solidny telefon

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Ja miałem w rękach www.militaria.pl/gerber/noz_gerber_mark_ii_22-01874_p95661.xml i jest porządnie wykonany. Swoje waży, stal porządna. Cena jak za dobry nóż adekwatna do jakości.
i do czego jest taki nóż? Czym się różni od tańszych noży?


Volian napisał:
Też miałem je polecić więc widzę, że mają grono fanów. Są bardzo wygodne przede wszystkim więc na wycieczki piesze nadają się idealnie!
a coś innego niż columbia?


Volian napisał:
Dla siebie kup www.militaria.pl/jaico/repelent_na_owady_mugga_extra_strong_spray_50_deet_75_ml_p71276.xml bo jest w 100% skutecznym preparatem, a dla psa to penwie jakaś obroża
psy można psikać naturalnym bioinsektalem. Dzieci też
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
i do czego jest taki nóż? Czym się różni od tańszych noży?
Np. był wykorzystywany już w wietnamie podczas wojny :) W opisie w militaria.pl z linku jest sporo fajnych informacji. Polecam poczytać :) Poza tym jakościowo jest z wyższej półki.


corka napisał:
a coś innego niż columbia?
Może tutaj coś znajdziesz https://www.militaria.pl/szukaj.xml?mode=0&search-clause=butyw sumie w militairach mają sam porządny sprzęt ;)


corka napisał:
psy można psikać naturalnym bioinsektalem. Dzieci też
A to nie chemia?
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
A to nie chemia?
jest to typowo naturalny preparat, ale nie widziałam go dawno w sprzedaży



Volian napisał:
Np. był wykorzystywany już w wietnamie podczas wojny W opisie w militaria.pl z linku jest sporo fajnych informacji. Polecam poczytać Poza tym jakościowo jest z wyższej półki.
a lepsze te gerbery czy cold steel ?
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
jest to typowo naturalny preparat, ale nie widziałam go dawno w sprzedaży
a na militaria.pl nie ma? Kiedyś tam brałam


kotka10 napisał:
a lepsze te gerbery czy cold steel ?
dobre pytanie. Cena podobna, materirały też


Volian napisał:
Może tutaj coś znajdziesz https://www.militari...rch-clause=butywsumie w militairach mają sam porządny sprzęt
no właśnie ciężko coś znaleźć na kobiecą stopę :(
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
a lepsze te gerbery czy cold steel ?
Przez wzgląd na wysoką jakość o decyzji zakupowej może przeważyć już chyba tylko detal czy upodobanie. Mi się bardzo tamten gerber podobał, ale tutaj jest w extra cenie coldsteel 15cm ostrza https://www.militaria.pl/cold_steel/noz_cold_steel_srk_black_sk5_49lckz_p88727.xmli tu już robią się problemy z podjemowaniem decyzji. Najczęściej cena wygrywa ;P


corka napisał:
no właśnie ciężko coś znaleźć na kobiecą stopę
Wystarczy trochę poszukać https://www.militaria.pl/protektor_s_a/buty_protektor_grom_black_108-742_p5236.xmlalbo napisać na czacie online w militaria.pl ;)


corka napisał:
a na militaria.pl nie ma? Kiedyś tam brałam
Ja nie wdziałem w całej kategorii tego specyfiku dostępnego https://www.militaria.pl/szukaj.xml?mode=0&search-clause=kleszcze ale za to jest sporo deetowskich preparatów :)
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Przez wzgląd na wysoką jakość o decyzji zakupowej może przeważyć już chyba tylko detal czy upodobanie. Mi się bardzo tamten gerber podobał, ale tutaj jest w extra cenie coldsteel 15cm ostrza https://www.militari...lckz_p88727.xmlitu już robią się problemy z podjemowaniem decyzji. Najczęściej cena wygrywa ;P
Najlepiej to kupić sobie ten i ten, ale to już chyba za drogi interes ;p



