Sposoby na gładkie dłonie

bridgett

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2017
Posty
68
Punkty reakcji
0
Ale czym ten peeling? Sama robisz jakiś czy kupujesz specjalny? Czy jeśli np kupię bielendy vegan friendly pomarańczowy taki ujędrniający to będzie ok czy lepiej jakiś powiedzmy nawilżający? Może głupie pytanie ale na ręce nigdy nie stosowałam peelingu :)
 

Roselyn

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
249
Punkty reakcji
3
może to być zwykły peeling do ciała, to w zupełności wystarczy. Możesz sobie zrobić taki domowy peeling z fusów z kawy wymieszane z oliwą.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Używajcie systematycznie kremu do rąk HB. Działa, pomaga, robi różnice.
Oczywiście nad mocną zmianę trzeba popracować, ale ogólnie u mnie jest tak, że rano kremuję dłonie, a do końca dnia mam święty spokój.
Macie podobnie?
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Roselyn napisał:
może to być zwykły peeling do ciała, to w zupełności wystarczy. Możesz sobie zrobić taki domowy peeling z fusów z kawy wymieszane z oliwą.
Do dłoni niekoniecznie, bo kawowy działa jak bronzer. ;) Ja wolę raz na miesiąc porządną maskę złuszczającą, a potem parafinkę. :)
 

Ewelatom

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2016
Posty
60
Punkty reakcji
1
Ja do dloni uzywam peelingu takiego do ciala, aktualnie mam peeling bananowy z kueshi i peelinguje dlonie za kazdym razem gdy wykonuje peeling ciala :) potem nakladam krem, mam dwa-jeden z neutrogeny szybko wchlaniajacy sie i drugi secret soap z maslem shea o pieknym zapachu pomaranczy-taki typowo zimowy krem :)
 

rebeka306

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2017
Posty
91
Punkty reakcji
0
Ja też jestem za peelingiem do dłoni, bo rzeczywiście na dłużej skóra zachowuje swoją gładkość. Kupuje peeling u swojej kosmetyczki, która zamawia do salonu profesjonalne kosmetyki i w tym właśnie ten peeling Baehr Beauty Concept SPA peeling do dłoni z witaminą E. Bardzo fajnie odżywia i regeneruje skórę dłoni co jest mega ważne u mnie zwłaszcza w okresie zimowym ;/ mam potwornie przesuszone dłonie. Póki co zobiłam chyba 3 razy i efekty są świetne - pomimo ostatnich mrozów, skóra zachowuje gładkość i elastyczność. I wreszcie jest przyjemna w dotyku!
 

Monia101

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2017
Posty
130
Punkty reakcji
0
Oleje sa naprawdę świetne, olejowanie nie tylko włosów, ale i twarzy, dłoni całego ciała daje super rezultaty
 

aga234

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2016
Posty
85
Punkty reakcji
4
Ja na dłonie nie stosuję peelingu. W ciągu dnia za każdym razem jak umyję ręce - smaruję je kremem. Kilka minut przed wyjściem na dwór też. Koniecznie zimą rękawiczki!!! Na noc (zimą) stosuję maść z witaminą A, grubsza warstwa i zakładam rękawiczki bawełniane. Pomaga. Jestem uzależniona od kremów do rąk, mam je w każdym pomieszczeniu w domu + 3 w torebce, w swoim samochodzie i w chłopaka samochodzie. Uwielbiam też kupować nowe i testować.
 

Holiczka

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2014
Posty
89
Punkty reakcji
1
Ja jak robię peeling ciała to od razu na dłonie.
No i wolę naturalne mydła...
 

adrika0

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2018
Posty
18
Punkty reakcji
0
Mi najbardziej pomaga czyste masło shea bez żadnych dodatków (sprawdza się idealnie w przypadku bardzo suchych skórek), poza tym peelingi - tak raz w tygodniu i do tego jakiś intensywnie nawilżający krem do rąk. To w zupełności wystarczy. Chociaż jeszcze jesienią i zimą też skutecznie działało smarowanie dłoni zwykłą oliwą spożywczą, bo to świetnie natłuszczało i zabezpieczało suche dłonie
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Peeling raz w tygodniu i krem nawet kilka razy dziennie. Ostatnio używam akiego naturalnego z botame z doz.pl i jest super. Moje dłonie też są w świetnym stanie.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Kiedyś używałam do rąk takiego cukrowego peelingu ale nazwy nie pamiętam, super był a po nim dłonie gładziutkie. Ja codziennie muszę kilka razy używać krem bo mam suchą skórę.
 

domi12

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2018
Posty
70
Punkty reakcji
2
Regularne stosowanie kremu do dłoni rzeczywiście może zdziałać cuda! Do tego raz w tygodniu peeling i krem nawilżający. Można również spróbować rękawiczek nawilżających,
 

butter_flies

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2015
Posty
20
Punkty reakcji
0
Moje dłonie w okresie jesienno-zimowym to katastrofa! Mimo stosowania kremów szału nie było, dlatego zdecydowałam się na testowanie domowych receptur. Po przeszukaniu internetu trafiłam na ciekawe maseczki z oliwy: https://rycynowy.pl/zabiegi-z-oliwy-z-oliwek-na-piekne-dlonie/ . Przyznam szczerze, że stan moich dłoni się ewidentnie poprawił odkąd robię ta maseczkę na podrażnioną skórę. Oliwę dodaję też do kąpieli i póki co moja skóra się tak nie przesusza.
 

borowik123

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2013
Posty
41
Punkty reakcji
1
ja stawiam po prostu na dobre kosmetyki żeby zadbać o skórę dłoni i paznokci. Stosuję kremy z mocznikiem i aktualnie odżywkę do paznokci z eveline SOS z wapniem i kolagenem. I to w sumie wystarcza: mam ładne dłonie i długie mocne paznokcie.
 

imbirowska

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2018
Posty
74
Punkty reakcji
3
nie tylko na suche dłonie ale ogólnie na suchą skórę oprócz kosmetyków też mi pomogło branie oeparolu z olejem z wiesiołka. Ta roślinka ma bardzo dużo dobrych dla skóry właściwości, moja kolezanka to u siebie stosuje regularnie na atopowe zapalenie skóry
 

Fanita

Zbanowany
Dołączył
10 Październik 2016
Posty
63
Punkty reakcji
3
Do rąk używam kremu z linii orzechowa pielegnacja z bielendy bo to swietna linia zawierajaca szybko wchlaniajace sie formuly, pieknie gregeneruje no i ten zapach :)
 

blaszanozeba

Zbanowany
Dołączył
3 Marzec 2016
Posty
89
Punkty reakcji
1
Szorstka, sucha, wrażliwa, a nawet atopowa skóra zregeneruje się i nawilży jak potraktujemy ją skutecznym kremem/maścią np. Dermaveel. Odpuściłabym kosmetyki drogeryjne, perfumowane i zawierające PEGi, konserwanty i SLS.
 

Martalett745

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2020
Posty
6
Punkty reakcji
0
Mnie wystarcza krem z zieloną herbatą i masłem shea od Cien. Kupuję w Lidlu, nie zostawia klejących dłoni i już po paru dniach gładziutkie dłonie miałam.
A jak czasem nie używam to skóra nadal pozostaje miękka
 
Do góry