Spadkobiercy Wikingów

Status
Zamknięty.

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Tak jak już zapowiadałem, oto jest:

Karta postaci:

Imię:

Nazwisko:
Wiek:(min. 8 lat, max. 25 lat)
Specjalizacja w rodzaju broni:)np. Topór, miecz itp.)
Runa:

Wygląd postaci:

Historia postaci:

Ekwipunek:

Statystyki:

Siła: 1

Obrona: 1

Wytrzymałość: 1

Zręczność:
1

Szczęście: 1

Opis gry:
W grze masz do wyboru runy, które wyglądają tak:
fupfsj.jpg

Każda z nich oznacza co innego:

Fehu - Wielka siła i męstwo w walce
Uruz - Mądrość i rozsądek
Thurisaz - Przyjaźń z naturą
Ansuz - Spryt i odwaga
Raido - Szybkość i spostrzegawczość
Kenaz - Odpowiednie zachowanie się w stresowej sytuacji
Gebo - Unikliwość w walce
Wunjo - Duma i męstwo
Hagalaz - Orientacja w terenie
Nauthiz - Wytrzymałość, dążenie do celu
Isa - Obojętność, zgadzanie się zresztą
Jera - Związanie z żywiołem wody
Eihwaz - Szczęście w każdej sytuacji
Perthro - Masywność, siła cielesna
Algiz - Obrona i Poświęcenie
Sowulo - Trzeźwe myślenie, szczęście i duma

Każda runa, jak widzisz oznacza co innego. To od ciebie zależy którą wybierzesz, bowiem są one przekazywane z pokolenia na pokolenie. Wszystkie losy w grze są uzależnione od run.

Na statystyki masz do wydania 5 punktów. Czym ich więcej w danej statystyce tym łatwiej się obronić, atakować, unikać, a nawet dźwigać rzeczy.

Dlaczego tak młody wiek? - Dlatego, że w mojej sesji, potrzebny będzie młody chłopiec, który dostał runę w spadku od ojca. Ktoś z was może się w niego wcielić, lub zrobić sobie inną postać. Może się oczywiście obejść bez niego.

Dialogi piszemy kursywą, a pozostałe części (Co robisz itp.)
Wygląda to tak:
- O cholera, musimy go ratować! - Matulso Krzyknął do pozostałych.
I jak widzicie gra jest 3 osobowa, czyli nie piszemy co robimy my, tylko co nasza postać robi ;)

Świat:

No i jeszcze trzeba dowalić o świecie, czego zapomniałem.
Gra dzieje się w czasach średniowiecza. Są tam istoty magiczne, takie jak gobliny, smoki i wilkołaki.
Od pokolenia na pokolenie jest przekazywana legenda o tajemniczych amuletach. Jest ich 16 i każdy ma wyrytą runę. Jednak, nie są one takie same. Posiadacz przynajmniej jednego amuletu jest uznawany za mężnego wojownika. Mędrcy mówią, że w amuletach zostali zamknięcie przed wiekami potężni wikingowie którzy nauczyli posługiwać się magią jak i bronią białą. Stąd też wasze umiejętności.
Jest dużo okolic do zwiedzania. W grze jest bardzo dużo lasów i gór. W lasach kryją się gobliny, a w jaskiniach czyhają smoki.
Ci mężni wojownicy którzy posiadali amulety, przekazywali je swojemu pierworodnemu synowi. Stąd też może wziąć się niski wiek. Otóż, w grze toczyło się wiele wojen i wasi ojcowie ginęli zostawiając wam amulety.

A teraz więcej o amuletach:
Dzięki nim możecie władać magią. Nie chcę dużo zdradzać, ale pod koniec gry, w ostatecznej bitwie z amuletów wydostaną się wikingowie. A raczej ich aury.
Każdy z was musi mieć runę, bo inaczej nie da się grać ;P W historii postaci powiedzcie w jakich okolicznościach zmarł wasz ojciec i przekazał wam amulet. To tyle!
No to robić karty!
 