Volian napisał:
Wystarczy trochę poszukać https://www.militari...8-742_p5236.xmlalbonapisać na czacie online w militaria.pl
a tak zmieniając troszkę temat, szukam jakiś szortów dla chłopaka, coraz cieplejsze dni więc przydałoby się już w coś zaopatrzyć



Volian napisał:
Ja nie wdziałem w całej kategorii tego specyfiku dostępnego https://www.militari...lause=kleszcze aleza to jest sporo deetowskich preparatów
no sporo tego ale który wybrać, czy te stężenia nie są groźne dla człowieka ?
 

bluemen

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2018
Posty
9
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
a tak zmieniając troszkę temat, szukam jakiś szortów dla chłopaka, coraz cieplejsze dni więc przydałoby się już w coś zaopatrzyć
moze takie ? --> militaria.pl/helikon/szorty_helikon_bdu_cotton_ripstop_olive_green_sp-bdk-cr-02_p6077.xml Helikon ma bardzo fajne jakościowo ciuchy :)



kotka10 napisał:
no sporo tego ale który wybrać, czy te stężenia nie są groźne dla człowieka ?
50tka to maksymalne dozwolone u nas w Polsce do kupienia, w stanach podobno mają do 75 [ chyba] ale to juz co kraj to obyczaj :D

Swoją drogą, używacie może noży od ColdSteela?Polecacie?
 

Menua

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2017
Posty
32
Punkty reakcji
2
Swego czasu miałem z nimi styczność i mogę polecić, zresztą tak jak pisałem wcześniej w innym wątku, wiele zależy od założonego budżetu na zakup noży, te dobre też swoje muszą kosztować.
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
bluemen napisał:
moze takie ? --> militaria.pl/helikon/szorty_helikon_bdu_cotton_ripstop_olive_green_sp-bdk-cr-02_p6077.xml Helikon ma bardzo fajne jakościowo ciuchy
potwierdzam, helikon robi super rzeczy. Ale nie doradzę niestety w temacie męskich szortów


bluemen napisał:
50tka to maksymalne dozwolone u nas w Polsce do kupienia, w stanach podobno mają do 75 [ chyba] ale to juz co kraj to obyczaj
bzdura, znajdziesz nawet 90% deet ale to już brzydko pachnie i jest dość oleiste. 50% w zupełności wystarcza, na kleszcze to nawet więcej niż trzeba


bluemen napisał:
Swoją drogą, używacie może noży od ColdSteela?Polecacie?
są świetne, tak samo jak noże gerbera. Ostatnio trafiłam na taki i jestem bardzo nim zaciekawiona: [SIZE=10pt]militaria.pl/gerber/noz_gerber_bear_grylls_ultimate_pro_31-001901_p95660.xml[/SIZE] - miał ktoś z nim styczność?
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
są świetne, tak samo jak noże gerbera. Ostatnio trafiłam na taki i jestem bardzo nim zaciekawiona
jeszcze z krzesiwem jest? Extra! Skoro gerber to na pewno jakość odpowiednia, przymierzasz się do zakupu czy tak hobbystycznie szukasz?;> W militaria.pl jest tylko noży różnego rodzaju, że można cały dzień spędzić przeglądając ofertę!


corka napisał:
bzdura, znajdziesz nawet 90% deet ale to już brzydko pachnie i jest dość oleiste. 50% w zupełności wystarcza, na kleszcze to nawet więcej niż trzeba
Sądzę, że nawet ten Ultrathon www.militaria.pl/3m/ultrathon_spray_25_deet_repelent_na_komary,_kleszcze,_owady_177_ml_p29101.xml spokojnie da radę ochronić nas przed kleszczami. Warto też pamiętać o stosownym, jasnym, ubiorze. Na jasnym ubraniu łatwiej namierzymy chodzącego kleszcza.


