziani oczyma zbrodniarza. Omów zagadnienie, odwołując się do wybranych
utworów literackich
181. Trud wierności sobie. Omówić temat na wybranych bohaterach literackich

182. Motyw diabła i demona w literaturze polskiej i obcej. Omów ich funkcje na podstawie
wybranych przez siebie przykładów

183. Ballada Mickiewiczowska i Leśmianowska. Na wybranych przykładach dokonaj analizy
porównawczej wybranych utworów

184. Zaprezentuj kreacje postaci Żydów w wybranych dziełach literackich. Sformułuj wnioski

185. Od kodeksu etyki lekarskiej do praktyki. Przedstaw na podstawie wybranych utworów
literackich

186. Samotność i jej wpływ na postępowanie bohaterów. W rozważaniach odwołaj się do
doświadczeń wybranych bohaterów literackich

187. Przedstaw sposoby funkcjonowania motywu samotności, odwołując się do wybranych
utworów literackich

188. Mit jako źródło inspiracji artystycznej. Omów funkcje motywów zaczerpniętych z mitologii
w wybranych tekstach literatury polskiej

189. Scharakteryzuj różne sposoby wykorzystania motywu snu, interpretując wybrane utwory
literackie

190. Holocaust w literaturze, muzyce i filmie. Porównaj sposób przedstawienia problemu
w wybranym utworze literackim i jego filmowej adaptacji

191. Starożytni bogowie. Przedstaw ich wizerunki w literaturze i sztuce

192. Literackie reinterpretacje mitu o Syzyfie. Przedstaw zagadnienie, odwołując się do
wybranych utworów literatury XX wieku

193. Motyw zbrodni. Omów na wybranych przykładach literackich

194. Idea ojczyzny jako najwyższego dobra

195. Znane dzieła sztuki utrwalone w literaturze. Omów ich rolę w wybranych utworach
literackich

196. Omów różnorodne ujęcia toposu pór roku w literaturze. Odwołaj się do wybranych
Przykładów

197. Na czym polegają związki między malarstwem a dramatami Witkacego. Dokonaj analizy
porównawczej odwołując się do wybranych dzieł
 

agszi

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
SOLIDNIE I RZETELNIE PRZYGOTUJĘ TWOJĄ PREZENTACJĘ MATURALNĄ.
GG: 4580126
ZAPRASZAM
 

nitkak_11

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam,
sprzedam prace maturalna na temat: RÓŻNE KREACJE ZAKOCHANYCH MĘŻCZYZN W LITERATURZE. OMÓW ZAGADNIENIE DOKONUJĄC ANALIZY WYBRANYCH PRZYKŁADÓW LITERACKICH. Chętnych proszę o kontakt. Cena niezbyt wysoka. Dodatkowo moge powiedziec ze praca pisana byla na korepetycjach:) dodaje do tego plan prezentacji i bibliografie:) Polecam moja prace osobie ktora nie jest dobra z polskiego poniewaz praca jest napisana z takich źródeł jak: 1.Cierpienia młodego Wertera. 2.Sielanka Filon i Laura. 3.Mitologia - Orfeusz i Eurydyka. 4.Zemsta.
 

beironic

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Posiadam następujące prace:

1. Stosunek jednostki do społeczeństwa. Omów zagadnienie i oceń, analizując utwory literackie z XIX w.
2. Jednostka zdemoralizowana. Odwołując się do wybranych utworów dokonaj analizy i interpretacji postaw bohaterów.
3. Moralne konsekwencje drugiej wojny światowej w utworach współczesnych twórców
4. Motyw domu. Porównaj różne jego ujęcia w literaturze, filmie i serialach telewizyjnych.
5. Motyw vanitas w literaturze polskiej i obcej - omów na przykładach z różnych epok.
6. Postawy człowieka wobec zbrodni. Omów zagadnienie na podstawie analizy wybranych przykładów literackich.
7. Kobieta – strażniczka domowego ogniska czy femme fatale? Omów zagadnienie, uwzględniając kontekst historyczny i kulturowy.
8. Katastroficzne wizje i obrazy zagłady w literaturze i filmie
9. Omów sposoby ukazania miłości tragicznej w literaturze różnych epok
10. „W ANALIZOWANYCH TEKSTACH LITERACKICH PORÓWNAJ I SCHARAKTERYZUJ BOHATERÓW-SAMOBÓJCÓW ORAZ ZINTERPRETUJ MOTYW ICH DECYZJI” „Rola pracy w życiu człowieka – omów problem, analizując wybrane utwory literackie”.
11. „Funkcje nawiązań historycznych w literaturze i filmie - przedstaw je na podstawie wybranych dziel współczesnych.”
12. „Człowiek na dnie piekieł – przedstaw zmagania człowieka ze złem na przykładzie dzieł z dwóch wybranych epok literackich”.
13. Związki małżeńskie w literaturze – scharakteryzuj sposoby ich przedstawiania.
14. Przedstaw literacki obraz miasta w wybranych utworach XIX i XX wieku”.
15. Odpowiedzialność człowieka za swoje czyny – scharakteryzuj problem odwołując się do utworów z dwóch różnych epok.
16. „Dramat pokolenia Kolumbów wyrażony w literaturze i sztuce – omów temat analizując wybrane utwory”
17. „Topos ojczyzny – tonącego okrętu. Omów zagadnienie na podstawie twórczości Piotra Skargi i Ignacego Krasickiego. Przy realizacji zadania dokonaj analizy porównawczej motywu”
18. Bohaterowie skazani na samotność i samotni z wyboru


Ponadto piszę na zamówienie. Kontakt: e-mail: b-a-t-i@o2.pl lub telefon: 505623266
 

alicja108

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam!
mam problem z prezentacją maturalną. Temat: postaci kobiece w literaturze różnych epok. Omów sposoby ich kreacji analizując wybrane utwory.
Wybrałam postać Judyty ze starego testamentu, Lady Makbet, Izabelę Łęcką, i Róże Żabczyńską. Czy postaci te mam opisywać w kontekście do danej epoki? Czy podawać najbardziej charakterystyczną kreację dla danej epoki i porównywać z kreacja wybranej bohaterki? Proszę pomóżcie...
 
Do góry