Kaj

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2008
Posty
294
Punkty reakcji
28
Imię: Kaj
Nazwisko: Niczyj
Wiek: 17
Specjalizacja w rodzaju broni: Sztylety
Runa: Raido

Wygląd postaci: Niewysoki, drobnej budowy; czarne włosy, sięgające do pasa, związane w gruby warkocz; na ciele liczne blizny

Historia postaci:
Kaj nie znał swoich rodziców. Zmuszony do kradzieży i licznych przestępstw, już jako dziecko zabijał, żeby przeżyć. Nie straszna mu walka. Gdy zajdzie potrzeba, nie zawaha się zabić, każdego kto stanie mu na drodze. Jedyna pamiątka po rodzicach jaka mu została to dziwny amulet wikingów. Dba o niego jak o największy skarb, gdyż wierzy, że jego ojciec zrobiłby wszystko, żeby Kaj go nie zgubił.

Ekwipunek: Czarne obcisłe szaty, dwa sztylety, torba podróżna, racje żywnościowe na kilka dni, karty do gry, fajka, trochę tytoniu, butelka piwa.

Statystyki:
Siła: 3
Obrona: 1
Wytrzymałość: 2
Zręczność: 3
Szczęście: 1

EDIT: Historię trochę poprawiłem. Shurikeny usunąłem, skoro nie chcecie broni egzotycznej. Karty sobie jednak zostawię. Najwyżej będzie, że sam je wymyślił xD
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Kaj, proszę cię o poprawę karty. Historia musi być dłuższa, a na statystyki masz do wydania 5 punktów! W historii musisz mieć napisane jak to się stało, że dostałeś w spadku amulet! I ma być ona dłuższa.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Kaj, w okresie gdy się dzieje akcja nie ma dobrego wina pół wytrawnego, ludzie tego po kroju znają tylko wino dobre, i wino chrzczone, nie mieli kart, grali w grę z drewnianych pionków, gladiator? no z rzymu daleką drogę zapierniczał do Skandynawii, i nie mógł mieć shurikenów, to broń japońska, poza tym imie Kaj nie pasuje do miejsca z którego się wywodzi. W tamtym okresie skrytobójcy to nie to miejsce, poza tym jaka stolica? o jakim kraju mówisz? te małe plemiona skandynawskie nie znały pewnie nawet słowa podobnego do stolica xD
zaraz będzie karta, z runą Thurisaz

Imię: Ragnar
Nazwisko: syn Haki'ego
Wiek: 23 lata
Specjalizacja w rodzaju broni: Miecz dwuręczny
Runa: Thurisaz

Wygląd postaci: Sympatyczny wygląd, spod oczu prowadzą dwie zmarszczki, podłużna twarz o płaskiej brodzie. włosy brązowe, zawiązany w kucyk, lekki zarost, którego jednak nie utrzymuje. Masywna budowa.

Historia postaci: Pochodzi z rodu, w których często rodzili się wojownicy-berserkowie. Jednak płynie w niem odrobina celtyckiej krwi, co powiązało go mocno z naturą. Obecnie wyruszył w podróż po odbyciu rodzinnego testu. W jego rodzinie przekazywana jest runa z pokolenia na pokolenie, jednak by ją zdobyć młody wojownik musi odnaleźć i pokonać boga wiatru, niedźwiedzia, który pojawia się, gdy kolejny wojownik ma otrzymać ten właśnie tytuł. Gdy Ragnar pokonał go własnoręcznie, założył jego skórę, pięści uzbroił jego pazurami stał się nowym bogiem wiatru, uzyskał runę od ojca, i wyruszył w podróż mającą na celu zjednoczenie go z naturą, odkrycie własnych sił i przeznaczenia.

Ekwipunek: Skórzany ubiór, zbroja buty rękawice, zwykłe spodnie i koszula, pokrycie dodatkowe skórą własnoręcznie pokonanego niedźwiedzia.