corka napisał:
potwierdzam, helikon robi super rzeczy. Ale nie doradzę niestety w temacie męskich szortów
Z męskich szortów polecam na pewno ten model www.militaria.pl/helikon/szorty_helikon_bdu_cotton_ripstop_us_desert_sp-bdk-cr-05_p8862.xml Na lato są idealne, bo wzór US Desert jest jasny. Do tego są stosunkowo lekkie i mniej więcej za kolano więc wyglądają porządnie. Cena według mnie normalna jak za szorty, a plusem jest natychmiastowa wysyłka ;)
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Sądzę, że nawet ten Ultrathon www.militaria.pl/3m/ultrathon_spray_25_deet_repelent_na_komary,_kleszcze,_owady_177_ml_p29101.xml spokojnie da radę ochronić nas przed kleszczami. Warto też pamiętać o stosownym, jasnym, ubiorze. Na jasnym ubraniu łatwiej namierzymy chodzącego kleszcza.
No dobra sposób na ochronę dla ludzi mamy, a dla zwierząt ? Mój Ares już towarzysze przyniósł ze sobą



Volian napisał:
Z męskich szortów polecam na pewno ten model www.militaria.pl/helikon/szorty_helikon_bdu_cotton_ripstop_us_desert_sp-bdk-cr-05_p8862.xml Na lato są idealne, bo wzór US Desert jest jasny. Do tego są stosunkowo lekkie i mniej więcej za kolano więc wyglądają porządnie. Cena według mnie normalna jak za szorty, a plusem jest natychmiastowa wysyłka
natychmiastowa, czyli co po prostu idzie 1 dzień i już u odbiorcy ? :D
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
jeszcze z krzesiwem jest? Extra! Skoro gerber to na pewno jakość odpowiednia, przymierzasz się do zakupu czy tak hobbystycznie szukasz?;> W militaria.pl jest tylko noży różnego rodzaju, że można cały dzień spędzić przeglądając ofertę!
marzy mi się kiedyś kupić taki porządny nóż najlepszy jaki się da ale szczerze mówiąc to i tak chyba bym wybrała cold steel. Nie wiem sama czemu ale cold steel wydają mi się najlepszymi nożami chociaż o gerberach też same dobre rzeczy słyszałam


kotka10 napisał:
No dobra sposób na ochronę dla ludzi mamy, a dla zwierząt ? Mój Ares już towarzysze przyniósł ze sobą
może bioinsektal albo te odstraszacze ultradźwiękowe? Ja też swojej wychodzącej kotce często muszę kleszcze wyciągać :/


kotka10 napisał:
natychmiastowa, czyli co po prostu idzie 1 dzień i już u odbiorcy ?
to zależy pewnie od kuriera. Nie wiem czemu ale zawsze kurier przynosił mi paczki następnego dnia a ostatnio bardzo często przesyłki idą po 2 dni. Nie wiem z czego to wynika. No ale to na pewno nie jest wina militaria.pl tylko kuriera bo przecież widzę za każdym razem wysyłkę tego samego dnia i mogę ją śledzić
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
corka napisał:
marzy mi się kiedyś kupić taki porządny nóż najlepszy jaki się da ale szczerze mówiąc to i tak chyba bym wybrała cold steel. Nie wiem sama czemu ale cold steel wydają mi się najlepszymi nożami chociaż o gerberach też same dobre rzeczy słyszałam
ColdSteel to dobrze prosperująca i znana firma więc nic dziwnego że wydają Ci się porządne , dodatkowo w militaria.pl jest ich tak szeroki wybór że można godzinami stać i wybierać.



