Sporty Walki Czy Silownia?

B

bone1906

Guest
Moim zdaniem i jedno, i drugie jest korzystne w sytuacjach gdy ktoś cie chce oklepać:). Sama siłownia moim zdaniem nie wystarczy, żeby umieć się dobrze bronić czy coś w tym stylu. Trzeba znać jakieś podstawowe techniki, ciosy, bloki. Siłownia przygotuje twoje ciało w miarę dobrze, siła fizyczna w niektórych sztukach walki jest dużym atutem (grapling, nokautujące ciosy), lecz jak pisałem sama siłownia moim zdaniem nie wystarczy na ulicę.
 

adminrafal

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2010
Posty
76
Punkty reakcji
2
o mylisz się , dużo bardziej wartosciowe są sztuki walki , bo choćbyś był rozpakowanym 140 kilowym bykiem to byle 60 kg karateka by Cię rozwalił

Ja najbardziej polecam boks bo sam go używam i nigdy mnie nie zawiódł , a łatwo się go nauczyć :) tylko trzeba być systematycznym
ćwiczyłem również akido ale dla mnie jest to zbyt teoria, a tu potrzeba celności , szysbkości i siły



Sporty techniczne pozwalają na centralny atak który zostaje wymierzony w dany punkt i wielkiego koksa możesz pokonać dobrymi kontratakami
 
B

bone1906

Guest
Ja nie napisałem, że siłownia jest lepsza, tylko, że jest dobrym uzupełnieniem jakiejś sztuki walki. Przygotowuje ciało, wyrabia jakąś siłę, więc moim zdaniem jest przydatne. Trenuję tajski boks, który na ulicę jest chyba najskuteczniejszy w stójce. O tym koksie co napisałeś to wiadome, 60 kg zawodnik to polecam obejrzeć filmik Rafała Simonidesa na youtube. Miałem okazję trenować w jego szkole w Krakowie i chłopak naprawdę wymiata.
 

pokahontaz

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2011
Posty
27
Punkty reakcji
0
myślę nad krav maga? http://www.iwoman.pl/naluzie/po-godzinach/kobieta;bezbronna;z;krav;maga;nigdy,53,0,781109.html
ponoć to bardziej sztuka nie sport jak pisała jedna z forumowiczek
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
prawdopodobnie tez niedługo zacznę krav magę.. na spotkaniach w naszej jednostce Strzeleckiej " Strzelec"
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
JA z chęcią bym się zapisał na tajski byłem na kilku spotkaniach ale niestety nie wypaliło bo nie wyrabiałem już. Ogólnie bardzo fajna sprawa tylko trzeba mieć czas i siły.
 

mrros

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
Ja chodzę na siłownię regularnie, sztuki walki jakoś mi nie przypadły do gustu
 

Dlugigda

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam od ponad roku trenuję KB na zasadach K1, ale mam problem z kolanem i może będę musiał zamienić K1 na coś lżejszego. Może ktoś ma jakiś pomysł na co ewentualnie mógłbym zamienić mój sport? (myślę nad zabawą w parterze lub czymś nie związanym ze sportami walki)
 
N

Nina M.

Guest
Siłownia! Co więcej domowa siłownia, głównie z uwagi na oszczędność czasu i większe szanse na multiskaning. ;-) Wskazówek zawsze można poszukać na necie, jak w wypadku tego tekstu http://cial.archnews.pl/artykul/silownia-w-domowej-szacie,21297.html
 

Dlugigda

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
U mnie siłownia odpada. Targanie ciężarów całkowicie mnie nie kręci próbowałem kiedyś to nie dla mnie ;/ Ktoś ma jakieś inne pomysły?
 

KibaM

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2011
Posty
25
Punkty reakcji
0
Bezkonkurencyjnie- sporty walki. Siłownia jest dobra dla osób, które chcą zwiększyć masę oraz dla tych, którzy mają słabą kondycję. W takich dyscyplinach jak mma czy kickboxing nie ma zawodników, którzy wyglądają mizernie. Osoby, które na poważnie trenują, chcą trenować któryś ze sportów walki, według mnie są świadome, że taki dwu godzinny trening na salce trzeba uzupełnić na przykład bieganiem, basenem, siłownią. Choć nawet sam zwykły trening działa ogólnorozwojową- uderzenia, 'bieg bokserski', rozciąganie itd. Jest to dobra alternatywa aerobiku dla pań, ponieważ przy okazji uczymy się obrony. Ja, trenowałam trzy lata mma, niestety przez szkołę (maturę) musiałam przerwać. Obecnie biegam dla rozrywki, boksuje się z cieniem w domu :rumieniec: . Zachęcam wszystkich do spróbowania. Dla osób, które nie lubią rozlewu krwi polecam karate lub ju-jitsu ;)
 

dessupp

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
1
Bawi mnie to co piszecie, mieszkacie w ameryce ze musicie "przezyc na ulicy"?
Silownia + worek, skakanka w zupelnosci wystarczy, a jesli juz to tylko boks, krav maga.

__________________
Zapraszam do odwiedzenia strony o podobnej tematyce
KLIK.
 

Justyśka...

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2011
Posty
140
Punkty reakcji
2
Bawi mnie to co piszecie, mieszkacie w ameryce ze musicie "przezyc na ulicy"?
Silownia + worek, skakanka w zupelnosci wystarczy, a jesli juz to tylko boks, krav maga.

__________________
Zapraszam do odwiedzenia strony o podobnej tematyce
KLIK.
Popieram, boks potrzeby do krav maga i razem będzie ok, siłownia sama w sobie jest dużo nudniejsza od sportów walki. Muay thai też świetna sprawa, ale póki co czasu brak na wszystko:)

myślę nad krav maga? http://www.iwoman.pl/naluzie/po-godzinach/kobieta;bezbronna;z;krav;maga;nigdy,53,0,781109.html
ponoć to bardziej sztuka nie sport jak pisała jedna z forumowiczek
Ani sport, ani tym bardziej sztuka, krav maga to system.
 

Steiner14

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
87
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Osobiście ćwiczę na siłowni oraz czasem z kimś posparinguję się i poobmyślam sam sposoby na zadawanie ciosów lub zakładanie dźwigni itp. W przyszłości zamierzam trenować ju-jitsu i kickbox.
choćbyś był rozpakowanym 140 kilowym bykiem to byle 60 kg karateka by Cię rozwalił.
Nie zgodzę się. Sztuki walki - choć wielce przydatne nie czynią cudów. Nie pokona się sprawną fizycznie osobę, która waży ponad dwa razy więcej. Wiedza jak walczyć i umiejętność stosowania jej w praktyce powinny być uzupełnianie nienaganną sprawnością fizyczną (m.in siłą) i wagą ciała.
Sporty techniczne pozwalają na centralny atak który zostaje wymierzony w dany punkt i wielkiego koksa możesz pokonać dobrymi kontratakami
O ile nie sprowadzi cię do parteru i jeśli będziesz doskonale unikał jego mocniejszych ciosów i kopnięć.
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Chyba za dużo Chackie Chana się naoglądaliście typ 60kg nie ma praktycznie szans przy 140kg typie no chyba ze jakaś pi*da.. Większość wypowiedzi to jest śmiechu warta, specjalisty je*ane.
 
Do góry