Sposoby na poprawę wyglądu cery przy opalaniu.

Riffa

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Żbliża się wielkimi krokami lato i sezon na ładną opaleniznę. Chcę się przygotować do kąpieli w słońcu, ale bez żadnych poparzeń. Od kilku lat zaczynam na wiosnę odiwedzać solarium raz na 2 tygodnie (z początku po 5 minut, stopniowo coraz dłużej), używam kremów z delikatnymi filtrami, łykam belisse sun, pije dużo Karotki i wody mineralnej. Coś jeszcze można dorzucić, żeby cera była jeszcze ładniejsza w lato?
 

kikson

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
265
Punkty reakcji
10
jesli opalenizna to ladniejsza cera...
opalenizna jest reakcją obronną skóry, więc opalanie nie może być zdrowe. Skóra broni się przed szkodliwym promieniowaniem UV więc melanocyty produkują wyjątkowo dużo melaniny. Osobiście uważam opalanie za głupotę. I nie mogę patrzeć na osoby wręcz brązowe od opalania i szczycące się takim stanem skóry. W wieku 50 lat bedziesz wygladac na 70 przy takim postępowaniu.
 

bubunia

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2011
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Wrocław
Opalanie rzeczywiście nie jest zdrowe... przygotowania do kąpieli słonecznych- solarium- uuu- mega zdrowe;/, najzdrowiej to chyba natryskowe.
 
M

mmamba88

Guest
Stosuj najlepsze filtry, nie ma co oszczędzać na takiej ochronie! To jedyne co tak naprawdę uratuje nas przed kupowaniem kremów przeciwzmarszczkowych w przyszłości. Ja w aptece kupuję filtr P20 i jestem strasznie zadowolona, jedyny jaki miałam który nie jest tłusty i trzyma się działając aż 10 godzin.
 
M

mmamba88

Guest
modliszka23 napisał:
Powracając do tematu jakie suplementy na opalanie , wzmocnienie opalenizny polecacie ?
Kochana tak czy siak pamiętaj o filtrze, zacznij od faktoru wyższego i potem kolejno coraz niższego :), jeśli masz jakieś znamiona- chroń je. Jak już pisałam ja stosuję P20. Nie jest tłusty, ma taką fajną konsystencję, szybko się wchłania i nie bieli. Trzyma się 10 godzin więc w sam raz na jeden dzień plażingu- smażingu :)
 
A

asiajot

Guest
Na pewno musisz opalać się używając przy tym kremów z filtrami. Jeżeli chodzisz na solarium to unikaj leżenia na normalnym słońcu. Bo to podwójnie naraża skórę.
 
Do góry