corka napisał:
może bioinsektal albo te odstraszacze ultradźwiękowe? Ja też swojej wychodzącej kotce często muszę kleszcze wyciągać :/
https://www.militaria.pl/vaco/srodek_vaco_do_usuwania_kleszczy_2w1_dv36_p85760.xml polecam- skuteczny i poręczny zestaw do usuwania kleszczy



corka napisał:
to zależy pewnie od kuriera. Nie wiem czemu ale zawsze kurier przynosił mi paczki następnego dnia a ostatnio bardzo często przesyłki idą po 2 dni. Nie wiem z czego to wynika. No ale to na pewno nie jest wina militaria.pl tylko kuriera bo przecież widzę za każdym razem wysyłkę tego samego dnia i mogę ją śledzić
Może zamawiałeś w jakimś gorącym okresie np świątecznym- wtedy bardzo często poczta się spożnia. Grunt że śledząc widzisz, że militaria się wywiązało i wysłało natychmiast ;)
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
Może zamawiałeś w jakimś gorącym okresie np świątecznym- wtedy bardzo często poczta się spożnia. Grunt że śledząc widzisz, że militaria się wywiązało i wysłało natychmiast
Trzeba też sprawdzać jak oznaczona jest wysyłka towaru. te z "natychmiast" sa na nastepny dzien zawsze :) Mi się ani razu kurier nie spóźnił z zamówieniem z militaria.pl


mymyk napisał:
skuteczny i poręczny zestaw do usuwania kleszczy
Najlepiej to mieć https://www.militaria.pl/3m/ultrathon_spray_25_deet_repelent_na_komary,_kleszcze,_owady_177_ml_p29101.xmli się wgl kleszczami nie przejmować :)


mymyk napisał:
ColdSteel to dobrze prosperująca i znana firma więc nic dziwnego że wydają Ci się porządne , dodatkowo w militaria.pl jest ich tak szeroki wybór że można godzinami stać i wybierać.
Jak chodzi o coldsteela to polecam ten modelhttps://www.militaria.pl/cold_steel/noz_cold_steel_leatherneck_sf_d2_39lsfc_p85559.xml:) bardzo dobrze wykonany, wszechstronny i nadający się idelanie na warunki outdoorowe ale tez i do pracy w domu jak ktoś lubi :)
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Volian napisał:
Trzeba też sprawdzać jak oznaczona jest wysyłka towaru. te z "natychmiast" sa na nastepny dzien zawsze Mi się ani razu kurier nie spóźnił z zamówieniem z militaria.pl
Dokładnie, te oznaczenia są bardzo pomocne bo wiemy kiedy można się spodziewać paczki. U mnie tak samo z militaria.pl zawsze wszystko przychodzi na czas. brawo!



Volian napisał:
Najlepiej to mieć https://www.militari...7_ml_p29101.xmlisię wgl kleszczami nie przejmować
a już w ogóle najlepiej to miec --> www.militaria.pl/jaico/repelent_na_owady_mugga_extra_strong_spray_50_deet_75_ml_p71276.xml




Volian napisał:
Jak chodzi o coldsteela to polecam ten modelhttps://www.militari...lsfc_p85559.xmlbardzo dobrze wykonany, wszechstronny i nadający się idelanie na warunki outdoorowe ale tez i do pracy w domu jak ktoś lubi
I jest nawet o 40 zł tańszy niż normalnie.Super pomysł na przykład dla taty na dzień ojca , można zamówić teraz w militaria.pl i mieć już prezent z głowy :)
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
Dokładnie, te oznaczenia są bardzo pomocne bo wiemy kiedy można się spodziewać paczki. U mnie tak samo z militaria.pl zawsze wszystko przychodzi na czas. brawo!
militaria.pl dają z siebie wszystko ale trzeba pamiętać, że kurier też potrafi dać ciała. Ja ostatnio mam jakieś wybitne szczęście do przesyłek przetrzymywanych u kuriera dłużej niż 1 dzień :/ To pewnie wynika z tego, że co raz więcej ludzi robi zakupy online różnego rodzaju więc i ruch jest dużo większy


mymyk napisał:
a już w ogóle najlepiej to miec --> www.militaria.pl/jaico/repelent_na_owady_mugga_extra_strong_spray_50_deet_75_ml_p71276.xml
potwierdzam. Mam, używam i kleszcze się do mnie nie zbliżają. Z resztą nie tylko kleszcze


