sposób na blizny

niedzwiedzica

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2017
Posty
89
Punkty reakcji
2
Co najskuteczniej działa na blizny? Synek w wakacje wywrócił się na chodniku i na przedramieniu i na łydce zrobił sobie spore rany, teraz zostały mu dosyć spore blizny, myślałam żeby przez jesień-zimę jakoś to czymś smarować czy coś żeby do lata się to wygoiło albo chociaż tak bardzo nie rzucało w oczy
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Nie da się nic zrobić z bliznami. Zostają już na zawsze, ewentulnie z czasem maleją... Synek za kilka lat będzie się tym chwalił ;) Facetowi pasuje blizna, każdy jakąś ma...
 

rebeka306

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2017
Posty
91
Punkty reakcji
0
to zalezy od glebokosci rany. ja pamietam w dziecinstwie zjeżdżałam z górki na sankach i wpadłam w żywopłot. blizna na policzku zostala... pozbylam sie jej dopiero w wieku 26 lat po zabiegu w klinice beuaty skin - blyskawiczna likwidacja :)
 

niedzwiedzica

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2017
Posty
89
Punkty reakcji
2
Kupilam w końcu plastry sutricon, teraz po bliźnie ani śladu, zadziałało to tez kojąco, bo młody strasznie narzeał ze go to miejsce swędzi, a jak plaster naklejony byl to jakoś tego nei drapał i nawet mu plaster nie przeszkadzał.
 

bridgett

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2017
Posty
68
Punkty reakcji
0
A ja też o nich słyszałam ale nie stosowałam ich, smarowałam je za to olejkiem bio-oil i prawie zniknęły, faktycznie jest dobry tak jak mnie zapewniała farmaceutka
 

Holiczka

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2014
Posty
89
Punkty reakcji
1
Ja miałam żel sutricon, coś tam zostało widoczne ale niewiele...
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Zależy gdzie ta blizna, ale jak większa to można plasterkami zamiast żelem. Z sutriconu są też takie specjalne dla dzieci, też silikonowe i też dobrze działają.
 

kornelka87

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2014
Posty
146
Punkty reakcji
0
bridgett napisał:
A ja też o nich słyszałam ale nie stosowałam ich, smarowałam je za to olejkiem bio-oil i prawie zniknęły, faktycznie jest dobry tak jak mnie zapewniała farmaceutka
U mnie nic nie pomagało, nawet drogie maści z apteki ale olejkiem teraz smaruje i może rzeczywiście są płytsze ociupinkę
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Wydaje mi się, że bardziej skuteczniejsze od maści są plastry, bo np. contractubex naklejasz tylko na noc i one wtedy najbardziej działają. Nie trzeba wcierać czy obawiać się, że maść się zetrze :)
 

imbirowska

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2018
Posty
73
Punkty reakcji
3
Plastry na blizny są bardzo skuteczne moja szwagierka używa u swojego synka na poparzenia, bo niestety jej mały oparzył sobie rączkę, lekarz zalecił wlaśnie te plastry i widzę bardzo dużą różnicę jak sobie przypomnę stan przed a jak teraz to miejsce wygląda.
 

marhita

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2015
Posty
18
Punkty reakcji
0
Ważne jest aby w miarę szybko zdecydować się na likwidację blizn, im świeższe blizny, tym łatwiej je usunąć. Sama zdecydowałam się na ich usunięcie w krakowskiej klinice vesuna za pomocą lasera. Metoda okazała się niezwykle skuteczna.
 

g0cha

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2015
Posty
39
Punkty reakcji
0
uważam, że w usuwaniu blizn sprawdzają się lasery
 

Angelika22

Zbanowany
Dołączył
15 Luty 2020
Posty
14
Punkty reakcji
0
Ja stosowałam Octenisept jako krem na blizny po cesarskim cięciu więc to moge polecić na zranione kolanko u dziecka i ślady po nim. Jest to lek bez recepty więc warto wypróbować
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry