Sprawdzone potrawy z grilla

Holiczka

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2014
Posty
89
Punkty reakcji
1
Jakie macie sprawdzone przepisy z grilla ? Czym przyprawiacie ?
U nas najczęściej i najszybciej jest oczywiście kiełbaska, ale ostatnio kawałki kurczaka posypuję złotym kurczakiem od knorra. I piekę ;)
 
T

TomaszTomasz

Guest
Ryby, najlepiej własnoręcznie złowione, świeże. Wystarczy tylko sól.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Holiczka napisał:
Jakie macie sprawdzone przepisy z grilla ? Czym przyprawiacie ?
U nas najczęściej i najszybciej jest oczywiście kiełbaska, ale ostatnio kawałki kurczaka posypuję złotym kurczakiem od knorra. I piekę ;)
Z tą przyprawą Knorr robiłam tylko w piekarniku, ale musze spróbować na grillu. Może tak posypany kurczak jako szaszłyki hmm

Ostatnio robiłam na grillu też sporo rzeczy wegetariańskich. Cukinia z serem żółtym, pieczona papryka, cebulka i pieczarki. Dodatkowo jeszcze robiliśmy rybę, ale ją zawijam w folię spożywczą i daję tylko soli.
 

tomrok

Zbanowany
Dołączył
19 Październik 2016
Posty
179
Punkty reakcji
2
Kiełbaski z grilla lubię, ale pod warunkiem, że są to te mniejsze kiełbaski. I już przyprawione. Całkiem niezła jest również biała kiełbasa. Oprócz tego obowiązkowo u nas jest:

karkówka

szaszłyki

kobieta lubi pierś z kurczaka ( chociaż jeśli chodzi o mnie to preferuje wołowinę i wieprzowine)

czasami burgery

Oprócz mięsa warto wrzucić na grilla warzywka: https://netto.pl/zdrowa-zywnosc/warzywa-na-grilla/. Tak dla urozmaicenia posiłku.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Ostatnio jadłam kaszankę zapiekaną w sreberku z kiszoną kapustą. Wyśmienita. :) Z tym złotym kurczakiem to i ja muszę pokombinować. :)
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
No właśnie z tym do złotego kurczaka spróbowałam te szaszłyki. Genialne wyszły. Pokroiłam w kawałki filety z kurczaka kupione na wagę i posypałam przyprawą. w tym czasie się przegryzło a ja pokroiłam papryke, cukinię, cebulę i pieczarki małe. Potem już tylko nabijanie i na grill. Fajne wyszło i szybko zniknęlo :p No i grillowany ser <3 Kolejny hit grillowy tego sezonu.
 

Aishqa

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2021
Posty
22
Punkty reakcji
2
Karkówka i kurczakowe piersi z grilla <3 Przyprawiam ziołami i przyprawami do grilla, podaje z sosem tzatziki
 
Do góry