Statystyki:

Siła: 3

Obrona: 2

Wytrzymałość: 2

Zręczność: 1

Szczęście: 2
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Statystyki wyglądają dobrze. Dodaj historię postaci i imię. Nazwiska podawać nie trzeba. Jednak można ;P Karta wygląda dobrze.

EDIT: Hmm... Coś mi w tej historii nie pasuje.
Po pierwsze: Nie pochodzisz z rodu wikingów - Jesteś zwykłym berserkiem który dostał amulet od ojca(mam nadzieje, że był stary ;P), za pokonanie niedźwiedzia.
Nie jesteś spokrewniony z wikingami!
Po drugie: Co rozumiesz przez zostanie Bogiem Wiatru? Przez to jesteś jakiś boski i zachowujesz się jak bóstwo? Czy to taka przenośnia była?

Więcej zastrzeżeń nie mam.

Kaj: A wino półwytrawne? Zastąp to gorzałkami albo piwem. Aha, po przeczytaniu znów, zauważyłem, że masz jeszcze jeden punkt do wydania.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Bóg wiatru? nic takiego, nie boskość, to dalej zwykły śmiertelnik, a to tylko tytuł podkreślający jego związek z naturą, możliwe że i z tym niedźwiedziem, z wikingami poprawiam :)
 

Majordomus

Departament ds. kontroli używania mózgów
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
1 281
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Łódź
Fehu - to nie męstwo i siła, ale to oznacza "bydło", znaczy prawdopodobnie bogactwo, wysoki status społeczny /albo amulet mający przynieść bogactwo/.
Runa Isaz znaczy lód i tym prawdopodobnie leczono gorączkę.
Runa Gebu to "dar".
Mooocno naciągane znaczenia, a szkoda. Z historycznymi znaczeniami nie da się stworzyć herosów, co byłoby bardziej realne.
To futhark młodszy /VIII w./, czyli skrócenie starszego z 24 na 16 znaków runicznych.
Oko historyka, o! ;)
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Ja wiem, że nie napisałem tego co ty powiedziałaś. Zrobiłem to tylko dla sesji. Nie obchodzi mnie, że Fehu to bydło a Souwlo to wiewiórka. Wymyślałem to tylko po to by sesja była ciekawsza.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Licze że magia będzie wystarczająca w tym świecie żeby niedźwiedziego berserka stworzyć :D
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Imię: Euger
Nazwisko: Bathar
Wiek: 17 lat
Specjalizacja w rodzaju broni: Łuk
Runa: Uruz
Wygląd zewnętrzny: Euger jest wysokim i szczupłym mężczyzną. Nie ma ramion zdolnych do dźwigania ciężarów. Posiada za to niebywały intelekt,
przewyższający wiedzę wielu dorosłych. Dzięki niemu potrafi radzić sobie w trudnych sytuacjach bez niepotrzebnych strat, za to z dużym zyskiem.
Ma długi, kasztanowy warkocz, który swobodnie zwisa z jego głowy. Twarz tajemnicza, jedynie oczy pełne złych przeżyć pokazują, jakie było jego życie.
To podróżnik, który samotnie przemierza różne krainy w poszukiwaniu swojego celu (o nim później). Nie ma dużo pieniędzy, dlatego jego strój i oręż jest dosyć ubogi.
Ma skórzaną kamizelkę, wełnianą koszulę, rozlatujące się buty i podziurawione spodnie. Do obrony używa małego sztyletu a do polowań krótkiego łuku z bardzo wytrzymałego i elastycznego drewna.
We wszystkich osadach jest uznawany za wyrzutka i żebraka. Nikt nie wie o jego pochodzeniu i umiejętnościach. Nie odzywa się bez potrzeby.
Choć pochodzi z małej wioski, jest bardzo mądry. Uczy się i zapamiętuje bardzo ważne informacje. Ma jednak sekret, który czasami zagraża jego życiu. Euger sam nie wie, co to jest.
Może jakaś wskazówka lub znamię, a może po prostu przypadłość, która działa na niego z ciągnie za sobą ból.
Czeka ciągle na moment, który ujawni mu jego dokładne przeznaczenie, czeka na znak...

