Solidarna Polska

mef1910

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
co sądzicie o tym ugrupowaniu? tu jest jej profil: http://www.facebook.com/profile.php?id=100003206903746
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
poziom partii pokazuje zachowanie Ziobry w dniu ogłoszenia projektów dot. pakietu klimatycznego. Wziął nie swój płaszcz ale Kalisza. Z taką głową to może kolędy śpiewać a nie być graczem politycznym
 
S

serwor

Guest
Dla mnie lepsza wersja PiSu,bo fakt Jarkowi juz czasami odbija.

jb
04.01.2012 , aktualizacja: 04.01.2012 18:40
A A A Drukuj
Fot. AG Zbigniew Ziobro/Tomasz Lis
Tomasz Lis musi zamieścić na łamach "Wprost" sprostowanie artykułu "Banda czworga", w którym zniesławił Zbigniewa Ziobrę - orzekł dziś, jak podaje "Nowy Ekran", Sąd Okręgowy w Warszawie. Eurodeputowany pozwał naczelnego tygodnika m.in. za słowa z maja ub.r., że inny europoseł PiS, Janusz Wojciechowski, "robi mu w internecie loda".

ZOBACZ TAKŻE- Jesteśmy zadowoleni z wyroku. Szkoda, że sąd musi zmuszać redaktora Tomasza Lisa do sprostowania nieprawdziwych informacji, które znalazły się na łamach "Wprost" - tak wyrok sądu skomentował cytowany przez portal "Nowy Ekran" Maciej Zaborowski, prawnik Zbigniewa Ziobro.

W maju 2011 roku tygodnik "Wprost" opublikował artykuł pt.: "Banda czworga", w którym opisuje, jak Zbigniew Ziobro lubił żartować, zakładając się ze swoimi kolegami w europarlamencie, że Janusz Wojciechowski wystawi mu laurkę na swoim internetowym blogu czy - jak miało to rzekomo brzmieć w oryginale - "zrobi mu w internecie loda".




- Za insynuacje pod moim adresem w tygodniku "Wprost", jestem zmuszony pozwać pana Tomasza Lisa, bo są znieważająca dla mnie i dla pana Janusza Wojciechowskiego, którego niezwykle cenię i szanuję za pracę europarlamentarzysty - mówił Ziobro w wywiadzie dla onet.pl.

Treść sprostowania

Dzisiejszą decyzją Sądu Okręgowego w Warszawie Tomasz Lis ma zamieścić swoim tygodniku "Wprost" sprostowanie o następującej treści:

"Sprostowanie Zbigniewa Ziobro nieprawdziwych informacji zawartych w publikacji pt. "Banda czworga" zamieszczonych w tygodniku Wprost z dnia 16 maja 2011 roku
1. Nieprawdą jest, iż Jarosław Kaczyński chciał, by Zbigniew Ziobro wystartował w zeszłorocznych wyborach do Sejmu.
2. Nieprawdą jest, że Zbigniew Ziobro kiedykolwiek zakładał się z którymś z kolegów o "wystawienie laurki w internecie" przez Janusza Wojciechowskiego.
3. Nieprawdziwa jest informacja, że wg portalu internetowego VoteWatch.eu Zbigniew Ziobro należy do europosłów najczęściej opuszczających głosowania. Portal internetowy VoteWatch.eu nie prowadzi rankingu obecności europosłów na głosowaniach.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
jak dla mnie sprawna medialnie i bardziej dostosowana do sztuki manipulacji tłumem wersja (odprysk) PIS, ale moim zdaniem bez większych szans na sukces, chyba że merdia dojdą do wniosku, że należy ich pompować, wtedy może się zdarzyć cud jak z Lepperem z Biłgoraja z 1% na 10% w miesiąc, przy zerowym wysiłku własnym)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dlaczego uważasz że Palikot nic nie osiągnął własnym wysiłkiem a mediami ?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
dlaczego uważasz że Palikot nic nie osiągnął własnym wysiłkiem a mediami ?
Media cały czasz pokazywały Palikota i mówiły o nim pozytywnie. Ukryły fakt że Palikot i co potwierdził wyrok sąd nie płacił różnym firmą i jeśli im płacił to tylko połowę pieniędzy lub wcale. Media promowały Palikota że stworzył nową partie i są nową partią podczas wyborów. Nowa Prawica została zablokowana i ocenzurowana np jej zjazd założycielski media go nie pokazały i był tam tłum ludzi. Krakowie zrobili wielki marsz nie pokazali tego . Nowa Prawica nie brała udziału debatach. Palikot i jego ludzie brali udział każdej debacie.Solidarna Polska to kopia PIS. Kopia jest zawsze gorsza od oryginału. Jedyna różnica to że ich program gospodarczy jest socjalistyczny i chcą zwiększyć podatki.Dorn też chciał stworzyć nową partie i nie udało się i powrócił do PIS. Tak samo będzie Solidarną Polską.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tam była ogromna praca wolontariatu i całego stada dzieciaków, bez tego byłaby porażka. I do tego bardzo wyraziste hasła antykościelne. To spokojnie dało 10 % bez zbytniego wsparcia mediów
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Kolejna partia posadkowo - korytkowa.

