Sposoby na stres?

SilnySpokój

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Szczecin
Chciałbym się z wami podzielić banalnie prostym i przy okazji dobrym dla zdrowia sposobem zwalczania stresu. Mianowicie badania psychologiczne potwierdzają wpływ wysiłku fizycznego na wydzielanie się serotoniny (hormon szczęścia) a co za tym idzie neutralizacje stresu. Juz dzieci w wieku 12-13 podczas badan opisywały rożne formy aktywności fizycznej jako sposób na zmniejszenie napięcia emocjonalnego.

Niestety w dzisiejszych czasach coraz mniej osób uprawia jakikolwiek sport poza ćwiczeniem kciuka przy przełączaniu kanałów w TV, ewentualnie wszystkich palców (szok!) przy pisaniu na klawiaturze komputera. Szukamy skomplikowanych powodów stresu i zawiłych metod jego zwalczania, zapominając o tych najprostszych, a równie skutecznych rozwiązaniach.

Podsumowując polecam wszystkim powrót do korzeni. Biegajcie, skaczcie, pływajcie.

PS. Moim ulubionym fizycznym odreagowaniem stresu jest porządne wybieganie się, ale takie po którym nie mam siły chodzić. Wtedy wszystkie problemy przestają mieć znaczenie ;) Jakie są wasze sposoby na zwalczanie stresu?
 

Sloneczko777

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Trochę stresu jest fajne, przynajmniej czujesz, że żyjesz. Jak mam 0 stresu to jestem znudzona i w ogóle nic mi się nie chce. Przed egzaminami, albo jak mam super mega dużo stresu w pracy zaczynam brać mikroelementy i witaminki z magnezem coś w rodzaju vitabox. Lepiej się wtedy czuję. Ogólnie magnez obniża ciśnienie krwi, a witamina C przyspiesza regenerację komórek.
Ćwiczenia fizyczne tez są dobre, bo wytwarza się wtedy hormon szczęści, czy coś w tym rodzaju.
 
B

ButyJ_zbanowany

Guest
Stres jest dobry, kiedy jest w miarę kontrolowany. No i nie za dużo ;) Poza tym nie każdy też lubi stres. O wiele lepiej jest poświęcić się hobby, gdzie można się zrelaksować i w ogóle :) oczywiście pod warunkiem że to hobby nie jest bezmyślnym siedzeniem przed TV albo przy komputerze... :)
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
moze moje strasy nie sa najwieksze ale czy w pracy czy w policealnej czy w zyciu prywatnym zawsze sie cos znajdzie. w kazdym razie najlpeszy jest sen wg mnie
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Gorzej, jak nie ma z kim :D Wtedy wskakuję w dresik, słuchawki w uszy i biegam.

A no też fakt, że nie zawsze można sobie pozwolić ;)

Jak dla mnie w zastępstwie najlepsza jest praca - najlepiej taka, na której trzeba się naprawdę skupić. Jak nawet pracy brak, puszczam ostrego rocka i kładę się na dywanie :)
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Sposób na stres ?

hmm kolejność losowa:
1. duży wysiłek fizyczny. najlepiej taki, aby po nim wejść do wanny, poleżeć w niej i aby godzine później zaczęła mnie napierdzielać większość mięśni. Np. jak pójdę grać w piłkę po długiej przerwie to potem , to że boli niemalże każdy mięsień jest ... relaksujące bo ... czuję że żyje :) Nawet jeśli potem przez resztę tygodnia to czuję to i tak warto :D
2. bardzo szybka jazda po autostradzie (ale lepiej uważać ;) ) - wydziela się tyle adrenaliny, że potem jak to z człowieka wszystko schodzi to jest pełen relaks.
3. DJka - słuchanie muzyki, kręcenie potencjometrami bardzo mnie uspokaja i pozwala mi ładować akumulatory. Nawet jak jestem psychicznie zmiażdżony to krótka sesja pozwala mi wrócić na właściwe tory
4. dobre jedzenie - nie jakieś tam zimne desery. Raczej bardziej coś takiego hmm gorącego - jakieś makarony, pierogi, dobry "chińczyk" ;)
5. zmywanie naczyń , ale takie solidne, tak z pół godziny ;) puszczam wodę i ... jade :D

Ogólnie relaksują mnie rzeczy, które potrafię robić niemalże automatycznie, które nie wymagają myslenia (to akurat muszę robić w pracy więc jak mam się potem zrelaksować, odstresować to wolę dać odpocząć głowie)
 
Do góry