mymyk napisał:
I jest nawet o 40 zł tańszy niż normalnie.Super pomysł na przykład dla taty na dzień ojca , można zamówić teraz w militaria.pl i mieć już prezent z głowy
mój tato to raczej nie używa noży za ponad 300 zł :p Ale zawsze można też poszukać czegoś tutaj: https://www.militaria.pl/meskie_prezenty_c1426.xml?on_stock=1
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
mój tato to raczej nie używa noży za ponad 300 zł :p Ale zawsze można też poszukać czegoś tutaj:
Wiesz, cena noża jest stąd, że jego jakość (stal, rękojeść) jest bardzo wysoka. Możesz z takiego sprzętu korzystać lata, np. z coldsteela myślę, że i mój syn jeszcze skorzysta za X czasu :)


corka napisał:
potwierdzam. Mam, używam i kleszcze się do mnie nie zbliżają. Z resztą nie tylko kleszcze
No tak, to jest też na komary i inne natrętne muszki skuteczny preparat. Nie wiem tylko czy działa również na osy i szerszenie, ale mogę mieć już wybujałe oczekiwania :p


mymyk napisał:
I jest nawet o 40 zł tańszy niż normalnie.Super pomysł na przykład dla taty na dzień ojca , można zamówić teraz w militaria.pl i mieć już prezent z głowy
Przeceny w militaria.pl to już jest norma. Większość produktów mają w obniżonych cena przez cały czas, np. Walther ppq m2 :)
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Wiesz, cena noża jest stąd, że jego jakość (stal, rękojeść) jest bardzo wysoka. Możesz z takiego sprzętu korzystać lata, np. z coldsteela myślę, że i mój syn jeszcze skorzysta za X czasu
ja absolutnie nie ujmuję nic takim nożom bo wiem, że są świetne. Po prostu raczej mój tato by wolał taką morę i scyzoryk i tyle: https://www.militaria.pl/mora/noz_mora_companion_military_green_stal_nierdzewna_nz-cmg-ss-02_p7251.xml:p


Volian napisał:
No tak, to jest też na komary i inne natrętne muszki skuteczny preparat. Nie wiem tylko czy działa również na osy i szerszenie, ale mogę mieć już wybujałe oczekiwania :p
niby odstrasza ale jak takie dziadostwo wleci Ci już do nogawki to nie ma ratunku raczej


Volian napisał:
Przeceny w militaria.pl to już jest norma. Większość produktów mają w obniżonych cena przez cały czas, np. Walther ppq m2
ja jestem zapisana do newslettera i sporo okazji udało mi się właśnie w ten sposób upolować
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
ja absolutnie nie ujmuję nic takim nożom bo wiem, że są świetne. Po prostu raczej mój tato by wolał taką morę i scyzoryk i tyle:
Wiesz Mora to jest mega dobry nóż i ciekawi mnie dlaczego tak tani. Kupiłem ją dawno temu w militaria.pl i przeszała wiele a jest dalej użyteczna


corka napisał:
niby odstrasza ale jak takie dziadostwo wleci Ci już do nogawki to nie ma ratunku raczej
Nie no wtedy to wiem że już kaplica :p Ale jak masz ciuchy popryskane to powinno odstraszyć skutecznie. Swoją drogą ceny tych ultrathonów w militaria.pl wcale nie są wysokie. Kiedyś myślałem ze taki specyfik kosztuje krocie


corka napisał:
ja jestem zapisana do newslettera i sporo okazji udało mi się właśnie w ten sposób upolować
A do ich klubu też należysz? Widziałem na ich stronie że są też jakieś ceny dla klubowiczów o ile się nie mylę
 

Cal22

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2018
Posty
14
Punkty reakcji
0
Nie tylko na tej stronie są przeceny,warto szukać promocji na bieżąco, szczególnie jesienią w dobrych sklepach internetowych. Z solidnych telefonów polecam Samsunga Xcover.
 
Do góry