Pozatym nazwa tak komunisyczna ze az mnie skreca...
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
wiesz Herbatniczku, prosta rzecz, gdyby nie pompowanie mediów nie miałby skoku z 1% do 10 % w ciągu 1 miesiąca
dzisiaj niestety jest tak, że ludzie nie czytają, a chłoną to co zobaczą w tv
a w tv widzieli go na wielu programach
jak coś tam pokrzykiwał
czy to przeciwko klerowi, czy Kaczorowi (łatwy do zbudowania elektorat negatywny)
bez tego pompowania mało kto by wiedział, o jego starcie i jego pokrzykiwaniu

a to że wybory zrealizwował rękami małolatów i za cudze pieniądze, to jeszcze inna sprawa
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ja z kolei myślę że w takiej kolejności zadecydowało:
- mocno radykalne hasła, jasny przekaz, nowość
- wielka robota w terenie
- dodatkowo przekaz w mediach
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Solidarna Polska jest kopią PIS . Wybrali popularne hasła PIS i inne popularne hasła . Chcą zrobić to samo co Palikot . Wybrać popularne hasła i wykorzystać popularność lidera . Mogą dostać ileś głosów ale do sejmu nie wejdą . Wyborcy wolą oryginał nie kopie . Mają w partii Dorna . Który jest wielokrotnym zdrajcą najpierw stworzył Polskę 21 a później Plus . Partia Dorna podeptała umowę między partiami po Smoleńsku . Partie które straciły posłów nie wystawiają kandydatów . Dorn zignorował tą zasadę . Ziobro nie jest zainteresowany wyjaśnieniem Smoleńska . Ten sposób zdradził i podeptał pamięć ofiar . Pokazał że liczą się dla niego kasa a nie dążenie do prawdy i zwrotu wraku . Macierewicz 2005 zrobił to samo i stworzył własną partie i przegrał . Dziś jest wierny .
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 461
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
pan k napisał:
. Chcą zrobić to samo co Palikot . Wybrać popularne hasła i wykorzystać popularność lidera .
Tylko to robia wszystkie partie nie tylko RP.
W PO czy PiSie jest inaczej?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Saymon napisał:
. Chcą zrobić to samo co Palikot . Wybrać popularne hasła i wykorzystać popularność lidera .
Tylko to robia wszystkie partie nie tylko RP.
W PO czy PiSie jest inaczej?

