Spirala antykoncepcyjna

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Jest wiele aptek internetowych gdzie można zamawiać leki z recepta onilie taniej niż stacjonarnie i odbierać w aptece na miejscu - nie raz to praktykowałam, więc spokojnie podobnie można zrobić z wkładką.
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
ja swoją wkładkę tak ustrzeliłam, więc sprawdzona metoda :) trochę taniej mnie to wszystko wyniosło, niż jakbym od ręki wszystko załatwiała :) opłaciło się
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
A można trafić czasem na jakies promo - ja z przyzwyczajenia też co raz sprawdzam ceny wkładek w aptekach internetowych, a nóż się trafi :)
 

melissaa

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2016
Posty
49
Punkty reakcji
0
Ja do tej pory nie spotkałam się taniej jak 300zł, ale jakbyście trafiły gdzieś na Levosert w dobrej cenie, to dajcie cynk :)
 

Wellness0

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Moja siostra już od pond pięciu lat stosuje spiralę. Świetna sprawa. Masz pewność, że nigdy nie zapomnisz tabletki, plaster się nie odklei czy w trakcie gry wstępnej przypomnicie sobie, że nie ma gumek. Ja osobiście odpuszczam do pierwszego dziecka bo ginekolog siostry mówi, że lepiej po pierwszej ciąży zakładać.Ja bym chciała zrobić wszywkę. Koleżanka z Anglii miała ale nie wiem jak z tą metodą i jej dostępnością u nas :(
100club.pl/artykuly/Antykoncepcja-dla-zapominalskich,120.html
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
wszywka mnie trochę przerażała, bo to jednak już jakiś zabieg, narzędzia, nacinanie skóry brr :( założenie wkładki trwało kilka sekund, w zasadzie bez żadnych narzędzi ginekolog mi założył :)
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Ja też nie jestem przekonana co do takiej opcji - przy wkładce czuję się dobrze i póki co chwalę taką metodę.
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
żeby było jasne-nie mam nic do samej metody, bo nie doświadczyłam na sobie, to się nie wypowiadam. u mnie wszywka odpadła w przedbiegach, bo mam jakaś taką awersję do wszelkich zabiegów z użyciem narzędzi i jeśli tylko mogę uniknąć tak jak z wkładką wyszło, to wolę wybrać inną alternatywę
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Ja obawiałabym się tego,że zalożę i z wyjęciem nie będzie takie hop siup. Co prawda zakładanie wkładki tez wydaje się być jak mały zabieg, ale nic się nie tnie itp.
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
czy ja wiem, zakładanie wkładki u mnie trwało dosłownie kilka sekund i nawet żadnych narzędzi ginekolog nie używał do tego. nie wiem, może zalezy od wprawy, ale poszło bardzo szybko
 

Fanita

Zbanowany
Dołączył
10 Październik 2016
Posty
63
Punkty reakcji
3
Dziewczyny jestem ciekawa jednej rzeczy. Pół roku temu zakładałam wkładkę Levosert. Od 4 miesiąca założeniu nie mam wogóle okresu a przez pierwszy miesiąc miałam straszne bóle głowy i czasem nudności. Ginekolog oczywiście mnie poinformował,że na początku mogą się zdarzyć takie rzeczy. Też miałyście jakieś objawy po założeniu wkładek? A co do aplikacji u mnie to trwało może pół minuty strasznie się bałam, ze potem będę ją czuć w środku ale tak nie było.
 

bridgett

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2017
Posty
68
Punkty reakcji
0
Fanita napisał:
Dziewczyny jestem ciekawa jednej rzeczy. Pół roku temu zakładałam wkładkę Levosert. Od 4 miesiąca założeniu nie mam wogóle okresu a przez pierwszy miesiąc miałam straszne bóle głowy i czasem nudności. Ginekolog oczywiście mnie poinformował,że na początku mogą się zdarzyć takie rzeczy. Też miałyście jakieś objawy po założeniu wkładek? A co do aplikacji u mnie to trwało może pół minuty strasznie się bałam, ze potem będę ją czuć w środku ale tak nie było.
Hejka, ja w zasadzie nie odczułam tego zupełnie, może dlatego że wcześniej już brałam pigułki więc organizm jest jakoś przyzwyczajony, możesz wcale nie miesiączkować albo zamiast miesiączki mieć tylko plamienie, to normalne przy wkładce i to duża zaleta, wcześniej miałam bardzo bolesne miesiączki a teraz mam to z głowy :)
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
Spirala? Jakieś normalne kobiety tego używają? To chyba bardziej sprzęt dla profesjonalistek, ze względu na ryzykowny charakter pracy?
 

Fanita

Zbanowany
Dołączył
10 Październik 2016
Posty
63
Punkty reakcji
3
Davidas napisał:
Spirala? Jakieś normalne kobiety tego używają? To chyba bardziej sprzęt dla profesjonalistek, ze względu na ryzykowny charakter pracy?
Wyobraź sobie, że normalne kobiety właśnie tego też używają. Wkładka hormonalna jak dla mnie jest wygodniejsza - nie muszę pamiętać o codziennym braniu pigułki a do tego działa miejscowo w obrębie macicy i nie ma wpływu na resztę organizmu. Poza tym rodziłam przed założeniem i zależało mi na takiej metodzie antykoncepcji przy, której będę mogła spokojnie karmić piersią.
 

Monika1188

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2019
Posty
15
Punkty reakcji
0
A mnie lekarz zaproponowała diafragmę caya, którą stosuje łącznie z żelem plemnikobójczym. Jest świetna alternatywą dla spirali, samemu się ją zakłada przed stosunkiem i wyjmuje po, nie uczula, nie wpływa negatywnie na organizm no i jest niewyczuwalna podczas seksu.
 

Gajka88

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2020
Posty
20
Punkty reakcji
0
Hormony spoko, ale jak nie wywołują skutków ubocznych, które bardzo obniżają jakość życia i chęci na kontakty z partnerem, dlatego uważam że jak się pojawiają pierwsze niepokojące objawy to warto jest rozpatrzeć inną metodę, wiem bo używałam różnych metod a teraz mam mechaniczna w postaci błony caya, nie uczula, nie czuć jej no i nie ingeruje w hormony
 

JagnaKoss

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2020
Posty
25
Punkty reakcji
0
Po każdej hormonalnej antykoncepcji jakiś ślad w organizmie zostaje i jednych większy u innych mniejszy, ja miałam pecha i niestety było to pierwsze ;) obecnie mam mechaniczną błonę dopochwową, zakładam tylko przed stosunkiem i nie mam uczulenia ani żadnych skutków ubocznych, a ochrona zawsze taka sama
 
Do góry