spokojne miejsca na rodzinny obiad

R

rusalka_lesna

Guest
Szukam sympatycznego miejsca, w Krakowie lub okolicy miasta, gdzie można by było wybrać się z rodziną na niedzielny obiad. Ważne żeby było klimatyczne, elegancko i żeby jedzenie było smaczne. Znacie może takie miejsca?
 

Mute

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
87
Punkty reakcji
0
Bardzo elegancko jest w Scandale Royal na placu Szczepańskim. W niedzielę to idealne miejsce na rodzinny obiad, bo mają tam menu dziecięce i dużo miejsca. Można tam urządzać także imprezy okolicznościowe, komunie czy inne rodzinne spotkania. Pyszne jedzenie mają i restauracja ma dobrą lokalizację.
 

niedozwolony_nick

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
102
Punkty reakcji
0
Byłam tam w zeszłym tygodniu i zamówiłam sobie lasagne z wołowiną po bolońsku podawana z sałatką i była przepyszna, nie za niska jak kto w zwyczaju często niestety w Polsce mają podawać, warstw tyle ile trzeba, pycha połączenie mięsa i przypraw i miękki makaron. I ogólnie lubię to miejsce ze względu na klimat, ale jedzenie na pierwszym miejscu :)
 

Asia K.

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Ja polecam tratorię (nie pamiętam nazwy) na Anny. Jezeli lubisz włoska kuchnię :) Jedna z naszych ulubionych knajpek, zawsze wybieramy stolik w piwniczce:)
 

Magda79k

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2012
Posty
22
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
polecam Miętę na Krupniczej. Boskie jedzienie i elegancki wystrój. W sam raz na niedzielny obiad z rodzinką :)
 

02anka

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
moją ulubioną restauracją z oryginalnym wystrojem jest restauracja u zalipianek, chcesz klimatycznego miejsca więc wydaję mi się, że spodoba Ci się tam,
fajny wystrój, zupełnie inny niż wszystkie restaurację w stylu retro :) przyjemne miejsce, obsługa według mnie miła i pracowita, smaczne jedzenie, typowo polskie czyli coś w mój gust :p
jak na rynek to na prawdę nie drogo.
Polecam :)
 

klaraa1

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2013
Posty
21
Punkty reakcji
0
Ja już wcześniej poleciłam restaurację Vanilla Sky, ale powodem jest pyszne jedzenie i właśnie owa elegancja. W każdą niedzielę odbywają się tam koncerty fortepianowe. Czego chcieć więcej? :)
 

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
moim zdaniem jednym z lepszych miejsc, gdzie można zjeść rodzinny obiad jest Restauracja Augusta. Bardzo przytulne miejsce, doskonałe jedzenie, ale też jest kącik dla dzieciaków, więc się nie powinny nudzić.
 

tomeek1410

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
A mnie podobało się w Miód i Wino. Dobra polska kuchnia, miła obsługa i naprawdę swojski klimat. miodiwno kropka pl jakby co, bo tam organizują też różne przyjęcia okolicznościowe, więc jakby ktoś chciał tam wesele urządzić czy bankiet to akurat :)
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Polecam tez odwiedzić to miejsce www.gastro-tour-serwis.pl/

Mysle ze bedziecie naprawde bardzo zadowoleni jesli chodzi o odpowiednie miejsce na taki obiad.
 

Emilia Sowik

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jakiś czas temu organizowaliśmy imprezę firmową w lokalu na ul. Św Tomasza – Ganesh, to akurat kuchnia indyjska. Udała się cała impreza genialnie. Wszyscy zadowoleni, jedzenie smakowało, obsługa sprawna i życzliwa.
 

Manets

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2023
Posty
36
Punkty reakcji
0
Dzień dobry, drodzy właściciele gastro , powiedzcie,jak to jest u Was: czy wasi szefowie kuchni zdradzają wam receptury i tajniki przygotowania potraw,czy ukrywają je nawet przed Wami- pracodawcami?
 

Aridn

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2023
Posty
87
Punkty reakcji
0
Ogólnie to w polskiej gastronomii jest trochę chaotycznie. Ogólnie powinno to wyglądać tak;
Szef kuchni wymyśla Dania i składa z tego menu. Oczywiście po konsultacjach z właścicielami menu jest wprowadzane do sprzedaży. Szef kuchni powinien przeszkolić pracowników z sali z menu i składników dań (w tym alergenów) oraz opowiedzieć trochę o produktach oraz o produkcji. Kadrę z kuchni powinien wybierać szef kuchni i ich przeszkolić z obowiązującego menu. Jasna sprawa jest że gramatury oraz proces technologiczny jest jawny, spisany i dostępny. Co do zmian menu w restauracji spowodowanej odejściem, zwolnieniem szefa kuchni to jest trochę różnie. Szanujące się restauracje powinny takie menu automatycznie zmieniać. Ale umówmy się że to raczej w przypadku kiedy karta menu jest naprawdę autorska a nie rosół i schabowy.

Na pewno dobrze jest zastanowić się nad dobrej klasy wyposazeinem do restauracji https://smakowac.pl/kotleciarka-najlepsze-narzedzie-do-przygotowywania-schabowych/ Na stronie jest kilka porad jak wybrać przykładowo kotleciarkę.
 
Do góry