Saymon napisał:
. Chcą zrobić to samo co Palikot . Wybrać popularne hasła i wykorzystać popularność lidera .
Tylko to robia wszystkie partie nie tylko RP.
W PO czy PiSie jest inaczej?
PIS starają się wybrać kandydatów w lokalnej strukturze i te osoby są wykształcone i wielu przypadkach były Solidarności . Angażują się sprawy społeczności lokalnej . Gdy PIS dojdzie do władzy będzie realizował Plan Zyty Gilowskiej . Oznacza radykalne obniżenie podatków . Likwidację NFZ i powrót do Regionalnych Kas Chorych . Każde Województwo miało własną kasę . Szpitale dostawały pieniądze o czasie . Te kasy miały lepiej zarządzały pieniędzmi . Kasy powinny dostawać pieniądze z budżetu a NFZ . Po każde województwo wie lepiej jak wydać pieniądze na zdrowie i szpitale dostaną tyle pieniędzy ile potrzebują za wykonany zabieg .. Ten pomysł PIS przyniesie spore oszczędności . To tego pomysłu powinien prowadzić obowiązkowe egzaminy na urzędnika . Komisja pochodzi innego regionu i tylko on ma egzaminy . Każdym mieście urzędnicy muszą przejść egzaminy . Jeśli zda zostaje urzędnikiem lub zachowuje urząd . Egzaminu nie zdają osoby które mają 50 lat i więcej i jedyny żywiciel rodziny . Nie zda go traci stanowisko . Ma rok by poprawić egzamin i dostaje za karę połowę wynagrodzenia . Dobrowolność należenia do OFE i te odzyskają swoje pieniądze .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
senator Bierecki z PIS jest lokalnym działaczem z północnej Lubelszczyzny ? Coś twoja teoria o rekrutacji parlamentarzystów PIS jest mało dokładna
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 461
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
pan k napisał:
PIS starają się wybrać kandydatów w lokalnej strukturze i te osoby są wykształcone i wielu przypadkach były Solidarności .
W Solidarnosci było 10 milionow polakow to żaden plus, tym bardziej ze w PO tez mnostwo ludzi z Solidarnosci.
Ba powiem wiecej Solidarnosc to juz nie jest dobra marka, dużo ludzi żałuje ze bylo w tej organizacji, w koncu to co mamy mamy dzieki niej.
PO to dziecko Solidarnosci, zreszta PiS tez.




pan k napisał:
Gdy PIS dojdzie do władzy będzie realizował Plan Zyty Gilowskiej . Oznacza radykalne obniżenie podatków .
No to super, wiec znow dla 98% polakow obnizka o 1% a dla tych najbogatszych o ile?
Na ostatnich PiSowskich obnizkach podatkow przecietny polak zarobil 30 zl miesiecznie a 5% najbogatszych po kilka tysiecy.
To ja dziekuje.
Smieszny ten PiS, nawet swoich ekonomicznych geniuszy musi brac z PO bo przeciez Gilowska byla kiedys jednym z baronow PO.
Mam dosc PO ale z PiSem tez mi nie po drodze poniewaz to praktycznie to samo co PO, ta sama ferajna, tylko teraz skłócona.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Saymon napisał:
PIS starają się wybrać kandydatów w lokalnej strukturze i te osoby są wykształcone i wielu przypadkach były Solidarności .
W Solidarnosci było 10 milionow polakow to żaden plus, tym bardziej ze w PO tez mnostwo ludzi z Solidarnosci.
Ba powiem wiecej Solidarnosc to juz nie jest dobra marka, dużo ludzi żałuje ze bylo w tej organizacji, w koncu to co mamy mamy dzieki niej.
PO to dziecko Solidarnosci, zreszta PiS tez.




pan k napisał:
Gdy PIS dojdzie do władzy będzie realizował Plan Zyty Gilowskiej . Oznacza radykalne obniżenie podatków .
No to super, wiec znow dla 98% polakow obnizka o 1% a dla tych najbogatszych o ile?
Na ostatnich PiSowskich obnizkach podatkow przecietny polak zarobil 30 zl miesiecznie a 5% najbogatszych po kilka tysiecy.
To ja dziekuje.
Smieszny ten PiS, nawet swoich ekonomicznych geniuszy musi brac z PO bo przeciez Gilowska byla kiedys jednym z baronow PO.
Mam dosc PO ale z PiSem tez mi nie po drodze poniewaz to praktycznie to samo co PO, ta sama ferajna, tylko teraz skłócona.
Na pomysłach PIS zyskają zwykli ludzie .Dzięki można bez podatku przekazywać majątek i dzięki temu opłaca się gromadzić majątek . Likwidacja podatku CIT jest zbędny i tylko przynosi koszty .Elblągu powstanie kanał i port . Budowa kanału da pracę wielu osobą a port da zyski i pracę . Dzięki portowi branża budowlana zatrudni pracowników a firmy produkujące materiały budowlane będą miały zysk . Porcie powstanie stocznia która zatrudni nowe osoby . Do tego nowego portu przybędą nowi mieszkańcy z całego kraju . Dzięki wielkim zakładom powstaną mniejsze zakłady świadczące usługi na Stoczni i mieszkańców . Branża budowlana zyska na wiele lat zamówienia . Budowa portu zmniejszy całym kraju bezrobocie . Nowym porcie będą potrzebni ochroniarze , sporo pracy będzie dla młodych prawników , sędziów , notariuszy . Porcie będą zawierane liczne umowy handlowe . Likwidacja Gimnazjum które obniżyło poziom nauczania . Likwidacja Senatu . Muszą mieć większość . Solidarna Polska jest cichym koalicjantem PO . Mogli głosować za odwołaniem Tuska nie byli zainteresowani tym . Solidarna Polska nie wejdzie do sejmu . Bo jest zbyt podobna do PIS ale może zabrać głosy i tym sposobem przeszkodzi PIS zmianą konstytucyjnym .
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 461
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
PiS to partia ktora tak jak PO dba przede wszystkim o najbogatszych, pokazało to juz wielokrotnie.
To PiS obnizyl najbogatszym podatki o kilkanascie procent a reszcie 98% spoleczenstwa o symboliczny 1%.
Przecietny Polak zarobil przy tym 20-30 zl miesiecznie, ci najbogatsi kilka tysiecy miesiecznie.
I juz widac o co chodzi, PiS tylnym wejsciem zrobil w Polsce podatek liniowy, po cichu.
Gilowska wczesniej glowny liberał PO stała sie guru PiSu.
PiS to przefarbowane PO te same idee tylko zakamuflowane.



