Sposób na psy podczas biegania ?

Cilsak

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2014
Posty
45
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Ostatnio miałem dość nieciekawą przygodę podczas biegania. Otóż śmigałem sobie moją standardową trasą po parku ze słuchawkami na uszach, kiedy nagle od tyłu zaatakował mnie wielki chart. Nie miałem szans by zareagować. Gdyby nie to, że jego właściciel go jakoś ode mnie odciągnął, to nie wiadomo jakby się ta akcja zakończyła. Teraz nie powiem, trochę się boję biegać po tym parku, nie wiem czy do tego biegania nie zabezpieczyć się w jakiś kijek czy coś takiego. Trenuję mocno do survival race i słaby by było, gdybym nie wystartował przez pogryzienie przez psa ;)
 
K

Kruczy

Guest
Myślę, że bieganie z kijem jest mało praktyczne ;)Faktycznie lepiej się w jakiś gaz pieprzowy zabezpieczyć.
 
B

borowski

Guest
Kruczy napisał:
Myślę, że bieganie z kijem jest mało praktyczne ;)Faktycznie lepiej się w jakiś gaz pieprzowy zabezpieczyć.
Ja słyszałem, że takie są dostępne w sklepach, jednak są znacznie droższe. Mnie zależało na czymś w miarę taniego i znalazłam taki http://www.spyshop.pl/skuteczny-gaz-pieprzowy-ko-fog-do-samoobrony-131.html za 18 zł. Jednak się zastanawiam, czy można go użyć zarówno w przypadku psa i człowieka. Wiadomo, właściciel psa może mieć pretensje, że używa się gazu nieodpowiedniego dla psów.
 

Cilsak

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2014
Posty
45
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Wie ktoś coś na temat czy można zwykłego gazu użyć na psa ?
 

Balec

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2013
Posty
26
Punkty reakcji
1
Moim zdaniem możesz tego gazu użyć zarówno w przypadku ludzi jak i w obronie przed psem. Jednak jeśli się boisz to są specjalne gazy na psy jak ten http://www.spyshop.pl/obronny-gaz-pieprzowy-epa-na-psy-137.html. Wtedy pokazujesz etykietkę i nikt nie powiniem mieć do ciebie żadnych pretensji. Chociaż pewnie ci bezmyślni właściciele, którzy puszczają psy wolno po parkach i tak będą mieć.
 

Cilsak

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2014
Posty
45
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Okej, dzięki bardzo. Chyba jednak zostanę przy tym pierwszym ze względu na cenę. Jednak jednocześnie mam nadzieję, że nie będę musiał go używać.
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
Ten pomysł z tymi gazami jest całkiem dobry. Sama często się boję biegać wieczorami, bo zawsze ktoś może napaść w ciemnym prarku, sprawdzę sobie te gazy na spyhopie ;)
 

EauDe

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2015
Posty
6
Punkty reakcji
2
Zależy jaki pies i jak zostaje dopilnowany przez właściciela. Warto biegać głównymi trasami w parku niż bocznymi ścieżkami wiadomo że nigdy nie możesz się czuć bezpieczny nigdzie ale warto wybierać odpowiednie godziny na bieganie wieczorem 22/23 lub rano 5/6 gdy jeszcze ludzie lulają w swoich domach. :)
 

Tamburynek

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2009
Posty
394
Punkty reakcji
7
Miasto
Małopolska
Dobry pomysł z tym gazem miałem nie , tylko się pytam gdzie plusy dla mnie ,,Member Reputation " mam niskie :lol:
 

Groska

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2016
Posty
50
Punkty reakcji
2
Cilsak napisał:
Okej, dzięki bardzo. Chyba jednak zostanę przy tym pierwszym ze względu na cenę. Jednak jednocześnie mam nadzieję, że nie będę musiał go używać.
jest specjalny gaz AntiDog, w super cenie, a najważniejsze, że ten gaz jest nietoksyczny, jedynie obezwładniający. Sama boję się dużych psów, ale nigdy nie chciałabym zrobić krzywdy zwierzęciu, które atakuje z niewiadomych powodów, bo może akurat być przestraszony, często psy boją się rowerów. I po jeden z takich sytuacji, gdy pies zaatakował mnie podczas jazdy rowerem kupiłam ten gaz i noszę go ze sobą.
 
