sprowadzanie z USA? czy sie opłaca? :)

mateush90

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
PoznaŃ
witam, otóż taka sprawa :) mam zamiar zainwestować i sprowadzić tzn. kupić trochę sprzętu z USA no wiadomo dolar tani i wychodzi w sumie na niektórych rzeczach spora różnica no ale tutaj pojawia się problem ponieważ chce to kupić na ebay'u i przychodzi do tego cło, ma ktoś może sposób na ominięcie tego? bo jak tak policzyć do tego 22% vat to wychodzi w sumie na to samo jak w Polsce.. :mruga: Jeśli jest ktoś kto już w takie coś inwestował, ma doświadczenie proszę o odpowiedź :) pozdrawiam
 

JacGrec

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
K-ÓW // UK
witam, otóż taka sprawa :) mam zamiar zainwestować i sprowadzić tzn. kupić trochę sprzętu z USA no wiadomo dolar tani i wychodzi w sumie na niektórych rzeczach spora różnica no ale tutaj pojawia się problem ponieważ chce to kupić na ebay'u i przychodzi do tego cło, ma ktoś może sposób na ominięcie tego? bo jak tak policzyć do tego 22% vat to wychodzi w sumie na to samo jak w Polsce.. :mruga: Jeśli jest ktoś kto już w takie coś inwestował, ma doświadczenie proszę o odpowiedź :) pozdrawiam


Prawdę mówiąc to nie wiem czy można w jakiś sposób ominąć opłaty celne,ale z tego co wiem to dochodzą jeszcze opłaty za wysyłkę które też mogą być bardzo wysokie, zależy to od tego jakie ilości towaru cię interesują jeżeli np.kontener zabawek to będziesz musiał sporo zapłacić za shiping.
 

mateush90

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
PoznaŃ
tutaj nie chodzi o zabawki i wiem że wysyłka jest ale chodziłoby mi głównie o sprzęt typu telefony komórkowe, laptopy, kamery, aparaty.. BB) nie wiem może ktoś wie lepiej? :)
 
Do góry