pan k napisał:
Dzięki portowi branża budowlana zatrudni pracowników a firmy produkujące materiały budowlane będą miały zysk . Porcie powstanie stocznia która zatrudni nowe osoby
Wiesz co tak sie sklada ze ja urodzilem sie w Elblagu troche go znam mam tam polowe rodziny, powiedz mi jedno, dobra stocznia....kolejna?
Mamy mnostwo stoczni w POlsce ktore juz padly albo wlasnie padaja, potrzebna nam kolejna upadajaca?
Dla kogo ta stocznia ma budowac?
Sorry,kolejna naiwna bajeczka politykow dla maluczkich.
 

Lord Herbaty

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2011
Posty
30
Punkty reakcji
0
Saymon napisał:
To PiS obnizyl najbogatszym podatki o kilkanascie procent a reszcie 98% spoleczenstwa o symboliczny 1%.
Nie żeby coś, ale to dobrze, że bogaci płacą mniej, bo im mają więcej kasy tym więcej mogą stworzyć miejsc pracy.
W tej chwili wygląda to tak, że najbogatsi unikają płacenia podatków w Polsce, bo im się to zwyczajnie nie opłaca. Może więc lepiej by było, żeby obniżyć im podatki jeszcze bardziej. Przynajmniej płaciliby je u nas, a nie w jakimś odległym raju podatkowym.
A jeśli ktoś z was myśli, że PiS wprowadzi jakieś znaczące reformy liberalne to jest naiwny - Kaczyński już nie raz dawał do zrozumienia, że go to nie interesuje.
A co do samej Solidarnej Polski to skończy tak samo jak PJN. Nie stanowią żadnej alternatywy, więc media się nimi szybko znudzą i zostaną na lodzie z jakimś jednym procentem poparcia.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 461
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Lord Herbaty napisał:
Nie żeby coś, ale to dobrze, że bogaci płacą mniej, bo im mają więcej kasy tym więcej mogą stworzyć miejsc pracy.
Teorie dla małych duchem,teorie zero prawdy.
Miejsca pracy tworza firmy a one placa inne podatki.
Najwyzsze podatki sa w skandynawi i tam jest najnizsze bezrobocie..... cud?!




Lord Herbaty napisał:
W tej chwili wygląda to tak, że najbogatsi unikają płacenia podatków w Polsce, bo im się to zwyczajnie nie opłaca. Może więc lepiej by było, żeby obniżyć im podatki jeszcze bardziej
Najlepiej do zera bo wtedy tylko oplaca sie placic, kolejne teorie dla mlodocianych geniuszy.
Prawda jest taka ze najbogatsi tych pieniedzy nie wydaja lub kupuja towary luksusowe wyprodukowane za granica.
Wlasnie odwrotnie to ci biedniejsi generuja zwiekszenie miejsc pracy, bo oni to co zyskaja na podatkach natychmiast wydaja, i to na towary produkowane w wiekszosci w kraju.
 
Do góry