Historia Eugera: To było jakieś 7 lat temu. Euger razem ze swoim ojcem, wyruszyłna łąkę, by zebrać siana dla domowych zwierząt.
Rodzina mieszkała w osamotnionym gospodarstwie, z dala od innych ludzi. Jak okiem sięgnąć, wszędzie rozciągały się polany i trawiaste wzniesienia. Od zachodu równowagę zaburzał
ciemny las, z którego często przynoszono upolowaną zwierzynę.
Chłopiec był jeszcze słaby, ale bardzo starał się pomóc w pracy. Jego ojciec doceniał to i cieszył z zapału syna. Praca szła pomyślnie. Słońce chyliło się ku zachodowi,
ale oświetlało dość dobrze polanę. Dwa kosze były już pełne. Został ostatni.
W pewnym momencie Thorgram (ojciec Eugera) dostrzegł dym, unoszący się za wzgórzem. Tam właśnie stała ich chata.
Zostawił syna oraz muła i zaczął biec w stronę domu. Ujrzał stado dziwnych istot. Biegały wokół płonącej chaty i krzyczały w złości. Między nimi stała jakaś postać.
Nie wiadomo, kim była. Uspokoiła potwory i spokojnie zaczęła się rozglądać po całym horyzoncie. Ślady syna, ojca i zwierzęcia pozostały na piasku, zdradzając ich cel wędrówki.
Około 30 zjaw ruszyło z okrzykiem na pyskach w stronę wzgórza. Thorgram zaczął wracać do Eugera. Nie było czasu na wyjaśnienia. Chłopiec dostał od ojca
jedynie amulet i informację o nim. Była to runa Uruz - pozwalająca na posiąść nieznane prawdy i umiejętności. Thorgram dostał ją od swojego ojca, kiedy ten ostatecznie żegnał
się ze światem. Wrogów było zbyt dużo. Amulet musiał być uratowany. Cała nadzieja leżała w dziecku. Ojciec pożegnał syna i bardzo szybko wrzucił go do rzeki. Kazał uciekać i nie oglądać się.
Zapłakany Euger nie chciał rozstawać się z jedynym rodzicem (jego matka zmarła przy porodzie, nie znał jej), ale po chwili założył na szyję amulet i zaczął biec, ile tylko sił w nogach.
Thorgram stał naprzeciw rozwścieczonej hordy.

- Gdzie jest amulet? - spytał nieznajomy
Nie otrzymał jednak odpowiedzi. Zaczęto zdzierać ubranie z Thorgrama i wymierzono mu 9 przerażająco silnych uderzeń batem.
Po ponownym zadaniu tego samego pytania dalej nie było odpowiedzi. Tajemniczy wyciągną lśniące ostrze i jednym dynamicznym ruchem oddzielił ciało Thorgrama od głowy.
W ciszy zaczął zmierzać w stronę lasu. Tam był już mały Euger. Zaczęło się robić ciemno. Musiał jakoś przetrwać noc. Ukrył się w liściastej gęstwinie i w wielkim smutku przypominał
sobie ostatnie słowa ojca. Nagle zaczęła się do niego zbliżać grupa potworów z pochodniami. Zaczął odchodzić od gościńca. Kucnął za starym konarem i obserwował rozwój sytuacji.
Zgraja powoli poruszała się między drzewami. Nie było słychać niczego poza strzelaniem pochodni i sapaniem strasznych stworów. Wreszcie ujawnił się dowódca.
W świetle pochodni widać było starą twarz, oszpeconą kilkoma głębokimi szramami. Długie czarne włosy zlewały się z ciemną barwą zbroi.
Euger dokładnie zapamiętał ten obraz. Po chwili został już sam w ciemnym lesie. Następnego ranka jakiś mężczyzna znalazł śpiące dziecko dowiedział się o losie wspaniałego wojownika.
Chłopca wzięto do pobliskiej osady. Tam wychowywano i uczono aż do 16 roku życia. Potem wyruszył dalej, by zdobywać wykształcenie, dowiedzieć się więcej o jego amulecie
i pomścić śmierć ojca...