T

TomaszTomasz

Guest
Cilsak napisał:
Teraz nie powiem, trochę się boję biegać po tym parku, nie wiem czy do tego biegania nie zabezpieczyć się w jakiś kijek czy coś takiego.
Po prostu musisz szybciej biegać.
 

migotka

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2016
Posty
26
Punkty reakcji
0
Cilsak napisał:
Wie ktoś coś na temat czy można zwykłego gazu użyć na psa ?
Niemożna, jeśli nie chcesz sprawić mu cierpienia. Zwierzęta mają dużo czulszy węch i to co na nas działa chwilę im może poważnie zaszkodzić.

EauDe napisał:
Zależy jaki pies i jak zostaje dopilnowany przez właściciela. Warto biegać głównymi trasami w parku niż bocznymi ścieżkami wiadomo że nigdy nie możesz się czuć bezpieczny nigdzie ale warto wybierać odpowiednie godziny na bieganie wieczorem 22/23 lub rano 5/6 gdy jeszcze ludzie lulają w swoich domach. :)
Ja właśnie o 5/6 widuję najwięcej ludzi z psami. Moim zdaniem, jeśli pies zaatakuje kogokolwiek właściciel powinien dostać dotkliwy mandat.
Groska napisał:
jest specjalny gaz AntiDog, w super cenie, a najważniejsze, że ten gaz jest nietoksyczny, jedynie obezwładniający. Sama boję się dużych psów, ale nigdy nie chciałabym zrobić krzywdy zwierzęciu, które atakuje z niewiadomych powodów, bo może akurat być przestraszony, często psy boją się rowerów. I po jeden z takich sytuacji, gdy pies zaatakował mnie podczas jazdy rowerem kupiłam ten gaz i noszę go ze sobą.
Tak naprawdę żaden nie jest toksyczny, bo używa się go na twarz i oczy. Chodzi tylko o stężenie OC - te na zwierzęta mają 1,5% a te na ludzi ok 10%.
 

reznowsko

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2016
Posty
6
Punkty reakcji
0
wiesz co ja też mialem raz podobną sytuację, z tym, że zanim przybiegł właściciel to już się mocno nastresowałem, że zaraz zostanę pogryziony :p Ale nie ma chyba na to żadnej rady. Ja po prostu czujnie obserwuje co wokół mnie się dzieje jak biegam i zmieniłem trasy na trochę mniej uczęszczane przez ludzi z psami :)
 

Groska

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2016
Posty
50
Punkty reakcji
2
migotka napisał:
Tak naprawdę żaden nie jest toksyczny, bo używa się go na twarz i oczy. Chodzi tylko o stężenie OC - te na zwierzęta mają 1,5% a te na ludzi ok 10%.
tak, dokładnie - o to mi chodziło :) mam na myśli to,żeby nie używać lepiej tego zwykłego na ludzi w stosunku do zwierząt - po to są te o niższym stężeniu, stworzone specjalnie do obrony przed zwierzętami :)
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Groska napisał:
Tak naprawdę żaden nie jest toksyczny, bo używa się go na twarz i oczy. Chodzi tylko o stężenie OC - te na zwierzęta mają 1,5% a te na ludzi ok 10%.
tak, dokładnie - o to mi chodziło :) mam na myśli to,żeby nie używać lepiej tego zwykłego na ludzi w stosunku do zwierząt - po to są te o niższym stężeniu, stworzone specjalnie do obrony przed zwierzętami :)
te na ludzi zwierzętom też nie zrobią krzywdy tylko je odstraszą
 

smokbazyli

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2017
Posty
16
Punkty reakcji
0
Gazu można użyc w sytuacji odczucia zagrożenia, wiec jak najbardziej można na psy. Inna sprawa że jak piszesz ten pies zaatakował cie z tyłu jak miałeś słuchawki więc trudno w tej sytuacji zareagować gazem...
 
Do góry