Sposób na zaparcia?

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Ika112 napisał:
Mam z tym problem odkąd zaczęłam się odchudzać, mimo że teraz jem racjonalnie, zdrowo i raczej normalnie kłopoty pozostały.
Jak sobie z tym poradzić w najmniej inwazyjny sposób?
Więcej ruchu na mięśnie brzucha
 

alisse

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2011
Posty
51
Punkty reakcji
0
koleżance pomaga dicopeg więc koniec tematu :) Ja znam go w wersji dla dzieci dicopeg junior, może też jest i dla dorosłych, albo to ten sam.
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
markettta napisał:
jak bylam w ciazy bardzo meczyly mnie zaparcia, zadne naturalne sposoby, picie ziół nie pomagało, dopiero czopki eva/qu ktore dzialaja w ciagu 15min od aplikacji przyniosly mi ulge
zioła nie są wskazane w ciązy, nigdy nie wiesz, jak zadziała na Ciebie ta mieszanka, poza tym takie herbatki mocno przeczyszczają, co też nie jest wskazane. Można się odwodnić. A te eva/qu sa bardzo fajne. Długo je stosowałaś?
 
I

Ika112

Guest
Skłaniam się ku środkom typu saszetki do rozpuszczania, wolę dicopeg niż jakiekolwiek czopki.
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
co kto lubi, jedni wolą saszetki, inni czopki. Liczy się efekt. A ten w przypadku moich czopków jest pewny.
 

tomrok

Zbanowany
Dołączył
19 Październik 2016
Posty
179
Punkty reakcji
2
Zależy jaki błonnik. Bo ogoólnie to jest ich sporo. Nie polecam tego w tabletakch. Jest najtańszy no i najwygodniejszy bo po prostu bierzesz tabletkę.Jego działanie jest jednak o wiele mniejsze niż w przypadku błonników sypanych. Na przykład na bazie babki
Poczytaj sobie o Fibra Vitale.Obecnie jest to najlepszy błonnik stosowany we wzdęciach.
 

Julia Mroczek

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2017
Posty
13
Punkty reakcji
0
Mi tutaj nie chodzi o wzdęcia. Ponieważ tych nie mam ( a przynajmniej bardzo rzadko miewam jak się najem cebuli ale zwykle tego nie robię ;)). Ogólnie zależy mi tutaj na działaniu na zaparcia. Raz mam biegunki, raz zaparcia oraz ogólnie jest to niesamowicie męczące jak się możesz sam domyślic.....
Ten fibra vitale to jak często trzeba brać?
 

tomrok

Zbanowany
Dołączył
19 Październik 2016
Posty
179
Punkty reakcji
2
Codziennie.Do śniadania . Możesz sobie dodać do owsianki. Albo po prostu rozpuścić w wodzie.
 

cercei

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2013
Posty
25
Punkty reakcji
0
Julia Mroczek napisał:
Mi tutaj nie chodzi o wzdęcia. Ponieważ tych nie mam ( a przynajmniej bardzo rzadko miewam jak się najem cebuli ale zwykle tego nie robię ;)). Ogólnie zależy mi tutaj na działaniu na zaparcia. Raz mam biegunki, raz zaparcia oraz ogólnie jest to niesamowicie męczące jak się możesz sam domyślic.....
Ten fibra vitale to jak często trzeba brać?

tomrok napisał:
Codziennie.Do śniadania . Możesz sobie dodać do owsianki. Albo po prostu rozpuścić w wodzie.
Dla mnie też problematyczna jest cebula, a tak ją uwielbiam hehe :). W każdym razie miałam podobne problemy jak Ty, podkreślam - miałam, bo poradziłam sobie z tym modyfikacją diety.
Biorę błonnik (colon slim, bo zależy mi jeszcze na tych dodatkowych składnikach wspomagających odchudzanie) no i tak jak pisze tomrok - codziennie do śniadania, albo rozpuszczam w szklance wody, albo do owsianki, albo do szejka. O zaparciach już zapomniałam zupełnie, biegunki (które u mnie występowały przede wszystkim na tle nerwowym) też się wyciszyły. Piję duże ilości wody (głównie z cytryną świeżo wyciśniętą) i jem regularnie 5-6 razy dziennie małe porcje, w tym jedna właśnie z colonem.
 

lissica

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2015
Posty
89
Punkty reakcji
4
Woda dużo daje, trzeba pić te min 1,5-2 l dziennie, mój sprawdzony sposob który sprzedałam też teściowej to colon c, błonnik z babki jajowatej daje super efekty, wolę to niż jedzenie śliwek, picie maslanki, co na sobie testowałam i be szału
 

rebeka306

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2017
Posty
91
Punkty reakcji
0
mnie zawsze ratuje dicopeg 10g zwlaszcza na wyjazdach gdy czlowiek z dala od domu zazwyczaj ma problemy zołądkowe ;/ tez tak macie?? a w wakacje na urlopie to juz standard - mam wrazenie ze zaparcia dostaje sie w pakiecie wyjazdowym ;/
 

MillkiWay

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2017
Posty
11
Punkty reakcji
0
też polecam dicopeg 10g, zawsze go mam pod ręka bo często dopadają mnie zaparcia, stosowałam różne naturalne sposoby ale niestety nic nie pomaga :( zdrowa i zbilansowana dieta też nie pozbyła się mojego problemu. nie wiem już co robić:(
 

dziewczynazgor

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2017
Posty
6
Punkty reakcji
0
widze że nie tylko ja pod ręką mam zawsze dicopeg 10g. super mi pomaga gdy naturalne sposoby zawodzą
 

niedzwiedzica

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2017
Posty
89
Punkty reakcji
2
Też mi się sprawdził colon c, dobrze reguluje prace jelit, nie działa tak że przeczyszcza tylko tak łagodniej pozbywa sie zaparć, błonnik warto na stałe włączyć do diety, bo niestety sama widzę po sobie ze to co jem to raczej mało obfite w błonnik jest
 
Do góry