Ekwipunek: Skórzana kamizelka, bawełniana koszula, stare spodnie, przechodzone buty, mały sztylet i dobrej jakości łuk (otrzymany na pożegnanie od osadników)

Statystyki:

Siła: 1

Obrona: 2

Wytrzymałość: 1

Zręczność: 3

Szczęście: 3
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Dobra, niech już będzie ;P Więc szukamy jeszcze jednego uczestnika. Może napiszę do Laveny? Ale nie wiem ;)
 

Shym

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2009
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Imię: Sakebi
Nazwisko: Roronoa
Wiek:18lat
Specjalizacja w rodzaju broni:Sztylety
Runa:Eihwaz

Wygląd postaci:
Średniego wzrostu o bladoniebieskich oczach, czarnych prostych włosach chudy młodzian. Na pierwszy rzut oka widać, że bardziej przykładał się do rozwoju umysłowego a nie fizycznego. Niespokojny, rozbiegany wzrok sprawia, że mało kto się z nim zadaje.

Historia postaci:
Już od najmłodszych lat wszyscy prześladowali Sakebiego. Łącznie z jego rodziną (przynajmniej męską częścią), matka zawsze starała się go bronić przed pijanym ojcem i bratem lecz jej wysiłki na nic się nie zdały. Dusząc w sobie nienawiść do całego świata dorastał na pozbawionego innych emocji śmiertelnika. Nikt go nie lubił, bo to właśnie Hadmik (jego brat) miał otrzymać Runę po swoim ojcu, więc był po prostu piątym kołem u wozu.
Lecz pewnego dnia, podczas polowania, coś poszło nie tak i Hadmik, chcąc pochwalić się swoją siłą, został rozszarpany przez watahę. Przez to, dotąd nie okazujący mu żadnych pozytywnych uczuć ojciec, zaczął wymagać od niego bycia wojownikiem "godnym" dziedzictwa.
Sakebi bez słowa dzień w dzień uczył się walki sztyletami oraz ćwiczył umysł. Kiedy umiejętnościami przewyższył już Ojca (17lat) postanowił go zabić i ucieć z wioski. Zabrał ze sobą Runę, długi łuk, dwa sztylety, zapas jedzenia i poszedł.
Tak zaczęła się jego przygoda.

Ekwipunek: Skórzane spodnie, Skórzana Zbroja/Koszula, Skórzane buty, Peleryna z kapturem

Statystyki:

Siła: 1

Obrona: 2

Wytrzymałość: 3

Zręczność: 3

Szczęście: 1
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
4... Przyzwoicie! W takim razie zaczynamy sesję!

Moderatora proszę o pozostawienie topicu, bo być może ktoś się zapisze.
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Ciągle raczkuję w tych tematach, ale się staram. Jeśli tylko coś mi nie wyjdzie, to nie przymykajcie oka, ale powiedzcie wprost, nad czym muszę popracować.
To lepsza metoda nauki.
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Ja sobie zakupiłem podręcznik do pewnego systemu. Może ci kiedyś pożyczę jak mi dojdzie :p
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Klanarchia ? ;P
Na razie muszę zacząć żyć tymi RPG. Rozgryźć wszystko... od kuchni ^^ Potem, jeśli mi się spodoba, zakupię sobie coś do kształcenia.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
klanarchia? cż, może zrobisz sesje jakąś próbną tego systemu? :) jak klimat ciekawy to może się kasy odłoży :)
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Heh, raczej w lipcu to zrobię. Powód? Wysyłka jest 30 czerwca a ja kupiłem w przedsprzedaży.
 
Status
Zamknięty.
Do góry